Podrobná recenze koloběky KOSTKA Rebel

Podrobná recenze koloběky KOSTKA Rebel

Koloběžka KOSTKA Rebel patří do kategorie malých koloběžek. Ikdyž může na první pohled působit jako koloběžka pro nejmenší, opak je pravdou. Jde o šikovnou městskou koloběžku pro dospělé nadšence. Je předurčený do městského prostředí a na kratší vzdálenosti. Mnozí z Vás přivítají možnost připevnění brašny na řídítka pomocí KLICKFIx adaptéru.
1.Konstrukce
Co se týká konstrukce KOSTKA Rebel je podobně jako všechyny ostatní vybavena trubkami. Ty jsou z Cr-Mo oceli.  Konstrukce je sestavena ze dvou druhů tabulek. Silnější trubka, která tvoří krk, je o průměru 30mm. Zbytek konstrukce, včetně přední vidlice a řídítek, je ze slabší 20mm trubky.

KOSTKA Rebel je výjimečná svou nízkou hmotností. Možná se to bude zdát neuvěřitelné, ale tato koloběžka váží jen 5,6 kg. A právě tyto chrom-molybdenové trubky zabezpečují její lehkost.

Kostka Citizen

Mohli jste si všimnout neobvyklého řešení hlavového složení. Jde o model a-head. Ostatní malé koloběžky mívají závitové hlavové složení. Tyto závity umožňují zvedat nebo snižovat řídítka. V případě koloběžky Rebel to však není možné. Použitý a-head systém však umožňuje výběr a aplikaci vícerých typů představců.

Nepřehlédněte:
Iveta Putalová v africkém rytmu
Konstrukce této koloběžky se na první pohled odlišuje svým hranatým designem. Hlavně se liší krk koloběžky, který je ostře zalomený a svařený ze dvou částí. Důvodem je pevnost chrom-molbdenového materiálu, který není možné běžně ohýbat jako v případě konstrukcí jiných koloběžek. 

2.Obutí
Koloběžka KOSTKA Rebel je zajímavá svým vzhledem a taktéž i velikostí kol - 16“ predním kolem a 12“ zadním kolem. Obutí Schwalbe Big Apple není třeba zvlášť představovat. Každý tyto kvalitní pneumatiky dobře zná.  Červené náboje Remerx 65mm vytváří spolu s bílo černou kombinací elegantní prostředek pro každého.

Kostka Citizen

Bez pochyb, kola koloběžky KOSTKA Rebel jsou skutečně krásná. Každé kolo má ve výpletu 20 nerezových 2 mm silných drátů. Může se zdát, že jednodušším komponentem jsou běžné jednokommorové ráfky Remerx, avšak i ty jsou zvoleny výborně - stačí se blíž podívat na jejich profil.

Pro tuto koloběžku už výrobci připravili otvor pro montáž blatníků, který je v prední vidlici už navařený. Vymysleli to chytře, chrání tím vidlici před poškozením v případě vrtání. Pozor! Na této koloběžce však není připravené místo pro držák na flašku. 

Nepřehlédněte:
Jak na češtinu v aplikaci TomTom Bandit
3.Rozměry
Jak už bylo řečeno, teto šikovný elegán je extra lehký, takže jej jednoduše vynesete po schodech nebo přenesete přes menší překážku.I přes svou nízkou hmotnost 5,6 kg je konstrukce koloběžky  natolik pevná, že bez problémů unese člověka do hmotnosti 120 kg.

Stějně jako i u ostatních koloběžek se výrobce postaral o zpevnění nášlapné plochy ze spodní strany, taktéž KOSTKA Rebel je po celé délce vystužena a chráněna proti nárazům a drhnutí. Tento navařený pásek taktéž zpevňuje i spojení nášlapu a krku.  Nášlapná plocha má v nejširší zadní části 9,5 cm, vpředu před zlomem necelých 7 cm.  Délka po zlomovou část je necelých 30 cm, ke krku je to však dalších 10 cm.

Kostka Citizen

4.Řídítka
Pochází z vlastní produkce Kostky a jsou 3é cm vyoké a 55 cm široké. Jsou vyrobené z chrom-molybdenové slitiny. Na tato řídítka je více než žádané připevnit černou brašnu se kterou jsou řídítka i celá koloběžka mnohem zajímavější a elegantnější.

Brašna bez nejmenších problémů ukryje dvě náhradní duše, malou pumpičku, lankový zámek a další drobnosti. Ze strany jazdce je výborně posazená kapsa s transparentním vrchem na mobil či případně navigaci. Vejde se sem i menší tablet. Vpředu je ještě síťová kapsa a dva popruhy, např. pro připevnění větrovky. Výrobce myslel i na bezpečnost. Nad vyšitým logem KOSTKA je reflexní prvek v podobě pásku. Tato brašna je standardním vybavením koloběžky KOSTKA Rebel, takže s jejím využitím můžete počítat od samého začátku.

Nepřehlédněte:
Miniaturní bluetooth sluchátka JBL Reflect mini BT
Stylové bílé brzdové páčky jsou od Promaxu. Brzdy jsou příjemného tvaru, snadno se s nimi brzdí a pracuje. Lanka od firmy BBB spolehlivě vrzdí, není čeho se bát i přesto, že to není Shimano.
Tato malá, rychlá a elegantní koloběžka Vám bez nejmenších problémů pomůže rychle profrčet ranní dopravní zácpou. je skvělým pomocníkem cestou na menší nákup. Právě zde oceníte možnost upevnění košíku nad přední kolo.
comments powered by Disqus