Rozbalování sportovních GPS hodinek TomTom Runner 2 a Spark

Rozbalování sportovních GPS hodinek TomTom Runner 2 a Spark

Vzali jsme si ze skladu dva modely nových hodinek TomTom tak, abychom pokryli různé konfigurace a měli všechny rozdíly k dispozici. Konkrétně je to nejvyšší model TomTom Runner 2 Cardio+Music (L) a TomTom Spark (S). K tomu máme ještě na porovnání stále aktuální model TomTom Multi-Sport Cardio. Průběžně budeme doplňovat informace o těchto hodinkách tak, jak je testujeme, proto Vám dnes přinášíme komentované fotky z rozbalování.
Unboxing TomTom Runner 2 and Spark
Podle obrázků už dokážete přesně identifikovat o který model se přesně jedná a v takovém rozložení budou hodinky uspořádané na dalších fotkách. Rozdíl v balení je jen u nových TomTom Runner 2 a TomTom Spark, jen v tom, že Sparky jsou dodávané v papírové krabičce, která ma též něco do sebe.

Unboxing TomTom Runner 2 and Spark
Obsah samotného balení se u nejnovější generace trochu líší. Zatímco v předchádzejících modelech byl dodávaný alespoň úchyt na řídítka, v nejnovější generaci máte jen to nejnutnější. A to samotnou synchronizační kolébku na nabíjení a manuál.

Unboxing TomTom Runner 2 and Spark
Změnil se i design samotné synchronizační kolébky, které nejsou vzájemně kompatibilní. A každá kolébka má něco do sebe. Do té původní stačilo hodinky zasunout, ale pokud jste je chtěli nabít v terénu, tak vypadávaly. U nové je třeba použít trochu síly na zasazení a doslova je tam zacvaknout, ale zase z ní nevypadnou.

Nepřehlédněte:
Jak jsem testoval nepřetržitě 2 měsíce hodinky TomTom Spark a TomTom Runner 2
Unboxing TomTom Runner 2 and Spark
Přímé porovnání hodinek. Je hned na první pohled vidět, že nové Runner 2 či Spark jsou úplně identické, ale oproti Multi-Sport jsou o něco užší a delší. A i samotný display je o něco menší. Ale to nepřekáží, všechno se i dál zobrazuje v dostatečné velikosti a i nadále jsou přehledné. 

Unboxing TomTom Runner 2 and Spark
Toto je ta zajímavější část. Původní Cardio senzor od firmy MIO byl nahrazen úplně novým senzorem, který nevyžaduje tak velkou plochu a působí tak krásněji. Je vidět, že i konektory se výrazně zmenšily a hodinky jsou celkově o něco menší a nebudou už na ruce působit tak mohutně. Všimněte si detailů na vrchu hodinek. Vyčnívající dvě části slouží k zasazení řemínku a proto ani původní řemínky nejsou vzájemně kompatibilní.

Unboxing TomTom Runner 2 and Spark
Celkový pohled zvrchu na samostatné řemínky hodinek. Vypadá to na tři různé velikosti. Ale první dva řemínky zleva jsou identické déĺky. Nový Cardio senzor může i za to, že hodinky už nemusí být kryté z boku a proto je méně robustní a hodinky tak působí elegantnějším dojmem (viz druhý obrázek)

Unboxing TomTom Runner 2 and SparkU TomTom zmenili i systém zapínání hodinek. U původních bylo ješte klasické zapínání, které méte u většiny hodinek, ale u nových modelů zvolily výstupky, které přesně zapadají na své místo. Řemínkům a funkcionalitě se budeme věnovat v následujících článcích. Teď dáváme hodinky nabíjet. 
comments powered by Disqus