Sportovní elegance

Sportovní elegance

Nabídka spolupráce Under Armor a JBL se rozšiřuje inteligentním, smysluplným a jistým krokem. Nejnovější přírůstek Under Armour True Wireless Flash by JBL to jen potvrzuje. Společnosti reagují na trend absolutně bezdrátových sluchátek, přirozeně, neopouštějí sportovní motivační zvuk a nabízejí něco, co by se dalo nazvat sportovním luxusem.
Při pohledu na hliníkové pouzdro šedé barvy asi jen málokomu napadne, že jde o sportovní doplněk. Při všech těch křiklavých sytých barvách, které jsou sportovcům vlastní, je to opravdu neobvyklý kousek. Ale funguje dobře. Vždyť podívejme se na to takto. Proč by se ve sportu nemohli objevovat přívlastky luxusní nebo elegantní? Takové pouzdro modelu Flash rozhodně je. Také je překvapivě snadné, má praktickou šňůrku, čtyři indikátory stavu baterie a je odolné vůči potřísnění vodou. Rozhodně potěší, že samostatné špunty drží v pouzdře i magnet, díky kterému nevypadnou. Výdrž sluchátek prodloužili na 25 hodin, což rozhodně potěší. Posuvná kolébka sluchátek je v pouzdře dostatečně jištěna, vlastně musí být, aby se dodržela její voděodolnost.

Mohlo být USB-C
Jediné, co na pouzdře zamrzí, je mikro USB konektor. Po prvních dojmech, použitých materiálech a prémiovém působení byste se taky vsadili, že JBL konečně pracuje s USB-C. Bohužel, věřme že mikro USB má hlubší smysl, než jen tlačit cenu sluchátek dolů.

Příjemné do ucha
Samotné špunty jsou celočerné s jemným červeným designovým páskem a certifikací voděodolnosti IPX 7. Zaujme nástavec do ucha Sport Flex Fit. Nasazuje se tradičním našroubováním. Přiznám se, že toto řešení mě dosud obcházelo. A nechybělo mi, protože JBL má na sportovních sluchátkách opravdu dobře vyřešeny držení špuntů. Kouzlo Flex Fit je v tom, že po nasazení sluchátek máte v uchu více volnosti. Usazení je méně invazivní než například při JBL Endrunce Peak, které drží perfektně, ale máte pocit, že vyplnili ucho do posledního mikrometru.

Nepřehlédněte:
Recenze JBL Under Armour True Wireless Flash
JBL Under Armour® Sport True Wireless Flash

Trochu jiné ovládání

Na zádech špuntů jsou nenápadné LED kontrolky, které informují o párování přes Bluetooth nebo o stavu baterie. Rovněž zde je ovládání. Tentokrát je mechanické, tedy se tlačítka musí mačkat. Prvním špuntem ovládáte přehrávání hudby, jakož i telefonické hovory. Levým špuntem zase ovládáte Bionic Hearing, delším podržením spustíte hlasového asistenta.

Starají se o bezpečnost
Bionic Hearing se stará o vaši bezpečnost. Kombinuje Talk Thru, která ztiší hudbu, když se potřebujete mluvit, a Ambient Aware, která zase zesiluje okolní ruchy, abyste mohli bezpečně běhat ve městě. Technologie funguje dobře. Hlas vašeho trenéra bude sice plechový a sluchátka jaksi více chytají výrazné ruchy, například dětský pláč, ale účel technologie plní dobře, takže není co vyčítat.

Mají výdrž
Samotné špunty na jedno nabití vydrží hrát zhruba pět hodin, což udává i výrobce. Od úplného vybití po plnou baterii - sluchátek i pouzdra - budete potřebovat dvě hodiny nabíjení. To je příjemné.

JBL Under Armour® Sport True Wireless Flash

Basy mírně napřed
Model Flash vám nabídne své hudební služby plně poté, co si vyberete správný nástavec do ucha. Dejte si záležet, věnujte zkoušení čas a nedělejte kompromisy. Flash vám prostě musí přesně sedět v uchu, aby dobře hráli. Jak jinak - JBL zde použilo svůj charakteristický zvuk, který má silnější basy a celkově je zvuk výrazný, aby vás "vyhecovat" k lepšímu výkonu. Zvuku není co vyčítat, je to příjemné obohacení vašeho tréninku.

Nepřehlédněte:
Recenze JBL/Under Armour Flash – True Wireless sluchátka pro sportovce?
Shrňme si to
Under Armour True Wireless Flash by JBL jsou velmi zajímavý kousek, který působí nanejvýš prémiového a nadmíru dobře hraje ve své kategorii sportovních sluchátek. Najít nedokonalosti je poměrně obtížné. Sluchátka jsou příjemně vyvážený model ze všech stránek a nezamrzne ani cena, která je na české stránce JBL stanovena na 179 €.

HODNOCENÍ
+ Zvuk, design, výdrž baterie
- absence USB C

JBL Under Armour® Sport True Wireless Flash
comments powered by Disqus