Můj rok s TomTomem

Můj rok s TomTomem

Letos v létě to bude zhruba rok, co jsem navázal spolupráci s firmou TomTom. To, co nosím každodenně na ruce, si nemohu vynachválit. Naopak se dostávám do situace, že pokud nemám na ruce hodinky nebo tracker, cítím se nesvůj.
Každopádně bych rád něco napsal o poslední novince, kterou mám na ruce – TomTom Adventurer. Je to k neuvěření, co vše dokázali narvat do tak malé věci, která se vejde na ruku. Vezmu to celkově, z mého pohledu uživatele. Zmizel hrudní pás, který mi vždy v minulosti u jiných značek neskutečně překážel, hodinky berou tep ze zápěstí. Jedno jdnoduché tlačítko, uživatelsky jednoduché rozhraní, kde i v zimě nebo zablácené ruce nemáte problém projíždět údaje.

Nekonečné množství informací se na vás chrlí, nadmořská výška, výškový sestup, 3D vzdálenost, ano opravdu 3D, poznají, jestli stoupáte nebo klesáte. Prostě, když bežíte v terénu, máte více údajů, než pilot letadla. Pro mne je největší užitek během Spartan Race, jelikož vím, kolik sakra kilometrů je přede mnou, což vlastně ani moc vědět nechceš. A pak každopádně tepovka, díky kterém si hlídám tempo. U Adventuru protáhli životnost baterky, což je petelice, jelikož u Beasta to bylo tak tak, cca 8 hodin v plném provozu.

TomTom Adventurer

Když odbočím od závodu, kde je používám, tak další vychytávkou je plavání, kde si můžete měřit bazény, tempo, obraty atd. Prostě sen. Co spousta lidí uvítá, je paměť 3 GB a propojení přes bluetooth k bezdrátovým sluchátkům, což znamená žádny telefon na ruce. A vše máte sebou, co víc si přát? Aktivit je tam na výběr spousta – kolo jak vnitřní, tak vnější, je zde funkce běh vevnitř, venku a na stezce, kde vidíte 3D mapu, kdybyste zabloudili, hodinky vás navedou zpět. Třešničkou na dortu považuji mód snowboard, ano slyšíte dobře. Zaznamenává všechny údaje, se kterými se dá frajeřit pak v hospodě, mimo to, když si dáváte freeride, hodinky dokáží detekovat lanovky a navést vás. Stejně tak si můžete nahrát stezku, na kterou se chystáte.

Nepřehlédněte:
Ultramaratonec testuje TomTom Adventurer
Hodinky jsou nesmrtelné, a to doslova, na ruce drží fest a věřte mi, že jsem jim v dal na Spartanu zabrat, jak ve vodě, tak v blátě a jedou si vesele dál. Pro ty co řeší KJ příjem/výdej na konci každého dne, máte sečten výdej. Ano, já jsem ten pacient, co schválně více chodí, abych měl spáleno. Tak mám radost.

TomTom Adventurer

Závěrem jediná věc, která mi neseděla, byla appka, byla oproti našlapanosti hodinkek jak jejich anorektický příbuzný. Ale to s čím příšel TomTom v minulých týdnech, je aplikace Tom Tom Sports, která vás chytne za koule, dámy za rodidla, je tam vše krásně v grafech, motivačně barevně, teď fakt nemám co vytknout, pro mne je to přesně to, co mi chybělo.

Píši to tak jako to je, tak jak to cítím já. Je možné, že konkurence, dělá něco jinak, nebo má lepší. Nevím mne konkurence nezajímá, tak jak fadním Chicago Bulls, tak mám srdcovku TomTom jako znakčku, přístupem a spolupráci, kterou s nimi mám. Můžu vám připadat komerční, možná že jsem, ale prostě já a TomTom jsme nerozlučná dvojka.

Zdroj: www.verimevefitness.cz
comments powered by Disqus