Nilox Mini-F WIFI – dostupná akční kamerka se skvělým výstupem

Nilox Mini-F WIFI – dostupná akční kamerka se skvělým výstupem

Nilox Mini-F WIFI je nástupce levné outdoor kamery Nilox Mini, která vás nezklame. Její využití najdete hlavně tam, kde iPhone nestačí nebo byste se o něj báli. Může se jednat o lyžování, koupání, snowboarding nebo jiné aktivity na sněhu, vodě nebo na cestách. To vše Nilox Mini-F WIFI zvládne díky přibalenému pouzdru, které kamerku dělá odolnou vůči pádům, vodě, mrazu a jiným extrémním podmínkám.
V balení najdete také množství přídavných držáků pro různé uchycení kamery. iPhone následně přes příslušnou aplikaci využijete k prohlížení nahraných videí nebo fotek. Co je u modelu Mini-F WIFI velmi zajímavé, je živý náhled neboli streaming obrazu z kamery přímo do mobilu i během nahrávání, to se u jiných podobně levných modelů nevidí.

Cena Nilox Mini-F WIFI je zhruba poloviční oproti dříve recenzovaným modelům F60 nebo F-60 EVO a právě to z ní dělá ideální kameru na cestování, dovolené a podobné volnočasové hobby aktivity, kdy nechcete utrácet mnoho peněz za možnost zachytit různé momentky a skvělé okamžiky, kdy byste se mohli bát použít svůj drahocenný mobil nebo tablet. A právě díky podpoře Wi-Fi s aplikací pro iOS pak významně rozšíří možnosti vašeho iPhonu.

Nilox mini F WiFi

Nejzásadnější posun oproti předchozí generaci vidíme ve větším rozlišení. Z HD Ready se kamera dostala na dnes běžně používané Full HD a také, jak již bylo zmíněno, přibyla funkce živého bezdrátového náhledu a ovládání přes Wi-Fi pomocí iOS aplikace.

Nepřehlédněte:
Sportovní kamery v akci – ty nejlepší záběry
Obrazové vlastnosti kamery také velmi pokročily. Oproti předchůdci Mini je obraz daleko lepší, nedochází k příliš skokovým změnám expozice, respektive zesvětlování nebo ztmavování obrazu při přechodu převážně z tmavších scén do světlejších.

Jak si s tím kamera poradila, můžete vidět na videu níže se skateboardistou Richardem Turym. V dalším videu jsme pak otestovali Nilox Mini-F WIFI v praxi sami.
Z dalších parametrů kamery oceňujeme vodotěsnost do hloubky 55 metrů v základním pouzdře, snímací úhel kamery 120 stupňů a výdrž baterie kamery pohybující se od 90 minut do 2 hodin díky nastavení, které vám pomůže baterii šetřit. Zmiňovaná Wi-Fi totiž výdrž baterie výrazně snižuje, a tak v Niloxu přidali podporu jednoduchého bezdrátového ovladače se třemi tlačítky (zapnout/fotit/natáčet). Ten sice funguje oproti Wi-Fi omezeněji, co se týče funkcí i dosahu, ale jako alternativa ke žroutu energie potěší.

Nepřehlédněte:
Pravidelné fitness aneb 13 tipů jak s posilovnou neskončit po týdnu
Model Mini-F WIFI nedisponuje zadním displejem a pořizuje osmimegapixelové fotografie s rychlostí snímání až 10 snímků za vteřinu a ovládání kamery je díky malému displeji jednoduché a intuitivní. Pro zpomalené záběry máte k dispozici režim 60 FPS v rozlišení 720p, což je pro použití pří sportovních aktivitách dostačující.
Co také velmi oceňujeme, na rozdíl od podobných kamer jiných výrobců, je stativový šroub jak v těle kamery, tak v plastovém vodotěsném krytu. Nenutí vás tedy ke koupi selfie tyčky pro točení sama sebe dokupovat další důležitou a drahou redukci, abyste kameru na tuto tyč uchytili. Přítomna v balení je také redukce na klasické držáky pro akční kamery.

Nilox mini F WiFi

Kamerka je také menší oproti dražším modelům nebo konkurenci a není problém ji, jak jste viděli, přichytit zespodu na desku skateboardu a získat tak perfektní netradiční záběry. Právě i k těmto záběrům, vzhledem k absenci displeje, nám dopomohla iOS aplikace.

Aplikace pro iOS je velmi jednoduchá a také intuitivní. Využijete jí pro komponování záběru tam, kde nedokážete odhadnout, zda je v záběru vše, co potřebujete. To je bez displeje častokrát obtížné. Mile nás překvapil i stálý přenos videa do aplikace během nahrávání na kartu, což je u takto cenově výhodné kamery výjimečné. Nestane se vám tedy, že vidíte obraz jen do chvíle, než zapnete nahrávání.

Poté se náhled na některých kamerách přeruší a záznam probíhá jen na kartu kamery. Dále vidíte v aplikaci stav baterie kamery, můžete nastavovat v jakém rozlišení chcete na kartu nahrávat a můžete měnit ostatní nastavení – například vyvážení bíle, kontinuální focení apod. Fotografie a videa si můžete následně prohlédnout opět na svém iPhonu nebo je přes Wi-Fi stáhnout.

Nepřehlédněte:
Nilox mini F WiFi
Nilox mini F WiFi
Nilox mini F WiFi
Nilox mini F WiFi

V základním balení kamera Nilox Mini-F WIFI, které stojí 4 890 korun, dostanete vodotěsné pouzdro, plochý adhezivní držák, zahnutý adhezivní držák, rychloupínací přesku a dálkové ovládání. Díky 8GB microSD kartě, jež je také součástí balení, můžete s kamerou začít natáčet hned po vybalení z krabice.

Nilox u této kamery ukázal, že není nutné mít drahou kameru za 10 tisíc, jež bude zbytečně velká a těžká s množstvím funkcí, které nevyužijete. Pokud si tuto kameru pořídíte, budete velmi příjemně překvapení kvalitou obrazu za rozumnou cenu.
comments powered by Disqus