Ortel zní jasně: po těchto Vánocích sportujeme multimediálně!

Ortel zní jasně: po těchto Vánocích sportujeme multimediálně!

Jako každým rokem se po Vánocích, potažmo Novém roce zástupy lidí rozhodnou začít s nějakou tou sportovní aktivitou. A neméně početný zástup lidí pak bohužel rezignuje na svá předsevzetí. Není divu, pokud člověk nemá po ruce kamaráda „tahouna“ nebo dokonce osobního trenéra, ztrácí motivaci, stagnuje, a především jej samotná aktivita přestává bavit. Ovšem díky moderním trendům v multimediální elektronice má každý možnost vlastnit takového osobního kouče, který jej bude kontrolovat a motivovat k ještě lepším výsledkům.
Už to není jenom o hudbě
     Poslech oblíbené hudby při sportu dokáže pěkně nakopnout k ještě lepším výkonům. Dnes už jsme ale opět o krok dále. Čím dál oblíbenější se stávají podcasty, moderní alternativa k rádiovému vysílání. Na scénu se však dostávají také další vychytávky. Hodinky jako např. TomTom Runner, Multi-sport nebo Nike+ dokáží měřit naše výkony a výsledky rovnou zobrazovat na displeji. Tím to samozřejmě nekončí. Pomocí aplikací v chytrých telefonech nebo v PC můžeme naše úspěchy sdílet na sportovně-sociálních sítích. Tím je dále pozvedán požitek ze sportu, neboť uživatelé se mohou domlouvat na závodech, navzájem se motivovat, nebo si doporučit vhodné lokality pro daný sport. Jedním z mnoha sportů, který má silné zázemí ve své komunitě a na sítích, je běh. Zaměřují se na něj sítě jako např. Endomondo, Nike+, KeepRunner.

TomTom multisport

A když hudba, tak pro všechny
Je skvělé umožnit celé partě načerpat energii z té správné hudby, obzvláště když k tomu není třeba nic většího než „kouzelný válec“ o velikosti půllitrové plechovky energeťáku. JBL Charge 2 je tím pravým prostředkem pro týmový poslech hudby. Bezdrátový přenos hudby Bluetooth zajišťuje širokou škálu kompatibilních zařízení a jeho speciální funkce Social Mode umožní až třem různým uživatelům být dirigentem kapesního orchestru, který si hlasitostí a kvalitou nezadá s tím opravdovým. Pro milovníky adrenalinových sportů je pak určen houževnatý reproduktor JBL Clip. A pro ty, kdo chtějí vychutnávat playlisty ze svých aplikací jako Deezer či Spotify přes sluchátka a to ve dvojici, jsou zde připraveny JBL Synchros E40. Jedná se o bezdrátová sluchátka s funkcí ShareMe™, díky které dokáží streamovat hudbu do dalších kompatibilních sluchátek.

JBL

Zažít a o zážitek se podělit
     Protože ani sebelepší vyprávění nemůže nahradit kvalitní videozáznam, řada sportovců touží zaznamenávat své výkony pro přátele nebo stejně zapálené kolegy-sportovce. A pro sportovce, kteří předvádějí extrémně krkolomné kousky a adrenalin je jejich palivem, to platí dvojnásob. Své o tom ví i česko-slovenská hvězda skateboardového sportu Rišo Tury. Outodoorové akční kamery od Nilox jsou vynikající volbou jak z hlediska pestré nabídky příslušenství tak výbornému poměru cena/výkon. Například taková Nilox Mini F WIFI je osvědčenou volbou Riša i dalších milovníků (nejen) adrenalinové zábavy.

Nepřehlédněte:
Pravidelné fitness aneb 13 tipů jak s posilovnou neskončit po týdnu
Nilox

Od skateboardu až po golf
     Multimediální pomocníci jsou opravdu pro všechny. A ani „bílé límečky“ z greenu nezůstanou opomenuty. Letos poprvé lze u nás sehnat GPS hodinky pro golfisty TomTom Golfer, které jsou nedocenitelným doplňkem, jenž svému majiteli pomůže vylepšit každou hru. Nejen, že mají zabudovanou databázi téměř 35 000 hřišť z celého světa, ale také zobrazují svému nositeli handicap, vzdálenosti překážek, lay-upů, greenu a samozřejmě také skóre a další informace drobnosti. A aby měl golfista přehled o svém zlepšení, lze si zpětně prohlížet výsledky svých her v aplikaci pro mobilní telefon nebo počítač.

TomTom Golfer
comments powered by Disqus