Skryté tipy a triky k TomTom sportovním hodinkám

Skryté tipy a triky k TomTom sportovním hodinkám

Námi prodávané hodinky už nabízíme nějaký rok a aktivně je používáme, ale častým používáním se občas objeví funkce, které buď nejsou vůbec popsané v manuálu nebo přibyly díky aktualizacím. Aplikaci pro PC a MAX vylepšují přibližně každé dva týdny a firmware do hodinek přibližně každé dva měsíce. Jednou z důležitých aktualizací bylo přídání podpory českého jazyka jak do aplikace, tak i do hodinek! Pojďme teď k našim tipům.
Počítač nutně nepotřebujete
     Používáte rádi k analýze aplikace třetích stran? Ti, co už hodinky mají, si určitě všimli, že vás TomTom neomezuje při používání jen jejich aplikace, ale umožňuje export do aplikací jako MapMyFitness, RunKeeper, strava, Endomondo, Taiwan My Sports, Nike+, Jawbone Up, Training Peaks nebo přímý export do souborů KML (proGoogle Earth), CSV, GPX, FIT a TCX. Tento seznam výrobce neustále rozšiřuje na základě požadavků uživatelů z diskuzního fóra. Co je ale vynikající, je to, že si při prvním nastavování hodinek na PC určíte, do jakých aplikací se mají Vaše data z hodinek exportovat. Následně stačí hodinky synchronizovat přes mobilní aplikaci  (iOS a Android) a exporty proběhnou automaticky na služby, které jste si zadefinovali na počítači. V mobilní aplikaci se toto totiž nastavit nedá. Ale pokud jste si to definovali na počítači, stačí to. Všechno se totiž děje na straně serveru TomTom. Takto si ihned po synchronizaci hodinek s telefonem můžete např.: otevřít aplikaci Endomondo a okamžitě vidíte svoje aktivity z hodinek.

TomTom MultiSport tipy a triky

Česká mutace stránek TomTom MySports
     Svoje data můžete analyzovat i přímo v službě TomTomu, ale v podporovacích jazycích v menu chybí čeština. Nevíme sice, z jakého důvodu, když se k ní lze dopracovat. Stačí, že v PC/MAC aplikaci TomTom MySports Connect (kterou musíte mít nastavenou v češtině), kliknete na ikonku grafu a automaticky sa Vám otevřou stránky už v češtine. Předpokladáme, že výrobce co nevidět tento jazyk přidá i do menu na stránkách.  Případně si uložte do oblíbených položek adresu: http://mysports.tomtom.com/cs_cz/activity/index

TomTom MultiSport tipy a triky

TomTom MultiSport tipy a triky

GPS signál za pár sekund
     TomTom hodinky sa vyznačují extra rychlým zjištěním vaší polohy. To zabezpečuje patentovaná technologie   QuickGPSFix. Co je na této technologii skvělé, je, že vaše hodinky mají informace o pohybu satelitů na 7 dní dopředu. Díky tomu mohou hodinky rychleji vypočítat vaši polohu i s velmi slabým signálem GPS. Aby toto dobře fungovalo, je třeba alespoň jednou za 7 dní synchronizovat hodinky s mobilním zařízením nebo počítačem. Pokud to neuděláte, budete sice GPS signál stále chytat, ale bude to trvat déle.

Nepřehlédněte:
Pravidelné fitness aneb 13 tipů jak s posilovnou neskončit po týdnu
     Věříme, že tyto vychytávky dělají ze sportovních hodinek TomTom to nejlepší a bezkonkureční v tomto segmentu a jsou navíc za přijatelnou cenu. 
comments powered by Disqus