Řemínky pro GPS hodinky TomTom Runner 2 a Spark

Řemínky pro GPS hodinky TomTom Runner 2 a Spark

Výrobce konečně pochopil, že s jednou délkou řemínků nepochodí, i když je to téměř jediný výrobce na trhu, který má v segmentu sportovních hodinek snadno vyměnitelné náramky a různé barevné kombinace. Proto v této generaci zavedl dvě různé velikosti s jednoduchým označením velikosti písmeny S a L. Toto označení je trochu zavádějící, když nikdo nezná rozměr. Po dlouhém naléhání nám výrobce sice tyto rozměry prozradil, ale vůbec nevíme, jak tato čísla vygeneroval. Pojďme se na to tedy podívat.
TomTom doporučuje použít krejčířský metr na změření zápěstí a to tak, aby nebyl příšliš těsně ani příliš volně. Případně použijte provázek a ten si potom změřte pomocí pravítka.  

TomTom Remienok (Straps)

Velikost S
     Výrobce pro tento rozměr uvádí 121 - 175mm, ale reálné zkušenosti nám říkají něco jiného. Sami víme, že hlavě model Cardio je pro správné měření mít kolem ruky o něco těsněji. Takže, měřím ruku a docházím k obvodu 190 mm. Hodinky sice nasadím, ale je to poslední možné zapínání a jsou trochu na těsno, i když ne nepříjemně. Měl jsem je na ruce celých 24 hodin. Změřili jsme tedy celý řemínek. Ten měl v rozepnutém stavu až 240 mm.

TomTom Remienok (Straps)

     Zapli jsme hodinky na poslední možnou kombinaci a vnější obvod byl 215mm. Pro měření vnitřního rozměru jsme řemínek osadili i hodinkami a naměřili jsme 195mm. No s jejich rozměry nám to nějak nesedí. Ale pokud máte obovod ruky kolem 190mm +/- 10mm doporučujeme jít už raději do náramku velikosti L a velikost S přenechat útlejším ručkám. 

Nepřehlédněte:
Tipy a triky: pomáháme se zvládáním TomTom Runner 2 / Spark
TomTom Remienok (Straps)Celková délka řemínku velikosti S
TomTom Remienok (Straps)Vnější obvod řemínku velikosti S v maximálním možném bodě zapnutí

Velikost L
     Výrobce o tomto rozměru mluví jako o 143 - 206mm. Tak se pojďme podívat na naše měření. Celková délka řemínku je 275mm, vnější obvod v zapnutém stavu na poslední kombinaci je 240mm a vnitřní rozměr s osazenými hodinkami je 235mm. Takže při výběru správného řemínku se můžete orientovat buď podle výrobce nebo našimi měřeními.

TomTom Remienok (Straps)Celková délka řemínku velikosti L
TomTom Remienok (Straps)Vnější obvod řemínku velikosti L v maximálním možném bodě zapnutí

Řídíme se podle výrobce
Jak jste si všimli, když jsem si změřil obvod zápěstí (obrázek 1), tak bych velikost S neměl být schopný ani zapnout (obrázek 2) a u velikosti L by to bylo jen tak tak, protože výrobce uvádí maximum 206mm, takže to mám s rezervou 16 mm. Po nasazení hodinek velikosti L při pohodlném zapnutí, aby mi to měřilo puls přes Cardio senzor, mi zbývají ještě dobré 3 cm!

Remienky pre TomTom Runner 2 a Spark
Kombinace řemínků
     Stejně jako u stávající série, i nová série TomTom přinese volitené dokoupitelné náramky, které budou kombinovatelné jen s modely TomTom Runner 2 a TomTom Spark a to též ve dvou rozměrech, ve kterých budou různé barevné kombinace. Velikost S, je i o něčo tenší a má po délce jednu dírku na fixaci, přičemž velikost L je o něco mohutnější a má vedle sebe dvě dírky na fixaci hodinek.

Remienky pre TomTom Runner 2 a Spark
comments powered by Disqus