Test: Sluchátka, která při běhu nevypadnou z uší

Test: Sluchátka, která při běhu nevypadnou z uší

Zvažujete koupi bluetooth sluchátek, která mají multifunkční použití? Zařaďte do výběru i JBL Inspire 500. Testoval sem je několik dní a převládá spokojenost a pozitivní dojem.
Z počátku mě překvapilo velmi pěkné balení s "dvířky" na přední straně, které odhalí nová sportovní sluchátka a hlavně vlastnosti, jako např. Bluetooth připojení, JBL zvuk,TwistLock systém, FlexSoft systém nebo odolnost vůči potu, či výdrž baterie.

V balení se nacházela sluchátka, kabel na nabíjení, praktická kapsička, návod a náhradní gumičky do uší.

Po vybalení mě prekvapil kabel mezi sluchátky, na němž je ovládání a baterie. Na první pohled to vypadá, že při běhu nebo tréninku bude překážet, ale opak byl pravdou. Díky praktické sponce je možné sluchátka připnout o tričko a téměř vůbec necítíte, že jsou propojené kabelem na kterém je zmiňované ovládání. Též jsem si myslel, že dálkové ovládání bude při běhu překážet, ale absolutně jsem ho necítil. Dokonce bych řekl, že je to praktičější než běžná sluchátka, která jsou propojená kabelem někde pod tričkem. Hmotnost celé sady je přijatelná, nejsou moc těžká, což zvyšuje komfort při běhu.

Nepřehlédněte:
JBL Inspire 500

Používání JBL Inspire 500
Po spuštění mě velmi příjemně překvapila praktická informace o stavu baterie. To je celkem důležitý parametr, protože by se snadno mohlo stát, že vyběhneme na trénink a po pár minutách se vypnou. Díky této funkci by se to nemělo stát. 

První připojení k počítači nebo telefonu proběhlo v pořádku. V průběhu pár sekund se zařízení "zkamarádila" a spolupracovala. Jen jednou se mi stalo, že se telefon (iPhone 6 plus) nechtěl připojit ke sluchátkům, tak jsem si zaběhal i bez toho. Připojení a používání s počítačem jsem testoval na Macbook Air a fungovalo bez problémů. Jelikož rád poslouchám hudbu na zvýšení koncentrace, tak JBL Inspire 500 jsem využíval např. i při psaní tohoto článku. Sluchátka můžete využít nejen na běh, ale i při práci v kanceláři a zvýšit ta svůj mentální výkon. 

Vložení do uší je na první pokus trochu “kostrbaté”, trvalo mi pár pokusů, než sem pochopil jak využít TwistLock technologii, která zabezpečuje, aby sluchátka nevypadla z uší. Ale tato technologie opravdu funguje. Při běhu sem neměl problém s tím, že bych si musel sluchátka nějakým způsobem napravovat. Gumička do uší s technologií FlexSoft zabezpečuje, že nic při nošení sluchátek nedře ani z nich nebolí uší. To oceníte při delších tréninzích. Plusem je i odolnost vůči potu a vodě. Proto, i když se více potíte, není třeba se bát, že by se sluchátka nějakým způsobem pokazila nebo vypadla z uší. 

JBL Inspire 500

Zvuk v JBL Inspire 500

Značka JBL je předním výrobcem audio vybavení a tato sluchátka jsou toho důkazem. Zvuk je velmi dobrý, krásně vyniknou basy i výšky. Dokonce i při běhu u silnice byly písničky velmi čisté a dobře slyšitelné, což se u některých jiných sluchátek, které jsem používal, říct nedá. Často se u jiných výrobků stávalo, že při hlasitějším přehrávání už zvuk nebyl kvalitní. Myslím, že u JBL Inspire 500 je podporou kvalitního zvuku už zmiňovaná ergonomická gumička, která kromě stability zabezpečí i to, aby se zvuk z okolí nedostával do uší. Třeba však na to dávat pozor, jinak se môže stát, že při běhu neuslyšíte přijíždějící auto. Proto při jejich používání musíte dávat velký pozor a vnímat okol, i když máte svůj běžecký flow při oblíbených skladbách.  

Nepřehlédněte:
Recenze JBL Inspire 500 – ideální společník na sportování?
JBL Inspire 500

Testovaná sluchátka byla v černé barvě v pánské verzi, dostupná je však i verzo pro ženy s přizpůsobeným designem a velikostí. Ženská varianta je o něco menší, takže ani dámy se nemusí bát, že by jim JBL Inspire 500 nesedly. 

JBL Inspire 500

Sumár testování JBL Inspire 500
Pozitiva:
+ kvalitní zvuk
+ stabilita v uchu díky TWISTLOCK technologii
+ odolnost vůči potu a vodě
Negativa:
- potřeba si zvyknout na specifické vkládání do uší
comments powered by Disqus