TomTom dokáže znovu a znovu překvapit

TomTom dokáže znovu a znovu překvapit

Je to tu. Dlouho utajovaná novinka od TomTom už je na světě. Není to žádná další navigace ani sportovní hodinky. I když k druhému jmenovanému to má blízko. TomTom rozšiřuje svou působnost do akčních kamer. Samozřejmě že, aby se prosadil na trhu, kde dominuje hlavně GoPro, musí dojít s něčím extra. Tak se pojďme podívat, co nabízí tato akční kamera oproti konkurenci.
Jako první zaujme design a provedení, které je samo o sobě voděodolné a na vrchu těla to vypadá, jako kdyby v TomTomu integrovali svoje sportovní hodinky. Identický čtyřsměrný ovladač + stejný displej. Skvělá předběžná informace od výrobce je, že akční kameru TomTom Bandit lze spárovat s externím monitorem srdečního tepu!

TomTom Bandit Action Camera

Co se týká videorežimu, zvládá až 4K pri 15fps a 2.7K při 30fps. V 1080p režimu už dokáže snímat až do 60fps a v režimu 720p až 120fps. Kdo by chtěl extrém, tak vo WVGA režimu až 180fps! Fotky dokáže dělat v 16MP rozlišení. Všechno ukládá na microSD kartu o maximální kapacitě 128GB. Tyto parametry jsou shodné s GoPro Hero4 Silver. Co se týká zabudovaných senzorů, zde předbíhá konkurenci.  Kromě bluetooth, WiFi, akcelerometru a gyroskopu nabízí i baromatetrický výškoměr a GPS. GPS info ve videu je vychytávka, kterou nemá ani konkurence. A to nemluvíme o možnosti je spojit s výše zmíněným monitorem srdečního tepu.

TomTom Bandit Action Camera

Bluetooth a WiFi konektivita je vynikající díky připravované mobilní aplikaci, kde můžete videa velmi snadno editovat a okamžitě sdílet. Podle informací od výrobce připravují i aplikaci pro PC. Hotové snímky můžete editovat i v jiných programech, ale ty nedokáží zpracovávat GPS informaci z videa. Kamera je vybavena zabudovaným USB rozhraním verze 3.0, přes které se také nabíjí.


Další výhodou této kamerky bude, stejně jako ve sporttestech této společnosti, jednoduchost aktualizace firmware. Takže můžeme možná očekávat i české prostředí. Co se týče dostupnosti, tak TomTom tuto vychytávku začíná okamžitě prodávat a my jednáme o její dostupnosti pro náš trh. Odhadovaná cena je na úrovni 11 600 Kč.
comments powered by Disqus