Připravené na zátěž

Připravené na zátěž

Sportovní sluchátka s reflexním páskem bez zpevněné nosné konstrukce na krku jsem testoval do jarního vydání  HIGH&Style. Když jsem vytáhl ze stejné krabičky téměř stejná sluchátka, trochu jsem znejistěl. Budu mít vůbec o čem psát? Nakonec příbuznost obou modelů není vůbec náhodná. JBL Reflect mini BT se staly za cenu necelých 2 700 Kč bestsellerem a „vylepšený“ model JBL Reflect Contour BT jsou už téměř na jisto přesvědčit doposud nepřesvědčené.
Kvality bluetooth technologie sportovních sluchátek jsou nezpochybnitelné. Kdo je jednou vyzkoušel, určitě mi dá za pravdu, že cvičení ve fitku, běhání, jízda na kole a vlastně jakákoliv sportovní aktivita s kabelem vedoucím do kapsy se smartphonem či malým iPodem je omezující. Poslouchání hudby přes BT při sportování však radikálně zpříjemní každou z vyjmenovaných aktivit. Pokud je navíc přednes sluchátek na slušné úrovni, může se stát, že si nakonec jednu z těchto aktivit oblíbíte. Já se se sportem snažím bojovat jak jen to jde, a jedny bluetooth JBL už na tyto aktivity používám. Nejnovější model Contour je však opět o kousek dál, a i když mi na začátku technologie Dual Lock právě nevoněla, při používání sem si uvědomil, že jsou i sporty, kdy „obyčejné“ uchycení v uchu pomocí gumového nástavce nemusí stačit. Háček na ucho však řeší problém, i kdybych se rozhodl pustit si Bohemian Rhapsody při basegamperském skoku přímo ze stratosféry. Netvrdím, že bych si př tom skoku nezašpinil kombinézu, ale dovolím si tvrdit, že na zem bych dopadl se sluchátky na svém místě, tedy na uších. 

JBL Contour

Pokud jsem se trochu rozvyprávěl, tak jen proto, abych se pokusil popsat, jak dobře tato sluchátka drží na svém místě. Přibalené jsou tři velikosti nástavců  S, M a L na sportování a stejné počet na standardní každodenní nošení. Reflexní prvky z odolného káblíku zasahují i na gumové háčky na ucho. Na káblíku vedoucím ke sluchátkům je umístěný třítlačítkový ovladač s mikrofonem na jednoduché telefonování a jeho součástí je i zabudovaná baterie s výdrží 8 hodin. Její plné nabití odhaduju na 30 – 40 minut, takže je můžete využívat téměř nepřetržitě.

Zvukově jsou absolutně stejné s modelem Reflect mini BT, který tak důverně znám. Pěkný plný bas, dostatek detailů, dobrá kontrola, zkrátka opět jedny příjemná a vyvážená JBL sluchátka za rozumnou cenu. Odolnost vůči potu a dešti zabezpečují pogumované části se záslepkou pro microUSB nabíjecí port na boční část ovladače. Garanci odolnosti vyjadřuje navíc stupeň ochrany IPX-5. Dostupné v černém, červeném, modrém a modrozeleném vyhotovení.

Nepřehlédněte:
Recenze JBL Reflect Contour: Bluetooth sluchátka, která vám nevypadnou, ať se děje cokoli!
+ konstrukce
+ zvuk
– nemůžu mít všechno
comments powered by Disqus