Testoval jsem 24 hodin fitness režim s hodinkami TomTom Runner 2

Testoval jsem 24 hodin fitness režim s hodinkami TomTom Runner 2

Ke všem tak rozšířeným populárním fitness náramkům přistupuji skepticky. 95% fitness náramků funguje většinou na principu zabudovaného digitálního gyroskopu a tak jsou tyto údaje víceméně rozdílné a vlastně jen odhadují na základě toho, jak se hýbe rukou. Navíc nemám potřebu si takové zařízení pořizovat, když vlastním iPhone 6, který je stále se mnou, tuhle funkci má také a na výsledky se mohu podívat skrz aplikaci zdraví.
Jelikož hodinky TomTom Runner 2 i TomTom Spark tento fitness režim mají už v základu, rozhodl jsem se to přeci jen sledovat a nedal jsem je celých 24 hodin z ruky. Měl jsem je i po dobu spánku, protože umí monitorovat i tuto činnost. Hlavně mě zajímalo, jak přesné to bude v porovnání s mobilním telefonem. Určité odchylky jsem očekával, protože mobil opravdu nenosím sebou úplně všude. Hlavně při pohybu v kanceláři nebo doma, kde také uděláte nějaké kroky. Hodinky jsem měl na sobě i při sprchování.

S testováním jsem začal v sobotu ráno, jelikož mě čekal "náročný den". Měl jsem totiž absolvovat zákuskovou gastrocestu s Bratilicious. Není to sice velmi sportovní aktivita, ale kromě ochutnávání sladkých zákusků nás čekaly i přesuny, protože tyto zákusky jsme ochutnávali v deseti podnicích v rámci Bratislavy a přesouvali jsme se buď taxíkem nebo pěšky. V podnicích též posedáváte nebo dokonce ležíte. Tyto podmínky mi přišly jako ideální pro testování fitness režimu.

TomTom Runner 2, Spark - fitness test
Ne úplně ukázkové testování sportovních hodinek TomTom Runner 2

Navíc jsem měl na noc naplánovanou akci  Biela Noc, kde už bylo podstatně víc chození. Takže, už vás nebudu napínat a jdeme si reálně porovnat naměřená data z TomTom Runner 2 s daty v iPhone 6.

Nepřehlédněte:
Tipy a triky: pomáháme se zvládáním TomTom Runner 2 / Spark
TomTom Runner 2, Spark - fitness testCelodenní sobotní aktivita z hodinek TomTom Runner 2

Kroky dopadly téměř identicky: 11673 v TomTom Runner 2 a 11735 kroků z iPhone 6. V tomto případe je daný rozdíl téměř zanedbatelný. Co se týká ujděné vzdálenosti je to 8.46km z TomTom Runner 2 a v iPhone je uložená informace 8.04km.

TomTom Runner 2, Spark - fitness test
Pro porovnání zvýrazněná sobotní aktivita z iPhone 6

V hodinkách je navíc spánek, což telefon sám o sobě nepodporuje, jen s nějakým externím příslušenstvím, a tak jsem byl zvědavý, co to vlastně naměří. Spát obvykle chodím až kolem druhé hodiny ráno, takže by se to podle času dost špatně odhadovalo. Překvapivě to však měřilo docela přesně. Odhadl spánek na 8 hodin a 2 minuty. Přibližně by to tedy sedělo. Sice víte přesně, kdy jdete do postele, ale kdy přesně usnete, to neví nikdo.

TomTom Runner 2, Spark - fitness test

Abych to uzavřel, tento fitness režim je dobrý pro ty, co chtějí sledovat svůj pohybový režim, ale nemají zatím takový telefon, který by jim to umožňoval. Případně chtějí baterie v telefonu šetřit. Na baterii hodinek se nijak výrazně nepodepisuje to, zda je senzor gyroskopu zapnutý či nikoliv. Navíc vám při 24 hodinovém nošení změří i délku spánku. Osobně jsem byl překvapený, že když nechám hodinky jen tak ležen na stole, tak spánek vůbec nezapočítají. Inženýři TomTom tedy dost dobře zapracovali na algoritmu.
comments powered by Disqus