TomTom Runner 2 / Spark Vám už měří tep celých 24 hodin

TomTom Runner 2 / Spark Vám už měří tep celých 24 hodin

Jedna z dalších slíbených aktualizací je na světě pro sportovní hodinky TomTom Runner 2 a TomTom Cardio. Významná aktualizace ve verzi 1.2.0 přináší možnost nepřetržitého snímání srdečního tepu po celý den. Samozřejmě nám to nedalo, ihned jsme si zaktualizovali hodinky a otestovali. Kromě toho tato aktualizce opravuje a vylepšuje další vlastnosti.
- Vylepšená kompatibilta náhlavních souprav a snížení zadrhávání zvuku
- Vylepšená zpětná vazba hlasů
- Při halové cyklistice se teď kalorie vypočítávají na základě srdečního tepu v případě, že nejsou dostupné údaje ze snímače kadence a rychlosti
- Urychlili zjišťování pozice GPS
- Vylepšené počítání kalorií pro aktivity v posilovně

Najzajímavější vlastnost je nepřetržitý monitoring vašeho frekvenčního tepu. Přímo u výrobce jsme si zjistili, že hodinky Vám tep změří každých 10 minut. Jak se to podpíše pod výdrž baterie jsme za 24 hodin nestihli zjistit. Spíš jsme se obávali, že je možné že světlo zjišťující náš tep v době spánku bude rušit, což se v našem případě nedělo, ale je možné, že někomu bude vadit. Naštěstí tato funkce lze vypnout.

TomTom MySports

Průměrný nebo maximální/minimální frekvenční tep se nezobrazuje v celodenním/týdenním souhrnu, ale máte možnost ho vidět po synchronizaci v přehledném grafu ať už v aplikaci v telefonu nebo na stránce mysports.com. Na našem grafu je pěkně vidět, kdy je tep ustálený při tvrdém klidném spánku a že prudké probuzení nedělá tělu dobře :)

Nepřehlédněte:
Co má pro nás schované TomTom pro rok 2016?
Touto aktualizací hodinky získavají další velké plus, proč do nich investovat. Taktéž už jsme si zabezpečili i novinku v podobě populárního fitness náramku Xiaomi MiBand 1S a můžete se těšit na přímé porovnání. 

Xiaomi MiBand 1S
comments powered by Disqus