TomTom Bandit Studio

TomTom Bandit Studio

Výrobce koncem minulého týdne konečně vypustil aplikaci pro stolní počítače (Windows a Mac OS X), abyste videa z akční kamery mohli plnohodnotně a stále velmi snadno zpracovávat i mimo mobilní telefon. Přeci jen, některé úkony se lépe dělají na velkém monitoru v klidu domova než na displayi telefonu. Zatím se jedná jen o BETA verzi, ale i tak toho přináší hodně. Pojďme se na to podívat.
Samotný instalační soubor má jen kolem 20MB (v případě Mac OS X je to cca 30MB) a můžete si ho stáhnout na adrese www.tomtom.com/cam. Po instalaci Vás přivítá prostředí známé už z mobilních telefonů. Zatím aplikace není lokalizována, ale hádám, že se to s plnou verzí změní.

TomTom Bandit Studio

Začínáme

Kameru stačí připojit do USB portu počítače a spustit aplikaci. Na rozdíl od mobilní aplikace, kde všechny úkony zpracovává kamera, tato aplikace vyžaduje importování zdrojových souborů z kamery. Totiž média server s procesorem se nenachází v části kamery, která se přpojuje k PC pomocí USB. Takže čas importu videí záleží na rychlosti vašeho počítače, či disponuje rozhraním USB 3.0 a SSD diskem. Po úspěšném naimportování můžeme přistoupit ke střihu videa.

TomTom Bandit Studio

TomTom Bandit Studio

TomTom Bandit Studio

TomTom Bandit Studio

Stříháme
Počítačem těžko zatřesete tak, jako s mobilním telefonem. A i kdyby se vám to podařilo, počítače nemají integrovaný gyroskop. Stačí přejít do záložky MY STORY a stisknout tlačítko "I Feel Lucky". Na základě dalších údajů ve videích, o rychlosti, přetažení, změně nadmořské výšky a dalších údajů, vám software vygeneruje už hotové video. Toto navrhnuté video si můžete intuitivne zpracovávat. Naštěstí vývojáři ponechali prostředí známé z mobilní aplikace.

Nepřehlédněte:
Aktualizace TomTom Bandit
TomTom Bandit Studio

Práce s aplikací
Je tu ještě pár nedostatků a nedokonalostí, ale zatím je to jen BETA verze. O mnoho víc momentálně uděláte v mobilní aplikaci. Např. se nedá aplikovat "Overlay" na celý videoklip a musíte ho nastavit na každý úsek. Takitéž ani místo určení "Overlay" momentálně neurčíte, což v poslední verzi na iOS ano. Zato celková práce je podstatně rychlejší a jednodušší na počítači. Například když se jedná o výběr úseků, či určování délky jednotlivých sekvencí.

TomTom Bandit Studio
Bonus navíc
Na co jsme přišli náhodou, je možnost exportu GPS informací z videí. Každé video nahrané pomocí TomTom Bandit, obsahuje integrované GPS informace. Ty si můžete vyexportovat v podobě .kml souborů a následně v nějaké aplikaci zobrazit přesnou trasu.

TomTom Bandit Studio
TomTom Bandit Studio

Závěr
Aplikace se TomTom-u podařila, i když se jedná o první beta verzi. Je mnoho věcí, co se dají doplnit, vylepšit a je jen na nich, jaké všechny možnosti doplní. Už teď víme, že budou chtít zachovat maximální jednoduchost, aby dokázaly výsledná videa zpracovat i amatéři. Pro pokročilé jsou jiné střihové programy, které toto umožňují.
comments powered by Disqus