Můj první maraton: Trénink s odborníky

Můj první maraton: Trénink s odborníky

Běhám a běhám. Snažím se vzdělávat a využívat nové poznatky v praxi. Škorpila i jiné odborníky mám pevně zahrnutý v mých běžeckých tréninzích.
V dubnu se začaly konat pravidelné tréninky na Aničce (lesoparku v Košicích). Baby a tu a tam nějaký odvážný chlap trénují pod vedením odborníků, běžeckých trenérů a maratonských legend (Marcel Němec, Pavol Madár, Imrich Pástor). O děti mám postaráno stejně jako každá maminka, která si přijde zaběhat. Každou středu díky projektu Women Friendly Maraton, totiž máme k dispozici babysiterku, která se věnuje dětem, zatímco mamky se věnují sobě.

Môj prvý maratón

Každý trénink je zaměřený na něco jiného. Běháváme tempa, sprinty, budujeme sílu, rychlost a ohebnost. Učíme se běžecké abecedě, strečinku… Běháváme delší vytrvalostní běhy, ale i krátký 3km běh pro kontrolu, jak se zlepšujeme. Vyměňujeme si zkušenosti, vznikají nová přátelství, společné tréninky v blízkosti domovů, upravila jsem stravu, konečně i trochu zhubla ... začíná to být dynamické, připravuju se na závody...

Ani nevím jak, běžím si v rámci svého tréninku lehko a v pohodě. Aplikaci sem postupně přestala sledovat. Až doma po sprše rychle kouknu na statistiku podle jednotlivých kilometrů. Oči mi vyběhly na monitor, když jsem uviděla tempo 02:56 min/km. Fíha, já sem teda dobrá - už můžu na závody běžet s Keňany. Nu, ale zázraky se v praxi nedějí. Taové tempo může mít běžný smrteľník, jen když zblbne endomondo :).

Nepřehlédněte:
Léto se sportovními hodinkami TomTom
Môj prvý maratón
comments powered by Disqus