TomTom Sports dostupný už i pro CZ a SK

TomTom Sports dostupný už i pro CZ a SK

Novou aplikaci pro mobilní telefony představila firma TomTom už na výstavě CES v Las Vegas začátkem roku, kdy ji ještě měli len v beta verzi. Koncem ledna ji uvolnili pro vybrané země, ale tento pátek (10.02.) už je dostupná prostřednictvím AppStore a Google Play i u nás.
Tato aplikace není ani aktualizací už existujícíj verze, musíte si ji stáhnout zvlášť. Z útržkovitých informací jsme se dozvěděli, že by měla mít jednu zásadní novinku. Tou je použití aplikace a synchronizace i v offline režimu, kdy není žádným způsobem připojený internet. Ale pojďme postupně. 

Aplikace zatím není plnohodnotně lokalizovaná, tak doporučujeme, pokud nerozumíte anglicky, zůstat u původní verze. První spuštění se vás zeptá, zda chcete automaticky importovat vaše konto a nastavení do nové aplikace. Trvá to chvilku a víc se od vás nevyžaduje a máte hned vše připravené. My okamžitě zkoumáme, zda na iOS už zaintegrovali i podporu pro aplikaci "Zdraví". Bohužel, zase nic. Je ve hvězdách, či nad tím uvažují. 

TomTom Sports

Celá aplikace je úplně od základu přepracovaná spolu s designem. Ale i přesto zůstal princip zachovaný. Úvodní obrazovka zobrazuje všechno potřebné pro rychlou orientaci. Zda máte všechno nastavené, zda je zapnutý bluetooth na telefonu, celodenní aktivitu a mnoho dalšího. Pokud jsou tyto "boxy" pro vás otravné, můžete je jednoduše vypnout. Jen jsme nepřišli na to, zda se dají přeuspořádat. Taktéž máme náhladově zobrazené i poslední tři sportovní aktivity spolu s mapou. 

Nepřehlédněte:
První aktualizace pro sportovní hodinky TomTom Adventurer, Spark 3 a Runner 3
Offline režim
Pokud se vše potřebné natáhlo, využívá aplikace vyrovnávací paměť a většina dat je dostupná i v offline režimu. Nemusíte být připojeni na internet a máte vše potřebné. To se hodí hlavně uživatelům, kteří nemají mobilní internet nebo jsou v zahraničí, kde je drahý datový roaming. Nebo jednoduše jsou úplně mimo signál. Navíc aplikace podporuje i synchronizaci hodinek s aplikací v offline režimu. Všechna data z hodinek si tak zkopíruje do telefonu a když budete v dosahu internetu, zesynchronizuje se to se servery TomTom. Tohle v předchozí aplikaci vůbec možné nebylo.

Kompatibilita
Pokud máte hodinky první verze, nemusíte se obávat. Tato aplikace je podporuje až po poslední modely Runner 3 / Spark 3 / Adventurer / Touch. Jedině pokud máte TomTom Golfer, pro ten připravuje výrobce novou aplikaci. No a samozřejmostí zůstává, že váš telefon musí disponovat rozhraním Bluetooth Smart (4.1 a vyšší).

Sdílení aktivít
Trochu jsme ho museli hledat, ale téměř logicky je dostupné, a též se dočkalo změn. Jediné, co se nám nelíbí je, že kvůli sdílení s někým musíte přiložit fotku. To je jedno jakou, ale musíte. Nedá se tento krok přeskočit. Na druhou stranu máte možnost si s tím dost pohrát a nastavit. Sdílet to můžete kamkoliv, kam vám to telefon podporuje. To už aplikace "volá" systémové menu. A tak není problém poslat to mailem, sms, na facebook, twitter, atd.

TomTom Sports

Závěr
Poznatky jsou čerpané z aplikace určené pre telefony Apple, které se mohou líšit od verze pre OS Android. Zatím  to je první verze nové aplikace a v nasledujících měsících budou asi častěji vycházet aktualizace. Chybí nám lokalizace, je třeba popracovat na uživatelském rozhraní a zabudovat podporu propojení se systémovou aplikací "Zdraví".
comments powered by Disqus