Před prvním použitím sportovních hodinek TomTom

Před prvním použitím sportovních hodinek TomTom

Navazujeme na předcházející článek, kde jsme si vybírali pro nás ty správné sportovní hodinky. Pokud jsme si už vybrali a máme je doma, tak  je potřebujeme před prvním použitím nastavit, a není to nic složitého!
Především, i když hodinky podporují spojení a synchronizaci s mobilním telefonem, doporučuji alespoň na první nakonfigurování použít počítač či notebook. Ne úplně všechno totiž jde nastavit přes mobilní aplikaci. 

Jako první krok je potřeba si stáhnout ze stránek výrobce aplikaci pro synchronizaci hodinek TomTom MySports a následně si vybalit z krabičky synchronizační kabel a zapojit ho do PC. Určitě jste si už všimli, že v balení není žádná nabíječka do elektrické zásuvky. To ani není třeba. Pokud chcete vědět proč, stačí si prečíst následující článek.

TomTom MySports

Po krátkém nabití, se hodinky zapnou a v počítači se Vám spustí jednoduše přehledný průvodce v češtině. Tu si definujete název hodinek, pohlaví, výšku a hmotnost. Samozřejmě i registraci do platformy TomTom MySports. Donastavit si to celé můžete už přímo na stránce https://mysports.tomtom.com pod svým kontem, kde si definujete formát zobrazení data a času. Jednotky hmotnosti a vzdálenosti si můžete nechat zobrazovat v metrických nebo imperiálních hodnotách. Celé řešení MySports běží v cloudu na internetu, ale naštěstí se nemusíte spoléhat jen na toto. V poslední záložce si můžete při synchronizaci hodinek s mobilním telefonem či počítačem nechat posílat dosažené výsledky i do dalších sportovních aplikací. A že je jich dost. Toto si nenastavíte přes mobilní aplikaci!

Nepřehlédněte:
Léto se sportovními hodinkami TomTom
TomTom MySports Export

Ok, základ bychom měli a ode dneška, když nechcete, nemusíte pro synchronizaci hodinek používat počítač. Jedině pokud jste si obstarali verzi s hudbou. Jak dostat hudbu do hodinek též píšeme v jednom z našich článků. Ale doporučuji alespoň jednou za dva měsíce připojit hodinky k počítači. Proč? To se dočtete dál.

Osobně používám nejvyšší model sportovních hodinek TomTom a používam ho už skoro celý rok. A že za ten rok, výrobce vydal dost oprav či nových funkcionalit prostřednictvím aktualizací hodinek či mobilní aplikace. Tyto aktualizace posouvají využití hodinek stále výš a výš bez jakýchkoliv investic. Naposledy uživatelé vyčítali výrobci na oficiálním diskusním fóru jeho neschopnost sdílet dosažené výsledky na sociálních sítích. Výrobce se to vzal k srdci a samotné sdílení posunul ještě dál. Popíšu Vám použití s iPhone.

TomTom MySports iPhone

Pokud máte v telefonu už nasynchronizované dosažené výsledky, stačí přejít do konkrétní aktivity a vpravo nahoře vidíte ikonku sdílení. Ta vás posune na další krok, kde si daný výsledek můžete přizpůsobit dle vašich preferencí. Můžete si zvoliti vlastní fotku, nějaký krátký komentář a navolit, zda se mají zobrazit i dosažené hodnoty s mapou nebo ne, i když samotný překlad je dost nešťastný. Jak to máte hotové, už jen ťuknete do tlačítka "Sdílet přes..." a nabídnou se Vám různe služby. Ty služby už nazávisí na aplikaci výrobce, ale na vašich nainstalovaných aplikacích v telefonu. Něco podobného máte dostupné i přes stránky https://mysports.tomtom.com.

comments powered by Disqus