TomTom dokáže znovu a znovu překvapit

TomTom dokáže znovu a znovu překvapit

Je to tu. Dlouho utajovaná novinka od TomTom už je na světě. Není to žádná další navigace ani sportovní hodinky. I když k druhému jmenovanému to má blízko. TomTom rozšiřuje svou působnost do akčních kamer. Samozřejmě že, aby se prosadil na trhu, kde dominuje hlavně GoPro, musí dojít s něčím extra. Tak se pojďme podívat, co nabízí tato akční kamera oproti konkurenci.
Jako první zaujme design a provedení, které je samo o sobě voděodolné a na vrchu těla to vypadá, jako kdyby v TomTomu integrovali svoje sportovní hodinky. Identický čtyřsměrný ovladač + stejný displej. Skvělá předběžná informace od výrobce je, že akční kameru TomTom Bandit lze spárovat s externím monitorem srdečního tepu!

TomTom Bandit Action Camera

Co se týká videorežimu, zvládá až 4K pri 15fps a 2.7K při 30fps. V 1080p režimu už dokáže snímat až do 60fps a v režimu 720p až 120fps. Kdo by chtěl extrém, tak vo WVGA režimu až 180fps! Fotky dokáže dělat v 16MP rozlišení. Všechno ukládá na microSD kartu o maximální kapacitě 128GB. Tyto parametry jsou shodné s GoPro Hero4 Silver. Co se týká zabudovaných senzorů, zde předbíhá konkurenci.  Kromě bluetooth, WiFi, akcelerometru a gyroskopu nabízí i baromatetrický výškoměr a GPS. GPS info ve videu je vychytávka, kterou nemá ani konkurence. A to nemluvíme o možnosti je spojit s výše zmíněným monitorem srdečního tepu.

TomTom Bandit Action Camera

Bluetooth a WiFi konektivita je vynikající díky připravované mobilní aplikaci, kde můžete videa velmi snadno editovat a okamžitě sdílet. Podle informací od výrobce připravují i aplikaci pro PC. Hotové snímky můžete editovat i v jiných programech, ale ty nedokáží zpracovávat GPS informaci z videa. Kamera je vybavena zabudovaným USB rozhraním verze 3.0, přes které se také nabíjí.

Nepřehlédněte:
Štefan Svitko testoval první TomTom Bandit na Slovensku

Další výhodou této kamerky bude, stejně jako ve sporttestech této společnosti, jednoduchost aktualizace firmware. Takže můžeme možná očekávat i české prostředí. Co se týče dostupnosti, tak TomTom tuto vychytávku začíná okamžitě prodávat a my jednáme o její dostupnosti pro náš trh. Odhadovaná cena je na úrovni 11 600 Kč.
comments powered by Disqus