Tomáš Čelko vyběhl na Eiffelovku za 8:33!

Jak už jsme v minulosti psali, podporujeme slovenského reprezentanta v atletice a jednoho z nejlepších světových běžců do schodů Tomáše Čelka při trénincích i závodech sportovními hodinkami TomTom. Na několik mrakodrapů si už vyběhl v různých zemích s vynikajícími časy. Tentokrát se ale 17.03. běželo podruhé v histori na Eiffelovu věž.
Z tisícovek přihlášených komise 12 sportovních odborníků vybírala z těch nejlepších. Přesně 100 běžců se v tento den mohla poměřt nejen s ostatnimi a sebou samým, ale i se samotnou dominantou Pařže a celé Evropy.

Běžců čekalo přesně 1665 schodů a převýšení 280m.

Eiffelovka - TomTom

V přímém přenose na EuroSport 2 vyběhl první běžec presně ve 21:00 a každu minutu vybíhal další a další. Tomáš Čelko s překvapením obsadil 5 místo s časem 8:33. Ostatní běžci towerruningu potvrdili svou dominanci. Mužskou kategorii vyhrál Piotr Lobodzinsky z Polska s časem 7:48.

Škoda, že Tomáš Čelko neměl zapnutý Cardio snímač, byli bychom velmi zvědaví na frekvenční tep. My, méně trénovaní, bychom pravděpodobne "umřeli” už po pár poschodích natož ve dvacátem, a navíc při takovém tempu. Gratulujeme mu a držíme palce při dalších závodech s TomTom a doufáme, že příště bude mít na Eiffelovce i medaili.

Pro spestřední přidáváme s Tomášovým souhlasem jeden screenshot z Tomtom mysports a pár fotografií, kterých z bezpečnostních důvodů nemohlo být víc.