Obrazová kvalita GoPro vs. TomTom

Obrazová kvalita GoPro vs. TomTom

Obrazovou kvalitu je těžké porovnávat. Hlavně proto, že každý má jinak nakalibrovaný monitor, takže červená není vždy červenou apod. Například my máme jeden monitor nakalibrovaný kalibrační sondou a ostatní dva jsou jen do počtu. K počítači máme připojené až 3 monitory, a vidíme ty rozdíly. A samozrejmě také záleži i na subjektívním pocitu, takže nebudeme až tak řešit věrnost barev, i když je zde dobře vidět.
Udělali jsme oběma kamerami pár fotek ze stejného místa. TomTom Bandit generuje fotky ve vyšším rozlišení, tak jsme je zmenšili, ale jinak jsme je vůbec neupravovali. Na konci najdete i dva videoklipy a link na stáhnutí videí v plné kvalitě. Tak pojďme na to.

TomTom Bandit

GoPro Hero 4

První obrázek bude vždy od TomTom Bandit a druhý od GoPro Hero 4. Zde vidíte právě podání věrnosti barev a způsob překreslení do hloubky. Plocha na kameni už není tak rozpoznatelná - GoPro nějak uměle zesvětluje. Od kamene doprava je opuštěná rostlina na skále. Na fotce od TomTom Bandit vidíte i květy, na GoPro ji nevidíte, případně jsou květy těžce rozpoznatelné.

TomTom Bandit
GoPro Hero 4
TomTom Bandit
GoPro Hero 4

Na těchto fotkách ze zaměříme na hloubku překreslení v detailech. Z původních fotek auta jsme se zaměřili na kolo na střeše. Všimněte si na fotkách z TomTom je černá črnou a bílá je bělejší a tak lze i snadněji přečíst nápis na plášti zadního kola. Taktéž nápis "Handmade in USA" je na fotce od GoPro nerozluštitelný  :(

Nepřehlédněte:
Co má pro nás schované TomTom pro rok 2016?
TomTom Bandit
GoPro Hero 4

I když jsme říkali, že se nebudeme zaměřovat na věrnost barev, musíme říci, že kamera GoPro nějak uměle zesvětluje a přepočítává barvy. Parkoviště na střeše při západu slunka od GoPro vypadá jako focené za zataženého poledne. Na fotce od TomTom si můžete všimnout, že mraky mají červený nádech, což je při západu slunka běžný jev.

TomTom Bandit
GoPro Hero 4

Na těchto nočních fotkách je znovu vidět, že GoPro uměle dosvětluje. Nádherně to je vidět na zadním osvětlení, či nedotažení stínů v levém rohu bazénu. Přitom světlo bylo do žluta a měsíc byl bílý - což TomTom zachoval, ale GoPro zachoval náznak žluté barvy jen v přízemní chodbě. S tou žlutou barvou je to vidět i na prvních fotkách s květy.

Načítám video ...


Načítám video ...


Nepřehlédněte:
Aktualizace TomTom Bandit
Z videí si už udělejte závěr sami, ale je to podobné těm fotkám. Videa na stáhnutí v plné kvalitě.
comments powered by Disqus