TomTom představil nové sportovní hodinky!

TomTom představil nové sportovní hodinky!

Už za pár dní míříme do Berlína na největší veletrh spotřební elektroniky a vypočetní techniky v Evropě: IFA 2016. Už máme vytipované značky, které musíme vidět a jednou z nich je i značka TomTom.
Ta dnes v dopoledních hodinách představila množství novinek. Kromě pár navigačních novinek (budeme informovat v jiném článku) i rovnou 4 modely nových sportovních hodinek. Pojďme se na ně společně podívat.

TomTom Runner 3 / TomTom Spark 3
Tyto hodinky vychází z populární předcházející generace hodinek TomTom Runner 2 a TomTom Spark (u Spark z marketingového hlediska přeskočili číslovku 2). Tyto modely se velmi podobají předešlým modelům a podle předběžných informací i vyměnitelné náramky jsou kompatibilní. Jediné, co se muselo změnit je vnitřek hodinek. Všechny funkce zůstaly zachovány a dokonce i typy sportů. Taktéž výdrž na baterii a zde se, že změnili monitor frekvenčního tepu, který má teď trochu design. Ale to zjistíme reálně až na místě. 

TomTom Runner 3

Jedinou novinkou je jen sledování trasy. To znamená, že si můžete zaznámenavat svou trasu, kterou můžete následně exportovat nebo sdílet s ostatními. Vynikající na tipy na tréninky. Navíc pokud nedejbože zabloudáte, můžete se vrátit na start, odkud jste vyráželi na trénink. Můžete si nahrávat i nové trasy do hodinek ve formátu   gpx souborů. Zatím je to jen tento formát. Pokud bude poptávka i po jiných formátech, určitě formou aktualizace bude přidaná podpora dalších.

Nepřehlédněte:
IFA 2015: TomTom Spark Cardio
Víc toho nového není.Pokud klesne cena předešlé generace, bude na zvážení, zda koupit nový nebo předcházející model.

TomTom Spark 3

Úvaha: Sledování trasy mohli dát i jako software aktualizaci do TomTom Runner 2 / Spark. Nechme se překvapit, či výrobce tuto aktualizaci uvolní i pro tyto modely.

Předbežné ceny:
Runner 3 / Spark 3: 129,- €
Runner 3 / Spark 3 Music s BT sluchátky: 179,- €
Runner 3 / Spark 3 Cardio: 199,- €
Runner 3 / Spark 3: Cardio + Music s BT sluchátky: 249,- €
Uvedení do prodeje by mělo být 08.09.2016TomTom Adventurer
Už jeho název napovídá, že tyto hodinky jsou určeny pro úplně jinou cílovou skupinu. Takto chtějí konkurovat medelům Garmin Fenix 3, Suunto Spartan či Casio Android Wear.I když se na první pohled velmi podobají TomTom Runner 3 / Spark 3, tak mají pár věcí navíc. Najvýraznějším prvkem je zabudovaný barometr, který byl doposud jen v jediném modelu jejich portfolia hodinek (TomTom MultiSport). Kromě klasických sportovních aktivít tu najdete i režimy jako turistika, běh v terénu, lyžování či snowboarding. Takto dokáží reálně hodinky vyhodnocovat soupání či klesání nebo 3D pohyb. Sledování trasy je samozřejmostí též.

Nepřehlédněte:
Pejskové z útulku si užili koloběžky Kostka
TomTom Adventurer

Pro pěší turistiku dokonce výrobce uvádí 24 hodinovou výdrž. Je to docíleno tím, že vaši polohu nesnímá nepřetržitě, ale jwn každé dv+ sekundy. To je vynikající kompromis mezi životností baterie a přesností.

Tento model hodinek bude k dispozici jen v jedné verzi. Ta bude mít zabudovaný hardwarový barometr (přesnější než na základě odhadu GPS), cardio senzor na měření frekvenčního tepu a 3GB prostoru na přehrávání hudby.

Předběžné ceny:
Adventurer: 299,- €
Uvedení do prodeje nebude dříve než v říjnu 2016


TomTom Touch
Na první pohled vypadá jako předražený fitness náramek, ale spíš opak je pravdou. Je to první fitness náramek na světě, který vám měří i BMI. Sledování celodenní aktivity už známe z existujících modelů Runner 2 a Spark, které byly přidány minulý rok formou aktualizace firmware. Takto tento náramek sleduje vaši pohybovou aktivitu 24 hodin v kombináaci s frekvenčním tepem denně 7 dní v týdnu. Měří počet uskutečněných kroků, přejděnou vzdálenost, spálené kalorie a sledování spánku. Všechny tyo údaje jsou dostupné přes dotykovou obrazovku.

TomTom Touch

Meření BMI známe už z digitálních vah, kdy na ní musíte bosí a váha pošle nízký elektrický výboj, na jehož základě vypočítá váš tělesný tuk. TomTom jako první toto zaintegroval do nositelnej elektroniky.

Nepřehlédněte:
IFA 2015: Už známe detaily TomTom Spark!
Výrobce do tohoto fitness náramku zaintegroval i sportovní režim, který Vám umožní sledovat vaše tréninky. Bohužel tento model nemá GPS modul, takže bude méně přesný než sportovní hodinky a aktivitu bude odhadovat jen na základě gyroskopu. Navíc v tomto režimu se snímač frekvenčního tepu přepne do aktivnějšího režimu a bude snímat váš tep každou sekundu.

Predběžné ceny:
TomTom Touch: 149,- €
Uvední do prodeje by mělo být 08.09.2016

comments powered by Disqus