TEST JBL Clip 2: šikovný mikro reproduktor přichází v nové verzi

TEST JBL Clip 2: šikovný mikro reproduktor přichází v nové verzi

Šikovný mikro reproduktor Clip+ od JBL dostal svého nástupcuev podobě dvojky. Ta přináší nejen kosmetické změny, ale i vyšší výdrž baterie na jedno nabití, trochu větší rozměry a ještě zvýšenější odolnost.
Balení
Balení je jednoduché a obsahuje jen to nejnutnější, tedy samotný reproduktor, nabíjecí microUSB kabel a potřebnou dokumentaci.

JBL Clip 2

Design a kostrukce

V první řadě je třeba zdůraznit skutečně malé rozměry, nízkou hmotnost (184 gramů sotva cítíte) a skutečnou voděodolnost (IPX7), což znamená, že by reproduktor měl přežít 30 minut pod vodou v hloubce maximálně 1 metr. Na letní aktivity je Clip 2 jako stvořený, co říkáte? 

Design zůstal věrný předcházejícím modelům z řady Clip, avšak v připadě druhé generace jsme se dočkali pár změn. Zůstal okrouhlý tvar, dokonce i oblíbená karabina je přítomná, tentokrát však není součástí těla a lépe se připíná. Mimochodem je velmi pevná, tak se můžete spolehnout, že Clip 2 zůstane vždy připnutý, ať se děje cokoliv. Přední stranu nově tvoří odolná textílie, kterou lze najít i na dalších voděvzdorných reproduktorech od JBL (Flip 3, Charge 3). Kovovou mřížku tak vystřídal potah. 

Nepřehlédněte:
Voděodolnost IPX v elektronice
JBL Clip 2

Spodní strana šikovně ukrývá kabel s 3,5 mm jack konektorem, díky němuž je možné hudbu poslouchat tradičně po kabelu. Po stranách tohoto malého repráčku potom najdeme ovládací tlačítka a pod ochranným krytem ukrytý nabíjecí microUSB konektor. Šikovné řešení, které přispívá k ochraně proti utopení. Tlačítek je celkově pět – dvě na úpravu hlasitosti, jedno na přijetí/ukončení hovoru, jedno na aktivaci párování přes Bluetooth a to poslední, samozřejmě, na vypnutí/zapnutí reproduktoru. Mimochodem, prostřednictvím Bluetooth lze spojit až dva reproduktory Clip 2 spolu a vytvořit tak stereo zvuk.

JBL Clip 2

Zabudovaná baterie potom dokáže udržet při životě tohoto drobečka něco kolem 8 hodin, reálné čístlo však bude 5-6 hodin, jelikož Clip 2 zřejmě budete kvůli jeho hlasitosti nemáhat v exteriéru trochu víc.
Nu a ti, co fandí barvám, JBL Clip 2 je možné koupit v pěti barevných variantách a to v modro-zelené, červené, modré, šedé a černé.

Nepřehlédněte:
Pokračujeme v potápění: Tentokrát s JBL Clip 2
Zvuk
Už předešlou verzi JBL Clip sem chválil za vynikající hlasitost vzhledem k rozměrům. Nebude tomu jinak ani teď. Clip 2 si totiž dokáže skutečně zakřičet a budete překvapeni, jak nahlas. Překvapí též podání středů a výšek, které jsou výrazné, relativně jasné a bez nějakých průvodních negativních ruchů. Kytarové riffy a ostré činely si budete užívat dokonce i v horní hranici hlasitosti, to všechno bez pazvuků, kterými konkurenti občas trpí.

JBL Clip 2

Čo však drobečkovi chybí (a fyziku zkrátka neoklameme), jsou výraznější basy. Na výraznější hloubky v případě JBL Clip 2 zapomeňte, zkrátka na to není stvořený. Rozměrově a ani výbavově. Chybí mu totiž bassreflex. Na účely, ke kterým byl Clip 2 stvořen, však zřejmě nijak zvlášť slyšitelné basy nebudete potřebovat. Bazénová párty či procházka v horách se obejde bez dunění. Nu a kdybyste po basech a mini rozměrech s podobnou konstrukcí(kruhový tvar s připínáním) přeci jen zatoužili, potom si budete muset připravit dalších cca 190 eur a sáhnout po o něco větším Bang & Olufsen Beoplay A1. Za tuto sumu si však obstaráte jeden JBL Flip 3 či Charge 3 extra. Vraťme se ale zpět k reproduktu od JBL.

JBL Clip 2

Nepřehlédněte:
Rychlé představení JBL Charge 3 a JBL Clip 2
Díky zabudovanému mikrofonu si s Clipem druhé generace v pohodě zavoláte. Kvalita mikrofonu je výborná, druhá strana si na nic nestěžovala a dobře mi rozuměla, i když jsem měl reproduktor posazený dál. 

Závěr
Přímý konkurent k JBL Clip 2 se hledá těžce. I když nemá nastavenou cenovku vysoko a zvuk je na  přijetelné úrovni, nemůžeme najít logického konkurenta pro tento malý okrouhlý reproduktor. Jedna kvůli zabudované karabině, která je skutečně šikovná, pokud trávíte hodně času na kole nebo procházkami, a též kvůli zvýšené voděodolnosti, která umožňuje reproduktor nachvili utopit. Clip 2 je tak prakticky jednou z mála možností pro aktivně žijící lidi, kterým záleží na rozměrech a až tak nezáleží na pestrostvi zvuku.

JBL Clip 2
comments powered by Disqus