Porovnáváme sportovní hodinky TomTom Runner 2 vs 3

Porovnáváme sportovní hodinky TomTom Runner 2 vs 3

Konečně je to tu. Od září 2016 se už prodává třetí generace sportovních hodinek a my jsme se kvůli vysoké poptávce nebyli schopni dopracovat alespoň k jednomu vzorku. No teď už se to mění, zboží je dost a my vám můžeme konečně přinést jednoduché a přehledné porovnání těchto modelů. Taktéž si můžete vybrat, zda ušetřit pár korun při koupi druhé generace nebo zda raději investujete do nové.
TomTom Runner 3

Na úvod jen zopakuji, co jsme už psali několikrát. Rozdíl mezi modelem Runner a Spark vůbec žádný není.  Naštěstí zůstalo i označení výbavy - kde je v názvu produktu Cardio, tam je integrovaný snímač tepu, Music zase má 3GB prostoru pro hudbu a přehrávání přes Bluetooth, u kombinace obou přívlastků máte k dispozici obě fukce a bez nich máte pouze základ. Co se týče nastavení nebo nabídky sportovních aktivit, zůtává funkcionalita jakéhokoliv modelu stejná. Vrhněme se tedy na novinky a porovnání s předchozí generací.

TomTom Runner 3

Balení
Už na první pohled je jasné, že balení Runner 3 prošlo změnou a je dodáváno jen v papírové krabičce. To chválíme, část umělé hmoty u předchozí generace neměla velký smyl. Toto nové balení je ekologičtější. Už z něj lze poznat, který podle kupujete a navíc je na zadní straně vynikající pomůcka pro věběr správné velikosti řemínku. Stačí na balení položit ruku a hned víte, zda potřebujete model SMALL nebo LARGE. Ne, že by byly hodinky nějak menší. Vybíráte si jen, zda chcete delší nebo kratší náramek.

TomTom Runner 3

TomTom Runner 3

Samotné balení toho mnoho neobsahuje. Hodinky s příslušnou velikostí náramku a kromě toho už jen USB dockovací kabel pro synchronizaci a nabíjení a povinný manuál. Nic víc vlastně ani není třeba.

Nepřehlédněte:
Rozdáváme náhradní řemínky TomTom s 50% slevou
Rozdíly na první pohled
Rozměrově se samotné tělo vůbec nelíši a máte problém rozpoznat je mezi sebou. Ikdyž je otočíte z druhé strany, nevidíte žádný rozdíl.  Na fotce je sice jeden drobný rozdíl, ale je to jen kvůli tomu, že TomTom Runner 2 mám ve verzii Cardio + Music a Runner 3 jen ve verzi Cardio (bez Music).

TomTom Runner 3

Řemínek dodávaný s novějí generací hodinek byl více propracovaný. Ze spodu, v části, která přichází do kontaktu s tělem, je perforovaný, asi aby lépe odváděl pot. Na zapínání přibyl kovový prvek. A nakonec se změnila velikost L  -  namísto dvou dírek vedle sebe pro zapínání, už je jen jedna jako u velikosti S.

TomTom Runner 3

TomTom Runner 3

I přes tyto změny v náramku nedošlo k žárné změně rozměrové, náramky jsou tedy vzájemně kompatibilní s předcházející generací. To znamená, že náramek určen pro Runner 2 je kompatibilní s hodinkami Runner 3 a opačně.

TomTom Runner 3

TomTom Runner 3

Bližší pohled na hodinky
Nabíjím oboje hodinky a dívám se na nastavení hodinek. Hmmm.... vůbec žádný rozdíl. OK, dívám se na dostupnost sportovních aktivit, zase žádný rozdíl. Jsou úplně identické. Ale někde ten rozdíl být musí. Nakonec rozdíl nacházím až při samotné sportovní aktivitě. Je to tzv. "zkoumání trasy". 

Nepřehlédněte:
Zveme vás na mezinárodní maraton míru!
TomTom Runner 3

Nová funkce
Výrobce tuto aktivitu nazývá "Zkoumání trasy". Přes webové rozhraní aplikace TomTom MySports si můžete nahrát trasy pomocí GPX souborů přímo do hodinek. Ty si můžete i různě pojmenovat. Následně při zvolení parametrů u dané sportovní aktivity, můžete běžet po této naplánované trase. Hodinky Vás ale nijak neupozorňují, kam máte zabočit, jen jednoduše znázorňují trasu a vaši polohu. Nač je to dobré?

TomTom Runner 3

Můžete si takto v pohodlí domova naplánovat nové trasy podle mapy na místa, kam nechodíváte. Případně vám může někdo nasdílet trasu na běhání. Je to jen na vás.

TomTom Runner 3

Další možností a dobrou funkcí je, když běžíte poprvé v neznámém prostředí a nedej bože zabloudíte. Na základě vykonané sportovní aktivity můžete najít bod, odkud jste vyrazili. Případně, pokud se vám trasa zalíbila, můžete ji znovu absolvovat. Hodinky totiž ukládají vaši trasu neustále. To bylo i v hodinkách Runner 2/Spark, ale nemohli jste tato data využít.

Vámi vytvořené trasy, ať už pomocí map nebo běháním, si můžete vyexportovat též jako GPX soubor a nasdílet spolu sportovcům.

Nepřehlédněte:
TomTom inovoval svou aplikaci MySports Connect
TomTom Runner 3

Pokud jste byli vlastníky předcházející generace hodinek a přecházíte na novější, tak i absolvované trasy v minulosti pomocí předcházející řady můžete vyexportovat do těchto tras. 

TomTom Runner 3

Závěr
Nejnovější generace hodinek TomTom Runner 3 a Spark 3 nepřináší žíádné revoluční novinky. Rozdíly jsou úplně minimální. Jediným rozdílem je "zkoumání trasy". Pokud vám stojí tato funkce za to, šel bych, samozřejmě, už do nejnovějšího modelu, ale pokud ne, tak bych tento minimální cenový rozdíl raději investoval do koupě náhradního řemínku.

V budoucnu se podíváme ještě na nejvyšší model, který výrobce představil: TomTom Adventurer, který toho má mít v zásobě víc.
comments powered by Disqus