TomTom Runner 2 (TomTom Spark) - nový kamarád každého sportovce

TomTom Runner 2 (TomTom Spark) - nový kamarád každého sportovce

I když to tak podle názvu může vypadat, toto nejsou jen běžecké hodinky. Dokonce to není ani nástupce modelu TomTom Runner určeného jen k měření běhu! Ten totiž neexistuje. Model Runner 2 je nástupcem hodinek TomTom Multi-Sport, které dokáží zaznamenávat běh, kolo, plavání, běžecký pás, cvičení v posilovně, spinning, a obsahují též stopky a klasický GPS záznam volného stylu vhodného pro turistiku, lyžování či další aktivity.
Základní parametry:
Hmotnost 49 g, monochromatický display 144 x 168 px (22 x 25 mm), tloušťka 12 mm, GPS, GLONASS, odolnost vůči vodě 5 ATM, Bluetooth, akcelerometer, gyroskop, kompas, krokoměr, snímač tepu srdce (dražší model), výdrž do 11 h měření s GPS.

Na trhu se však nachází dvoje stejné hodinky: TomTom Runner 2 a TomTom Spark. Přodávají se v různých baleních, která však obsahují totéž (hodinky, řemínek, nabíjecí USB kabel). Na držák na kolo, který byl typický pro balení modelu Multi-Sport tentokrát zapomeňte. Jediný rozdíl mezi modely Spark a Runner 2 je v různorodosti řemínků. "Běžecká" verze má k dispozici vícero barevných kombinací.

TomTom Runner 2 Kuchajda

Starší model TomTom Multi-Sport koupíte v obchodě Vzdy.cz už od 3 590 Kč. Jde o spolehlivý GPS sport-tester vhodný pro běh, kolo i plavání. Při turistice síce nedokážete nastavit menší frekvenci zjišťování GPS polohy, ale když napojíte hodinky na nabíječku, změří vám i celodenní výlet. Jinak se po pár hodinách vybijí. Recenzi najdete tu, ale určitě se podívajte i na novější videorecenzi, ve které se dělím o dlouhodobé zkušenosti s tímto modelem.

Nepřehlédněte:
Nejtěžší atletický závod světa v běhu do schodů
Základní model Runner 2 začíná na ceně 4 300 Kč. Oproti Multi-Sportu nabízí hezčí design, lepší řemínek a podstatně pevnější nabíjecí kabel, který na hodinkách drží jako přibitý. To se hodí hlavně při turistice, kdy chcete i zaznamenávat trasu i nabíjet. Velkou novinkou je i neustále aktivní krokoměr. Ten starším modelům chyběl. Cena 4 300 Kč je aktuální i pro model Spark, který se liší černým řemínkem, který je vhodnější pro každodenní použití. 

TomTom Runner 2

Za 5 400 Kč už získáte model Runner 2 i se snímačem tepu srdce. Oproti modelu Multi-Sport je tak příplatek za Cardio snímač podstatně menší. Technologie jdou dopředu a musím říct, že i když mi snímání tepu srdce nikdy nechybělo, určitě bych si těch 1 100 Kč za takovou vymoženost připlatil. TomTom Runner 2 Cardio je tak za necelých 5 400 Kč dobrý produkt za dobrou cenu.

Pokud si připlatíte dalších 1 600 Kč, získáte verzi Runner 2 Cardio + Music. Za stejných 7 000 Kč si můžete koupit i černou verzi TomTom Spark Cardio + Music. Tato verze je doplněná o 3 GB paměť pro ukladání AAC a MP3 souborů. Ty potom můžete poslouchat z připojených Bluetooth sluchátek.

TomTom Runner 2

Hodinky TomTom Runner 2 (a tím pádem i Spark) se dočkaly už i velké aktualizace 1.2.0. Ta přináší například celodenní měření tepu v desetiminutovém intervalu či rychlejší lokalizaci podle GPS.

Nepřehlédněte:
Tomáš Čelko vyběhl na Eiffelovku za 8:33!
Výhody:
+ čitelnost displaye a tradiční ovládání čtveřicí šipek
+ GPS a export měření z PC aplikace (TomTom MySports Connect) do různých služeb
+ výdrž na jedno nabití několik dní

Nedostatky:
- chybí upozornění ze smartphonu jako na jiných Bluetooth smart watch
- nezobrazují nadmořskú výšku
- nabíjení pomocí speciální přípojky (hodil by se microUSB jako na Alcatel Go Watch)

comments powered by Disqus