Tomáš Čelko pokořil mrakodrap Torre Pontina a zvítězil s hodinkami TomTom

Přes weekend se uskutečnil jeden z prvních závodů světového pohára v Towerrunningu. Italská Torre Pontina nedaleko Říma přivítala evropskou špičku v tomto sportu a dařilo se i Slovákům. Slovensko v zastoupení Tomáš Čelko a Štefan Štefina získalo dvě medaile. Štefan získal krásnou bronzovou medaili a Tomáš si poradil se všemi soupeři.
Věž vysoká 127m se 727 schody a 38 poschodími podlehla časem 3.17 a Tomáš tak vytvořil nový traťový rekord. Medi ženami si nejlépe v kvalifikaci i v rozběhu počínala Lenka Švabiková z ČR též v traťovém rekordu 4:16s.

Tomáš Čelko

Závody měly dvoukolový charakter, v prvním kole se běželo intervalově na čas a deset nejlepších postooupilo do finále s hromadným startem. V poli poražených zůstali borci jako Fabio Ruga, Emanuele Manzi či Luca Cagnati, kteří jsou mezinárodními pojmy v běhu do vrchu a vertikálním kilometru.