Reálné zkušenosti s TomTom Runner 2

Reálné zkušenosti s TomTom Runner 2

Minulý týden v pátek k nám dorazily na sklad nové GPS hodinky TomTom Runner 2 a už v sobotu jsme je předávali na Mezinárodním maratónu míru v Košicích. Měli jsme tedy příležitost získat první osobní postřehy a můžeme vám tedy přinést další informace.
Novinka s množstvím vylepšení
     GPS hodinky TomTom Runner 2 v sobě spojují více zařízení pro běžce či aktivního člověka. Mají vše, co můžete potřebovat. TomTom přestává rozlišovat modely Runner a MultiSport. Přestává používat označení MultiSport, protože všechny TomTom Runner 2 už jsou vícesportové. Nejsou tedy už určené jen k běhu, ale naleznete u nich i kolo, plavání, běžecký pás, spinning, posilovnu, volný styl a stopky.

     Výrobce integroval do hodinek i gyroskop a díky tomuto senzoru Vám budou hodinky sloužit i jako fitness náramek. V tomto režimu (neaktivovaná žádná aktivita) Vás stále monitorují. Kolik kroků za den uděláte, jakou vzdálenost ujdete, nebo Vám změří délku spánku. Jako fitness náramek Vám bez nabíjení budou sloužit přibližně 2 týdny.

TomTom Medzinárodný maratón mieru

     TomTom navíc přidal 4GB prostoru do hodinek ve verzi "MUSIC", kde si 1GB vyhradil na software a ukladání vašich aktivit a 3GB přenechal užívateli. Tento prostor Vám slouží k uložení hudby po dobu Vaší sportovní aktivity. Takto už můžete doma nechat mp3 přehrávač či mobilní telefon. Jelikož hodinky nedisponují žádným konektorem,  jen 4 malými plochami pro nabíjení či synchronizac, dostane se hudba do vašich sluchátek pomocí rozhraní Bluetooth. Bluetooth je opravdu univerzální. Otestovali jsme si spárování s bezdrátovými sluchátky značek Yurbuds a JBL, které proběhlo úplně bez problémů i napoprvé. Navíc lze párovat i s bluetooth reproduktory JBL, které jsme otestovali, a párování probíhá úplně identicky jako v případě sluchátek.

Nepřehlédněte:
Tipy a triky: pomáháme se zvládáním TomTom Runner 2 / Spark
    Už při rozbalení nás velmi příjemně překvapila možnost navolit si české prostředí a nebylo třeba vykonat žádnou aktualizaci. Okrajově jsme zaslechli, že by ve sluchátkách měl být i audiotrenér a tak jsme s očekáváním spouštěli v běžckém módě trénink a čekali jsme, zda povely přijdou v angličtině, jak to většinou bývá u výrobků, které se prodávají celosvětově, nebo zda si dal výrobce záležet a tyto příkazy nadaboval. ANO, nadaboval je. Příjemný ženský hlas přeruší na chvíli hudbu a dá vám pokyn, že máte spomalit nebo zrychlit, nebo vás informuje, že jsou hodinky připravené a další. Velké plus pro takovou maličkost a hlavně pokud trénujete v chladnějším počasí a hodinky máte schované pod oblečením. 

Vylepšený Cardio senzor
     U modelů TomTom Runner 2 Cardio a TomTom Runner 2 Cardio Music už nebyl použit senzor od MIO, ale úplně nový. Tento senzor je podstatně menší a šetrnější k baterii oproti předchádzejí verzi a tolik neruší design. Podle našich subjektivních pozorování je senzor podstatně rychlejší a citlivější. Dokonce na základě ješte neověřených informaci výrobce pracuje už na nové verzi firmware, aby bylo možné měřit frekvenci srdce i ve vodě. Nový senzor by to měl zvládat. Zda jsou tyto informace opravdu pravdivé Vás budeme informovat, jen co je budeme mít potvrzené.

TomTom Medzinárodný maratón mieru

TomTom Runner 2 - tři nástroje v jednom
     Když už si vyrazíte s novými hodinkami zasportovat, opravdu si už nic navíc nemusíte brát. Hodinky v sobě spojují navíc ještě fitness náramek a osobní audio přehrávač. Dokonce můžete zahodit překážející kabelová sluchátka a vyměnit jě za bezdrátová. Není to nádhera? 

Široké či úzké zápěstí
     Teď už nebudete mít problém vybrat si vhodný model. Každý model hodinek je poskytován voeverzi S či L. Ne že by byla velikost hodinek v různých rozměrech, ale délka řemínku ano. Takto hlavně dámy nebudou mít problém s dlouhými řemínky a vyberou si ten správný. Přestože výrobce neposkytuje údaje o tom, jak je řemínek dlouhý, víme, že pokud máte zápěstí měřené za výstupkem kosti do 19 cm,  je pro vás vhodný řemínek velikosti S. Pokud je to na hraně, tedy pokud máte 19 cm a více, volte velikost L.

Nepřehlédněte:
Rozdíly mezi TomTom Runner 2 a TomTom Spark
TomTom Spark nebo Runner 2?
     Máte to úplně jedno. Funkcemi se tyto modely vůbec nelíší. Oba modely existují ve verzi Cardio, Music či Cardio + Music. Jaký je tedy rozdíl? Jen v samotném řemínku. Ve Spark verzi je konzervatívnější náramek, aby nebylo vidět, že jsou to evidentně sportovní hodinky a aby je mohli lidé např. na pozici manažera nosit celý den. Jiný rozdíl tam opravdu není.

Ceny
     Ty jsou velmi přijatelné a závisí na výbavě, kterou si zvolíte. Cena startuje na úrovni 159 euro za základní model (bez Cardio a Music), který už má více režimů pro sport, a končí na úrovni 259 pro TOP model TomTom Runner 2 Cardio Music se zaintegrovaným cardio senzorem a s 3GB prostorem na hudbu. Cenově pod tím je už jen kombinace TomTom Runner 2 Cardio a TomTom Runner 2 Music. Každý si vybere to svoje.

TomTom Medzinárodný maratón mieru

Ceny jsou ještě nižší
     Stavající modelovou linii výrobce zatím ponechává, ale podstatně zde snížil ceny, jak jste si už mohli přečíst v našem předcházejícím článku. Pokud jen běháte a rádi byste si monitorovali Váš běh, tak pro vás máme hodinky jen za 109 euro!
comments powered by Disqus