Můj první maraton: Registrace

Můj první maraton: Registrace

Musela sem se zbláznit... to se nedá jinak nazvat... V nedeli 07.02.2016 mi přišel mail s instrukcemi na další ročník Mezinárodního maratonu míru v Košicích. Oblíbenou částí je sekce novinky, který čtu jako první. Hned mě upoutala informace, že připravují projekt „Můj první maraton".
V hlavě se mi rozsvítila kontrolka. Vždyť po loňském maratonu (disciplíně minimaraton) si si řekla, že v roce 2016, kdy budou Košice Evropským městem sportu, poběžíš půlmaraton a že nejpozději od Nového roku začneš trénovat. Ano, já vím .... a teď taková šance ... můžeš trénovat pod odborným vedením, mít své místo na startu, certifikát o prvním maratonu ....  Musíš si ale pospíšit, je tam volných jen 46 míst - podle počtu diamantových běžců, kteří odběhli 25 ročníků MMM.

Na košickém maratonu se účastníš od roku 2002 v různých disciplínách. Nejprve inline závody, potom s dětmi minimaratony ... už by si za tím mohla udělat tlustou čáru a dokázat něco jiné ... Jeden den na rozmyšlenou .... mám na to? Ne. Běžela jsem délku trati? Ne. Běžela jsem poloviční trať soutěžně? Ne. Chci to zkusit. Ano. 

Moj prvy maraton

Kolikrát sem už začala běhat ... v roce 1997 za velmi kuriózních okolností sem běžela svůj první soutěžní běh Železářská desítka. Potom bolesti kolena, těhotenství, potom sem objevila inline brusle, potom úraz kolena, běhání, potom těhotenství, běhání, potom další těhotenství, potom běhání, potom kolo ... už by si mohla překročit svůj stín a vyjít na světlo.

Nepřehlédněte:
Iveta Putalová: Sportovní hodinky mi ulehčují trénink
Počkať, ještě se zeptám svého dlouholetého kamaráda, který byl i u méhho prvosoutěžního běhu, zda se vůbec dá od února do záři natrénovat maraton. To sem si myslela, že Jožko bere můj už nevím kolikátý pokus o běhání  skepticky, ale napsal, že to jde. A když Jozef řekne, že se to dá, tak se to dá. Mám knihu Maraton za 1000 dní a Miloš Škorpil asi ví, o čem mluví. Po prolistování zjišťuju, že do mého prvního maratonu je skoro 200 dní. Mohlo by to vyjít.

Joooooj, dobře,  jdu se přihlásit, přihlašovací údaje ... ale vždyť tu není žádná kolonka...nevím, co to vyvádím... asi mi přeskočilo. Zadejte čas svého posledního maratonu. Když kolonku přeskočím, nechce mě to pustit dál ... blbci, nechápete, že jdu poprvé? Jak tam mám zadat čas, když jsem ho ještě neběžela ... no počkat, na tréniku jsem jednou dala 21 km za necelé 2,5 hodiny, takže pokud to vynásobím dvěma a trochu přidám, mám pět hodin na doběhnutí do cíle. Dobře, tu máte číslo, už mě pustíte dál? Pro boha, to mám běžet pět hodin v kuse? Ještě stále chci běhat? Aha, tu je to. Kolonka Můj první maraton. STOP! Opravdu to chceš? To není jen tak, že zaškrtnu políčko a zaběhnu maraton. Do prdele ... to fakt? 42 km mám zaběhnout? Poběžím 4 krát pod okny našeho bytu - to bude ostuda, když se budu plazit s vyplazeným jazykem ... nebo budu rozdávat sladkosti těm, co mi budou fandit, jako loni jedna Češka :-) to bylo velmi milé... ano, ale ona asi neběžela celý, ale jen půlmaraton. Však já vím. Bude to těžké, bude to dřina, bude to boj! Fakt to chci? Žádné každodenní výlety s rodinou na kolech, jen tvrdý trénink.

Moj prvy maraton

Ale ano, budeme jezdit na kolech, ale do programu bude muset být pevně daný čas na běhání. Tak teda zaškrtnuto. Zaběhnu maraton. Možná!
comments powered by Disqus