Sportovní sluchátka pro „apple“

Sportovní sluchátka pro „apple“

Sluchátka konkurenční značky s lightningn konektorem jsme testovali před více než rokem. Šlo vůbec o první sluchátka určená výlučně pro zařízení pracující v apple rozhraní. Dnes jen pár měsíců před představením nového iPhonu sedmé generace přichází s lightning konektorem víceré značky, a jelikož se předpokládá, že z hlediska úspory prostoru úplně vypadne 3,5 mm audiovýstup, bude pravděpodobně apple balit do svého gadgetu k novým telefonům právě sluchátka s tímto novým konektorem. A možná tam sluchátka vůbec nebudou. A právě zde by se významně otevřel prostor pro externí hráče, kteří budou připraveni uspokojit jabličkové zákazníky bažící po kvalitním zvuku a pěkných designových modelech.
Poctivá konstrukce
JBL jako jeden z lídrů rozhodně nechce zaspat a připravit se o možnost odkrojit si kousek z tohoto fajnového koláče. Suchátka Reflect Aware jsou in-ear uzavřený model a už při prvním kontaktu je vidět, že jde o poctivě zpracovaný kousek s pořádně dlouhou životností. Jejich masivnější vzhled je však předurčuje více pro pánské posluchače. Základní kabel vedoucí od lghtning konektoru má reflexní úpravu a po ovladač měří 90 cm, přičemž jeho 2 mm průměr působí hodnotně. I dvojice káblíků vedoucích ke sluchátkům s délkou po 30 cm je vybavena reflexními prvky. Přemostění mezi káblíky tvoří ovladač s funkcí vestavěného mikrofonu na jedné straně a ovládáním hlasitosti, posouváním skladeb, zastavením skladeb a vypnutí či zapnutí potlačování okolního hluku na druhé straně. A právě funkce Noise Cancellation and Adaptive Noise Control (potlačování šumu) je to, čím jsou kromě lightning konektoru tato sluchátka výjimečná. Poprvé se střetávám s touto funkcí u sportovních sluchátek, a aby toho nebylo málo, potlačování okolních ruchů je možné regulovat v závislosti na tom, jak si přejete či nepřejete být svým okolím rušeni přes volně stáhnutelnou aplikaci JBL Headphones. I tu sehrává lightning konektor poměrně podstatnou úlohu, jelikož díky přímému připojení na hardware telefonu čerpá energii přímo z telefonu a nevyžaduje se tak zabudovaná baterie, která by navyšovala hmotnost sluchátek.

JBL Reflect Aware

Zvuk hodný JBL

Balení už standardně obsahuje i vyměnitelné nástavce do uší pro komfortní nošení. Nacházím dvojici sportovních ergonomických a dvojici standardních náušníků. Predtím, než do sluchátek vpustím porci kvalitních jedniček a nul, potrápim se u pár skladeb v nízkém rozlišení, abych pocítil, jak hluboko je dno, od kterého se odrážím, a kam až se mi podaří vyplavat při kvalitním flacku. Zpravidla tu funguje úměrnost a čím slabší nahrávka, tým víc si to odnesou i přes kvalitní sluchátka vaše uši. Ale o to příjemnější je to, co bude následovat. Použiji už standardně svůj osvědčený Tidal a jdu popořadě, co mě právě napadne. Všechno probíhá podle očekávání. Pevné spodní pásmo, možná trošku svalnatější, než bych si představoval, ale příkladně pevné a ohraničené. Vokály i hudební nástroje jsou reprodukované důvěrně a nenásilně vás vtáhnou do vašich oblíbených skladeb. Podstatou přirozené reprodukce těchto sluchátek je jejich samotná velikost. Jsou osazené měniči s průměrem 5,8 mm, což rozhodně není na uzavřená in-ear sluchátka standardem. I díky nim umí Reflect Aware zahrát pořádně nahlas. Mým favoritem jsou v tomto čísle jiné špunty konkurenční značky, i přes to mě však Reflect Aware o svých kvalitách přesvedčily, a pokud hledáte kvalitní, odolnéá sluchátka s ligtning konektorem, určitě doporučuji po nich sáhnout. Nebudete zklamaní.

JBL Reflect Aware

Hodnocení
+ kvalitní vyhotovení
+ vynikající zvuk
+ možnost regulace funkce NC
– vyšší hmotnost

Nepřehlédněte:
Apple upustil od jack konektoru a my už máme řešení
JBL Reflect Aware
comments powered by Disqus