Recenze hodinek TomTom Cardio, díl. 1: Úvod a rozbalování

Recenze hodinek TomTom Cardio, díl. 1: Úvod a rozbalování

GPS hodinky TomTom z řady Cardio jsou nedávno představeným nováčkem z řady sportovních hodinek tohoto výrobce. Tradice začala modelem GPS hodinek ve spolupráci s Nike+ a pokračovala modely Runner (který je pro běžce) a Multi-Sport (který podporuje i další aktivity, jako jsou plavání, jízda na kole, atp.). Právě z těchto dvou modelů vycházejí testované hodinky Cardio, které při zachování designových prvků a zpracování přinášejí dodatečnou funkci monitoru srdeční frekvence.
TomTom MultiSport cardioMy ve Vždy.cz jsme dostali možnost hodinky otestovat a podělit se s Vámi o naše dojmy. Z této recenze na pokračování se postupně dozvíte, jak tyto sportovní GPS hodinky obstály při běhu i dalších činnostech. A podíváme se i na kompatibilitu s počítačem a zpracováním dat, protože není vše jen o tom data mít, ale umět je podle svých potřeb zpracovat a sledovat tak třeba svůj pokrok ve výkonnosti.

Ještě než vezmeme GPS hodinky do terénu, podíváme se na obsah jejich základního balení, samotné balení jako takové a konstrukci hodinek.

TomTom Cardio jsou, jak už bylo uvedeno výše, k dostání ve více variantách. Jak vidno pod článkem, hodinky se liší podstatně i cenově, takže určitě nebude na škodu rozdíly v balení a schopnostech jednotlivých variant vysvětlit.

Základní verze TomTom Runner Cardio přichází s cenou 7 399 Kč a přináší základní, přesto však plnohodnotně použitelné funkce a balení, což znamená:
-    GPS hodinky s kardio senzorem
-    Dokovací USB stanice
-    Uživatelský manuál

Pokročilejší verze Multi-Sport, jak bylo již zmíněno v úvodu článku, přináší podporu dalších aktivit, jakými jsou např. jízda na kole, plavání nebo běh na běžeckém pásu. V balení nejvybavenější verze Multi-Sport Cardio pak najdeme navíc držák na kolo, se kterým se z hodinek po vyjmutí z řemínku stane plnohodnotný GPS cyklo počítač (a v balení dokonce najdeme i senzory kadence pro kolo) a protože logicky hodinky při sejmutí z ruky a uchycení na kolo ztratí svoji funkci měření tepové frekvence, najdeme v balení i jindy zbytečný hrudní pás.

TomTom MultiSport cardio

Hodinky jsou subjektivně designově na první pohled povedené. Je třeba je brát jako sportovního pomocníka, sport tester, nikoliv jako módní doplněk, který bychom brali do divadla. O funkčnosti designu s řemínkem kombinujícím plast a gumu se ještě rozepíšeme později. Na fotce vidíte zleva: TomTom Runner Cardio, TomTom MultiSport Cardio, TomTom Golfer

TomTom MultiSport cardio

Při ověřování hmotnosti hodinek jsme si vzali na pomoc další z našich produktů, přesnou váhu Salter Heston Blumenthal.

Nepřehlédněte:
Kolik sportů podporují hodinky TomTom?
TomTom MultiSport cardio
TomTom MultiSport cardioA jejich design jsme porovnali s dalším ze zástupců GPS hodinek - TomTom Golfer.

TomTom MultiSport cardio

TomTom MultiSport cardio
Outdoorové hodinky v outdoorovém prostředí, jak se Vám líbí?

TomTom MultiSport cardio TomTom MultiSport cardio TomTom MultiSport cardio
A takto se hodinky připojují k počítači pomocí dokovací kolébky, která se připojí ze spodu. Jak bylo zmiňováno výše, jednotka hodinek se dá upevnit na kolo, a tedy lze ji odepnout od řemínku, takto potom vypadá při připojení do kolébky k PC. A takhle vypadá řemínek.

TomTom MultiSport cardio TomTom MultiSport cardio
A zde už máme samotné srdce a mozek hodinek TomTom Cardio – řídicí jednotka. A takto vypadá z vnitřní strany – můžete si povšimnout senzoru srdečního tepu od americké značky Mio Global.

V dalších dílech této recenze na pokračování se můžete těšit, že hodinky vezmeme „do terénu“ a půjdeme si zaběhat. Následně nebudou chybět další aktivity a neopomeneme ani zpracování získaných dat.
comments powered by Disqus