TomTom Runner 3

TomTom Runner 3

Fitness hodinky TomTom Runner 3 se širokou nabídkou funkcí.
Hodinky s hmotností 49 g a tloušťkou 11,5 mm zaujmou hned na první pohled. Ne sice velkým či barevným displayem, ale specifickým ovládáním systému zobrazovaného na černobílé obrazovce. Právě zde sa dostávame ke kamenu úrazu, protože ve večerních hodinách byla identifikace zobrazených údajů zhoršena. Display se ve tmě rozsvítí, ale jen pokud ho zakryjete celou rukou, což zatím nefungovalo vždy. Ovládání prostřednictvím čtverce se jeví jako dobrý nápad. Ze zkušenosti vím, že dotykové diplaye někdy nereagují okamžitě. Též není vždy snadné ve shonu listovat v nabídce. Nový nápad jsme ocenil především v souvislosti se sportovní aktivitou, pro kterou je model přednostně určený. Při běhu n pásu či při jízdě na stacionárním kole sem měl pocit jednoduššího ovládání než s podobným zařízením s dotykovým displayem. Široký výběr aktivit potěší nejednoho sportovce. Těšit se můžete na klasický běh, při kterém hodinky prostřednictvím GPS signálu zaznamenávají rychlost, tempo a vzdálenost. Nechybí ani zaznamenávání počtu spálených kalorií, snímač srdečního tepu a dokonce i navigace při použití předdefinované trasy. Jízda na kole disponuje totožnými údaji, na rozdíl od jízdy na stacionárním kole, kde mě hodinky informovaly jen o srdečním tepu a době trvání. 

Díky voděodolnosti do 40 metrů je možné používat hodinky TomTom Runner 3 i na plovárně. Výrobce na to myslel a implementoval aktivitu plavání se záznamem vzdálenosti, rychlosti, času, spálených kalorií a dokonce i záběrů. Za zmínku stojí závodní režim, který mě motivoval k lepším číslům na základě přecházejících výsledků. Byl sem ale překvapený absencí notifikací na zprávy či hovory. Jelikož se jedná o vysloveně fitness hodinky, dá se to odpustit. Pro méně aktivní lidi je tu možnost volby chůze. Do úvahy přichází i nošení hodinek bez spuštěné aktivity. Na konci dne se můžete podívat v aplikaci TomTom MySports, dostupné na obou největších platformách, kolik kroků jste udělali a kolik kalorií vás to stálo. Výrobce zabezpečil kompatibilitu taktéž s aplikací Strava, Runkeeper, MyFitness Pal, NikePlus a Endomondo. Aplikace TomTom MySports má sice relativně jednoduchý design, ale bez připojení na internet mi neposkytla téměř žádné informace o předešlé aktivitě. Ocenil jsem ale desktopovou aplikaci, ve které jsem získal kompletní přehled o všech aktivitách s množstvím informací. Nemůžu nezmínit záložku „Planning“, přes kterou je možné nahrát naplánovanou trasu do paměti hodinek a vydat se na turistiku či cyklotúru. Stačí použít například konvertor trasy z Google Map na soubor s příponou .gpx, který se potom nahraje do systému hodinek. Výdrž baterie na jedno nabití dosahuje přibližně tři týdny, ale s neustálým GPS připojením klesá na 11 hodin. Na její opětovné nabití výrobce přibalil speciální USB kabel připojený do spodní části hodinek. Mnou testovaná verze fitness hodinek TomTom Runner 3 je dostupná už od 3 750 kč (139 eur), ale na trhu najdete i dražší alternativy, například se zabudovaným hudebním přehrávačem.

Verdikt
Nové fitness hodinky TomTom Runner 3 si vás získají neobyčejným, ale efektivním ovládáním s množstvím režimů a rozumnou cenou. Zaujme i přehledná aplikace TomTom MySports.

Nepřehlédněte:
TomTom přepracoval úplně svou sportovní aplikaci
+ ovládání a cena
+ široký výběr aktivít
- čitelnost displaye ve tmě
- chybějící notifikace

Ocenenie TomTom Runner 3
comments powered by Disqus