Test sportovních sluchátek JBL - 3. část

Test sportovních sluchátek JBL - 3. část

V říjnu se ke mně dostala troje zajímavá sportovní sluchátka značek JBL a to ze sérií GRIP a Yurbuds FOCUS a INSPIRE. Po testování sluchátek vyšší a střední cenové hladiny (100-140 EUR) se v recenzi dostávám na úplný základ toho co se v kategorii sportovních sluchátek nachází. Z cenového hlediska jsou tato sluchátka dostupná širšímu okruhu sportovců.
Zajímavostí sluchátek sérií FOCUS a INSPIRE je, že je vyvinuli atleti, čímž je zajištěno, že tato suchátka splňují požadavky sportovců a jde skutečně o vhodná sluchátka pro sportování. Na recenzi jsem dostal i velmi šikovný repráček JBL Clip 2. Všechno jsem otestova. v polských Tatrách, ale i v Malých Karpatech při intenzivnějších trénincích. Při rychlejších tréninkových bězích se mi při hudbě lépe drží tempo a pro test tak získávám věrohodnější výsledky v porovnání s výklusem. Při něm se dobře poslouchají podcasty, například i můj oblíbený od Ritcha Rolla.

JBL Inspire 200
Jde o velmi šikovná sportovní sluchátka s magnetem u měniče, takže si je můžete pohodlně upnout na krk. Tímto způsobem se dají odložit v případě, že hudbu při sportu už nechcete poslouchat.

Kvalita zvuku je trošku nižší oproti „high endovým” sluchátkům JBL Reflect Response a Reflect Mini BT, které jsem testoval v létě. Není se čemu divit, jde o úplně jiné třídy. Na vzuk jsem si po čase zvyknul. Jedna věc mi na tomto modelu trochu překážela. Ukotvení kabelu k měniči vytvářel "pazvuk" v případě, kdy se káblík přlliš napínal při otřesech. Stávalo se mi to hlavně v situaci, kdy se mi káblík zasekl o běžecký opasek.

Nepřehlédněte:
Hudba při trénování
V uchu držely bez problémů díky technologii TwistLock®. Tato technologie garantuje, že sluchátka nevypadnou z vaších uší ani při sportování. U sportovních sluchátek není vůbeč příjemné, pokud si je musíte při sportování nasazovat zpět do ucha. Nástavce jsou vyrobeny ze zdravotnického silikonu. Netlačí a nosí se příjemně i delší dobu. Inspire 200 jsou odolná vůči dešti a samozřejmě i proti potu. Externí zvuky byly trochu slyšet, což je vlastností těchto sluchátek. Sportovec může bez obav běhat kdekoliv, protože vnímá, co se kolem něj děje.

JBL Inspire 200

JBL Focus 100

Tato sluchátka používají stejný měnič jako Inspire 200. Avšak jejich zvuk jsem vnímal intenzivněji. V uchu mi zřejmě lépe seděla, pravděpodobně díky háčku, který se dává za ušnici. spojení kabelu a měniče nedělalo problémy, "pazvuk" u napnutého kabelu nevzniká. Tlumení externích zvuků je na podobné úrovni jako v případě  JBL Inspire 200.

Háček jde odepnout. Musím však podotknout, že i přes lepší držení mi občas vypadla. Myslím si, že širší silikonová gumička by mi do ucha lépe zapadla. Na druhé straně musím vyzdvihnout příjemný zdravotnický silikon, ze kterého je gumička vyrobena.

I tato sluchátka jsou odolná vůči potu a vodě.

Nepřehlédněte:
Byli jsme na: Volkswagen Maraton Praha
JBL Inspire 200

JBL Grip 100
Nejvíc se mi líbil JBL Grip 100 kvůli kvalitě a interpretaci zvuku. Oproti modelu JBL Focus 100 zvuk působí o trošku sterilněji. Na druhé straně je víc vykreslený a to sa mi líbilo.

Káblík se dobře uchytí o měniče a ani v tomto případě „pazvuk“ nevzniká. Tlumení externích zvuků je nastavené na standardní úroveň jako i u ostatních testovaných sluchátek. V uchu mi držely skvěle. I tu výrobce použil technologii TwistLock® a tedy garantuje, že sluchátka i při sportu zůstanou tam, kde mají. Ve vašem uchu. Ocenil jsem přepracované zářezy u měničů, jako i nástavce přímo na kabelu, které slouží k uchycení káblíku. Ten je asii nejdelší ze všech testovaných sluchátek. Do zářezu se dá přichytit i jedno ze sluchátek, a tak můžete mít jedno ucho volné.

I tato sluchátka jsou odolná vůči vodě a potu. Jsou vyrobena z pružných materiálů a disponují ergonomickým designem. Silikonová gumička je stejně příjemná jako u testovaných sluchátek sérií FOCUS a INSPIRE.
Sluchátka JBL Grip 100 byla vyvinuta pro akční sporty, proto jsou skvělým společníkem i pro fightery, skateboardisty, snowboardisty či lyžaře.

JBL Grip 100

A teď trošku na jinou notu – voděodolný přenosný repráček JBL Clip 2
Tento produkt mě velmi překvapil. Možná i proto, že s přenosným reproduktorem sem se střetl poprvé. Jde o super řešení, které se dá kdykoliv dobře využít. Například pokud jste na cestách.

Nepřehlédněte:
Byli jsme na: VSE City Run
Funguje na princípu Bluetooth, ale dá se na přehrávač připojit i káblíkem. Nabíjí se prostřednictvím USB portu, vydrží hrát až 8 hodin. Je odolný vůči vodě (IPX 7) a karabinkou se dá připevnit na cokoliv. Například na turistický ruksak při procházce v přírodě. Vidíte, poslouží i jako odpuzovač divé zvěře, například medvěda :-). Vzhledem k voděodolnosti IPX7 můžete reproduktor potopit i do vody. Nic se mu nestane. Můžete ho vzít s sebou například i na kajak, člun a podobně.


Je rezistentní vůči nárazům, obsahuje integrovaný mikrofon. Dá se využít k telefonování. Technologií Bluetooth se dá spojit s druhým reproduktorem JBL Clip 2, a tak si můžete zvuk ještě zesílit. Kvalita zvuku je na celkem dobré úrovni a hlasitost se dá upravit přímo na zařízení.
comments powered by Disqus