Otestovali jsme na vlastní kůži koloběžkosplav

Otestovali jsme na vlastní kůži koloběžkosplav

Náš kolega, který byl iniciátorem zkúšebního provozu půjčovny koloběžek Kostka, ukecal kolegyni na tuto akci s tím, že všechno je v pohodě. Ať už 13km přesun na koloběžkách do Hainburgu (ze kterého se vyklubalo 15km) a následný splav po hlavním toku druhé najdelší evropské řeky po Dunaji. Setkání bylo naplánováno v Karloveské zátoce na 17.00 hod a tak jsme přímo z práce "zdrhali" v 16.00.
Protože v tom kolegyně nechtěla být sama spolu s adrenalinovým šílencem, tak na pomoc ukecala ještě kolegu ze skladu a ten s obavami v koutku duše souhlasil. Do sídla Vodáckého centra v Karloveské zátoce jsme došli s předstihem, takže jsme ještě stihli příjemné posezení na terase loděnice UK s výhledem na Dunaj.

Kolobežko splav Kostka

     Po příchodu dalšího účastníka a čekání na ostatní (zasekli se v zácpě a počkali na nás v Hainburgu) jsme vyrazili z Karloveské zátoky směrem na Hainburg přes most Lafranconi v slunečním dnu při teplotě 30°C ve stínu. I přes vysokou teplotu cesta ubíhala docela rychle a na hranici s Rakouskem jsme byli za 20 minut. Po cestě organizátor vysvětloval správnou techniku koloběžkování, abychom si cestu užívali a netrápili se. Hned na hranici se nachází první občerstvovací stanice, kterou jsme po takovémto krátkém zácviku odmítli s tím, že pivo si vychutnáme v Hainburgu. Navíc se po cestě můžete zastavit v muzeu petržalského opevnění, nebo si ho prohlédnout zvenku. Stojí to za zastávku.


Kolobežko splav Kostka

     V Rakousku už cesta ubíhala stále po rovině s menšími převýšeními. Cesta je tu pěkně upravená a hlavní výhodou je to, že se tu nenachází tolik sportu chtivých sportovců jako na petržalské hrázi. Po celé cestě jsme potkali cyklisty, které bychom dokázali spočítat na prstech obou ruk. S mírnými přestávkami jsme v Hainburgu u připravených katamaránů zakotvili po necelé hodině a půl. Organizátor nám převzal koloběžky, které naložil do auta a my jsme mohli pokračovat po Dunaji. Ale nejprve jsme se zastavili na očekávané občerstvení pivem, které jsme téměř všichni exkli. Jen si tam připravte trochu více financí do zásoby, protože velké pivo tu nedostanete pod 3.50€.

Nepřehlédněte:
Barevný náramek pro TomTom sportovní hodinky jen za 149 Kč!
Kolobežko splav Kostka

Kolobežko splav Kostka

Kolobežko splav Kostka

     Před nástupem do katamaránů jsme dostali rychlou instruktáž správného pádlování a mohli jsme vyrazit. Samotný Dunaj má dost silný tok, tak jsme se většinou nechali unášet téměř ve středu. Předpokládali jsme, že už v takovouto hodinu popluje minimum plavidel, tak jsme si to namířili přímo do hlavního toku. Po 15 minutách už se zjavily první plavidla a celkem jsme jich napočítali cca 7. Při pátém jsme už přestali počítat. Výhodou Dunaje je to, že lodě vidíte už z dálky, takže máte čas se presunout mimo jejich dráhu. Plavidla nám svým přejezdem připravili trochu vzrušení v podobě vln, na kterých by se dalo pomalu vyučovat základy surfování. Celý splav trval také do hodiny a půl a za krásného západu slunce nad hladinou jsme úspěšně došli do Karloveské zátoky.

Kolobežko splav Kostka

Kolobežko splav Kostka

Kolobežko splav Kostka

Kolobežko splav Kostka

Kolobežko splav Kostka

     Co říct na závěr? Takovýto event je opravdu pro každého. Instruktor čeká na koloběžkování i na nejpomalší (není daný čas, do kdy je potřeba dojet do Hainburgu) a samotný splav absolvovali i malé 3-leté děti nebo neplavci. Katamarán je nepřevratitelný a není se čeho obávat. Dokonce ani před slovem Dunaj. Dunaj Vám ušetří robotu v pádlování. Přijďte si do Vodáckého centra zkusit něco nového.

Kolobežko splav Kostka
comments powered by Disqus