Světový pohár Towerrunning: Vídeň-Brno-Bratislava

Světový pohár Towerrunning: Vídeň-Brno-Bratislava

Přes víkend se uskutečnil největší a nejprestižnější závod v běhu do schodů v Evropěe. Tři místa hostila 50 elitních běžců z celého světa ze 4 světadílů a více než 500 hobby běžců. Vídeň a 150m vysoká Donauturm ,Brno a nejvyšší budova České republiky AZ TOWER a Bratislava s Ufem.
Střetli se tu vítězové z Bogoty, Chicaga, Singapuru, Pekingu, Calgary a i Mijstr Evropy. Všichni si měřili síly po dobu tří dnů na třech budovách tří států. Vítěz mohl být jen jeden.

Tomáš Čelko TomTom

Perfektně připravené závody do posledního kola napínali diváky i samotné závodníky. Po prvním kole stáli na průběžných stupních pro nejlepší  Piotr Lobodzinski, Christian Riedl a Štefan Štefina a potom Tomáš Čelko. Oba za Slovensko. Po Brněnském závodě se pořadí maličko zamíchalo. Tomáš Čelko vyhral Brno v novém traťovém rekordu a nechal za sebou Riedla i Lobodzinskeho a teď čtvrtého Štefinu. Do nedělního finále tak bylo všechno otevřené a doslova platilo vítěz bere vše. Šanci na celkové vítězství měl stále i Štefan Štefina.

Bratislavské Ufo a 95 výškových metrů zdolal v novém traťovém rekordu stejně jako poslední tři roky Tomáš Čelko ze Žiliny a historicky si připsal první vítězství světové série. Nový traťový rekord ve výběhu bratislavského Ufa stanovil na 1:44.28s. Druhé místo vybojoval Piotr Lobodzinsky z Polska a 3. němec Christian Riedl před 4.. slovákem Štefanem Štefinem.

Tomáš Čelko TomTom


U žen bylo drama podstatně menší, když Suzy Walsham z Austrálie ani jednou nezaváhala a všechny tři závody jasně vyhrála před dvěma češkama Lenkou Svabikovou a Zuzanou Krchovou. Slovenská Kamila Chomanicová obsadila celkově perfektní 4. příčku.

comments powered by Disqus