Rozdíly mezi TomTom Runner 2 a TomTom Spark

Rozdíly mezi TomTom Runner 2 a TomTom Spark

Stále nám chodí otázky jaké jsou ve skutečnosti rozdíly mezi těmito hodinkami, i když samotný výrobce prezentuje jen TomTom Spark a o TomTom Runner 2 mlčí. Slovo spark je totiž v anglicky hovořícich zemích hlavně spojováno s fitness. Takže je to hlavně pojmenování marketingové. Podle vysvětlení výrobce, zaznamenal v Evropě TomTom s hodinkami velký úspěch právě ve fitness komunitě, a aby zákazníky nemýlil název Runner, zvolili méně specifický název SPARK pro obchodní balení. Navíc označení Runner 2 zvolili dost nevhodně. Proč? To se dočtete v článku.
V předcházející generaci totiž označení hodinek Runner označovalo hodinky, který byly určeny jen pro běh a MultiSport hodinky zase na vícero sportovních aktivit. To už skončilo. Runner 2 jsou vlastně totéž, co MultiSport, takže mají vícero sportovních režimů. A to konkrétně: Běh, Kolo, Plavání, Běžecký pás, Posilovna, Spinning, Volný styl a stopky. V nejnovější genraci teda končí označování MultiSport.

TomTom Runner 2 vs. TomTom Spark
Na první pohled se venkovní balení liší. Zatímco TomTom Spark jsou balené v tvrdé papírové krabičce tak TomTom Runner 2 jsou dodávané v papírově umělohmotném balení velmi podobnému balení TomTom Bandit. Obsah balení se vůbec nelíši. Dostanete samotné hodinky, synchronizační kolébku a zkrácený manuál.

Rozdiel TomTom Runner 2 vs. TomTom Spark

Samotné hodinky, co se týká provedení nebo funkcí, se vůbec nelíší. Oboje jsou úpělně identické! Je jedno, zda si zvolíte TomTom Runner 2 nebo Spark. I samotná synchronizační kolébka je identická a volitelné náramky taktéž. Ještě je rozdíl v samotných dodávaných náramcích. TomTom Spark model je dodávaný jen s černým náramkem ve velikosti L a S, přičemž model TomTom Runner 2 je dodávaný ve více barevných kombinácích včetně černé a taktéž ve velikosti L a S. Pak je také rozdíl v samotném provedení náramku u modelu Spark. Tento náramek je více konzervativní a proto můžete hodinky nosit celodenně při jakýchkoliv přiležitostech. Tyto hodinky nebudou "křičet", že jsou sportovní. Ale od toho jsou i volitelné dokoupitelné náramky.

Nepřehlédněte:
Jak jsem testoval nepřetržitě 2 měsíce hodinky TomTom Spark a TomTom Runner 2
Rozdiel TomTom Runner 2 vs. TomTom Spark

Je tedy rozdíl mezi TomTom Runner 2 a Spark?
Co se týká funkcionality nebo samotného provedení, tak vůbec NE. Máte rozdíl jen v krabičce v níž jsou hodinky dodávány a v řemínku. To je opravdu vše.
comments powered by Disqus