TomTom bude monitorovat Mezinárodní Maraton Míru

TomTom bude monitorovat Mezinárodní Maraton Míru

Zajímavým počinem Mezinárodního maratonu míru je mapování závodů moderními akčními kamerami Tomtom Bandit. Mezinárodní maraton míru v Košicích má deset dní před 92. ročníkem zaregistrovaných  10 922 účastníků ze 49 zemí a atakuje hranici 11 000.
Okřídlená věta "Všichní jsou vítězi" přivedla organizátory MMM k myšlence zapsat všechny aktéry na stěnu stupňů vítězů.

"Po zbytek týdne po uzavření on-line registrací, se počty účastníků měnily už jen mírně. Databáze byly doplněny o firemní týmy, atlety se statusem elite a registrace těch, u kterých se verifikovaly údaje a platby,“ informovali organizátoři ve své tiskové zprávě.

Do okruhu najvětších favoritů na vítězství mezi muži přibyl Keňan Martin Kiprugut Kosgei, který toto jaro v německém Hannoveru doběhl třetí v osobním rekordu 2:09:50 h.

Nepřehlédněte:
Co má pro nás schované TomTom pro rok 2016?
Medzinarodny maraton mieru

V Košicích bude i přes počáteční avízo chybět jeho krajan Evans Cheruiyot, vítěz Chicagského maratonu z roku 2008 (2:06:25), který se necíti dostatečně připravený.

Z pohledu zajímavých jmen je pozoruhodné, že Košice neobejde ani atletický manažér Gerard van den Veen, který tři své klienty přivedl ke světovým rekordům, včetně maratonce Dennise Kipruta Kimetta, a to před necelým rokem v Berlíně (2:02:57).

"Tento uznávaný manažer přicestuje se svými svěřenci už 1. října," upozornili organizátoři.

Zajímavým počinem je mapování závodů moderními akčními kamerami TomTom Bandit, které budou mít na sobě známé skokanské dvojice Jana a Dana Velďákové, účastnice letošního MS v Pekingu v dálce a trojskoku.

Nepřehlédněte:
Aktualizace TomTom Bandit
Danka a Janka Veldakove

"Organizátoři mají zájem o autentické záběry, které detailněji ukáží pohyb bežců na jednotlivých úsecích trati, činnost na občerstvovacích stanicích a zachytí i obsazenost tratě pořadateli, rozhodčími či diváky. Trenér Rado Dubovský je nechce nechat bez dozoru ani na maratonské trati, a tak se bude těmto činnostem věnovat spolu s nimi,"
informuje tisková správa MMM.
comments powered by Disqus