Test sportovních sluchátek JBL Reflect Mini BT

Test sportovních sluchátek JBL Reflect Mini BT

Už v poslednín článku sem se věnoval testům sportovních, handsfree sluchátek od firmy JBL. U nich se jednalo o kabelovou verzi v uších skvěle držícíchch sportovních sluchátek. Tentokrát se spolu podíváme na vyšší model už bluetoothových sportovních sluchátek JBL Reflect Mini.
Po rozbalení sem v obalu našel ke sluchátkům nabíjecí USB kabel (koncovka kabelu je totožná se standardizovanou koncovkou pro většinu smartphonů), menší velikost násad do uší a manuál.

Celá sluchátka se dobře intuitivně ovládají pomocí malého, pogumovaného ovladače na kabelu pod levým sluchátkem. Kromě tlačítka na vypnutí a zapnutí jsou dvě tlačítka na změnu hlasitosti multifunkční, tedy při každém podržení přepnete buď na další dopředu nebo dozadu. Jelikož se jedná o handsfree model, nechybí na ovladači mikrofon na telefonování či hlasové ovládání mobilu. 

JBL Reflect Mini BT

Při telefonování mě osoba na druhém konci slyšela jasně stále, i když sem měl ovladač mokrý.

Nepřehlédněte:
Sportovní bluetooth sluchátka už pod 1000 Kč
Pro mně, jako bežce jsou super vychytávky, jako 8 hodinová výdrž baterky, voděodolnosť IPX-4, což v pohodě dostačuje i při intenzivním lijáku.

Kabel spojující obě sluchátka je reflexní, takže i v noci je běžec zezadu viditelný, protože většinou míváme při tréninku jen čelovku vepředu. Celkem mě zaujala blikající modrá dioda po dobu používání sluchátek.

Taktéž dobrý bezpečnostní prvek je to, že sluchátka netlumí úplně okolní hluk a tak při poslouchání hudby je slyšet i okolí.

JBL Reflect Mini BT

Osobně mě velmi zajímalo, jak mi sluchátka budou při běhu držet v uších. Jsou super lehká a tak při běhu i se spoceníma ušima drží skvěle. Akorát jsem měl občas problém s občas se uvolňujícím levým sluchátkem (pod kterým je ovladač) v silném dešti při horském ultramaratonu ve Francii. Tehdy mi skoro osm hodin proměnlivě pršelo a tento problém se objevil jen při rychlých sbězích. Mimo silný déšť drží v uších jako přilepená a pocit při tom není nijak omezující. Člověk si je sundá po osmi hodinách a ani neví, že je měl v uších takovou dobu. Pro běh na delší vzdálenosti celkem důležitá věc, kdy vám dokáže pít krev jakákoliv maličkost. 

Nepřehlédněte:
Voděodolnost IPX v elektronice
Při tréninku ve Vysokých Tatrách jsou tato sluchátka skvělým společníkem. Ani silný vítr a slabší déšť nevysunul sluchátka ven z uší.

Čištění tohoto modelu nepředstavuje žádné časové omezení. Gumové násady se snadno sundávají a v případě potřeby čistí. 

JBL Reflect Mini BT

Jedinou nevýhodu, kterou sem u těchto sluchátek našel je cena, protože tento model se běžně prodává za 2 680 Kč (99 €). Na to si ale asi v dnešní době budeme muset zvyknout. Tato bluetooth běžecká sluchátka získala před týdnem ocenění EISA jako nejlepší mobilní zařízení v Evropě na rok 2016/17, což je v této sféře něco jako Oscar ve filmovém průmyslu.
comments powered by Disqus