TomTom Adventurer očima běžce v Towerruningu

TomTom Adventurer očima běžce v Towerruningu

Běhám, dá se říct všude možně. Nahoru dolu. Kopce, lesy, pole, město, cesty, všechno. Dostaly se mi do ruky a na ruku hodinky Tomtom Adventurer. A nemůžu si stěžovat. Už jsem si odvykl na jiné ovládání, které bylo na mých předešlých hodinkách, a Tomtom-y mi přijdou teda podstatně jednodušší. Hlavně nastavení tréninků.

Zvykl jsem si i na nabíjení hodinek zhruba každé tři týdny… Za necelé dva měsíce vážného používání a zkoušení jsem s Adventurer zkusil plavání v bazénu, běh terénem, ski-alp, běh na cestě, na dráze, turistiku, běh na páse, kruhové tréninky… Moje převažná skladba tréninků jsou hlavně intervaly, úseky, různé délky, různé časy, různá tempa. Oceňuji proto jednoduché nastavení délky či času cvičení a oddechu a počet sérií. Na všechno člověk používá jedno tlačítko, které funguje zodpovědně v teple i zimě…

Výběr druhu cvičení: Ze zobrazení hodin jednoduše kliknu doprava a potom už jen nahoru nebo dolu vyberu aktivitu. Od lyžování přes běh až po plavání… Potom si už jen volím. Směrem nahoru vidím historii (je tu i blbu vzdorná ikonka diáře) a dolu nastavení, kde vyberu Trénink kliknutím doprava, všude mě naviguje šipka, abych náhodou nešel někam jinam, než chci. Vyberu interval kliknutím doprava a jsem v menu intervalů, navolím čas nebo délku cvičení a oddechu … Fakt easy. Sérií je maximum 99 a ještě sem  všechny nevyužil. Ale 88 už ano. Je třeba však zapojit hlavu, abyste správně spočítali čas mezi jednotlivými velkými sériemi…

Tomáš Čelko TomTom
Čas intervalu nebo délka v metrech je kombinovatelná. Např. běžecké intervaly nastavím na 200m běhu a jen 30s oddechu. Jakmile používáte kteroukoliv aktivitu s GPS jako běh po stezce nebo turistika, je k dispozici i kompas. Máte tak přehled kterým směrem běžíte. Dostat se k němu je jednoduché. Menu si musíte představit jako šachovnici nebo políčka. Jednou doprava a dvakrát nahoru. Perfektní funkce při jakémkoliv GPS módu - náhled trasy a ukázání směru kam se běží je hned k dispozici. Ocenil jsem ho hlavně při turistice a skialpinismu. Když vás překvapí mlha, tma vítr, čokoliv, vždy se dokážete vrátit na počáteční nebo kterýkoliv jiný bod vaší trasy .... super. Mně to zachránilo minimálně zdraví ... když jsem nemusel nocovat ve větru a mrazu na hřebeni Nízkých Tater jen v bundě a zimním oblečení a doufat, že se dočkám rána a záchrany. Jednoduše mi hodinky ukázaly, kterým směrem byla chata. Tam sem začínal túru. s

Na náhled trasy a směru pohybu se dostanete z tréninkového menu jednoduchým kliknutím doprava a potom nahoru. Následne, když klikáte doprava trasu približujete nebo vzdalujete. Easy a přehledné.

Výškoměr je přesný!!!! Úplně!

Jedine, co bych těmto hodinkám vytknul je zobrazování mezičasů. Ať už se to týká záladního tréninku, kde si měříte mezičasy ručně nebo si je přednastavíte, nebo každého jiného samostatného tréninku. 

Tomáš Čelko TomTom
Ruční měření mezičasu je jedno z nejlepších, jaké jsem kdy zkusil. Dlaní zakryjete display a mezičas je změřený. Potom nastane ta nevýhoda, ukáže se vám jen přiměřené tempo mezičasu. Člověk si na to zvykne, ale čekám, jako na trní na novou aktualizaci, kde už se budou zobrazovat i přesné mezičasy. 

Ještě jsem nepochopil, proč, když jsem ve fitku a chci trénink v módu Posilovna, se trénink nespustí, protože čeká na GPS. Logicky v budově není. Nahrazuji to tréninkovým módem běžecký pás.

Pokud neběháte profi, ale jen pro zábavu, což je asi 99% z nás, tak hodinky nemají chybu a dají se využít prakticky v jakémkoliv sportu. Dokonce vám to při sjezdu na lyžích či snowboardu měří sklon svahu!!! Nebo při běhu na kopec. 

Profi a vrcholoví běžci ocení právě snadnost používání, zobrazení výšky a přesné množství nastoupaných metrů a že na měření mezičasu není třeba stisknout žádné tlačítko, ale jednoduše rukou zakrýt display. Možnost nahrát si do hodinek 500 songů a spojit je se sluchátky JBL díky bluetooth je jednoduše pecka. Přesný kompas a výškoměr či nastoupané metry jsou jednoznačně pozitiva těchto hodinek. Neporovnatelná cena s jakýmkoliv modelem od konkurenčních značek je nevyvratitelný důvod proč jsou tyto hodinky MUST HAVE.

comments powered by Disqus