Miniaturní bluetooth sluchátka JBL Reflect mini BT

Miniaturní bluetooth sluchátka JBL Reflect mini BT

Osobně velmi Bluetooth sluchátkům neholduji a to z jednoho důvodu (vlastně dvou). Nabíjím si už téměř každodenně dost zařízení a nechci, aby k tomu přibývaly ještě další. Proto vyhledávám produkty tak, když už to jinak nejde, aby vydržely na jedno nabití co možná nejdéle. Např. k práci používám 13" MacBook Air, který vydrží přibližně 12 hodin. Zabezpečil jsem si k tomu myš Logitech MX400, která na dvě tužkové baterie vydrží pracovat 3/4 roku. Na cesty používám bezdrátové Harman/Kardon BT sluchátka, která se dají používat i když je baterie vybitá a na ruce mám připnuté hodinky TomTom Runner 2 Cardio + Music, které stačí nabít jednou za měsíc.
Proč o tom píšu? Slúchátka, která jsem dostal na stůl jsou totiž čistě bezdrátová a nemají tedy funkci, kterou mají jejich větší bráchové, že je po vybití stačí napojit na kabel a fungují dál. Je to z jednoho prostého důvodu. Tato sluchátka jsou určena přímo pro sport, kde mohou kabely při pohybu překážet. Ok, překousnu informaci o dalším nabíjení a jdu je nabít a zůstávám mile překvapen. Většinu takových sluchátek nabíjíte na jednom z dvou špuntů většinou nějakým nestandardním konektorem. Zde už vývojáři z JBL trochu přemýšleli a integrovali nabíjení pomocí micro USB do ovladače hlasitosti. Super, žádný nestandardní konektor.

JBL Reflect Mini BT

Druhou věcí, co mi většinou vadí na bezdrátových sluchátkách je hmotnost kvůli baterii. Ne, že by byly nějak extra těžké, vždyť váží jen 14g, ale když se podíváte na nabídku bezdrátových sluchátek, tak zjistíte, že vám bude z uší trčet něco nepřirozeně vélké. Tato sluchátka jsou ale velmi malá (pro i v názvu mini) a opravdu nebudete mít pocit, že v uších máte další náušnice. Dovedu si představit, že do budoucna i baterie bude v ovladači hlasitosti i na úkor tlustšího spojovacího kabelu.

JBL Reflect Mini BT


Abych jen nekritizoval podle toho, co je jen můj subjektivní pohled. Sluchátka jsou opravdu velmi malá a příjemná na nošení. Navíc v balení máte další tři nástavce. Dva druhy ve velikosti S a M čistě pro sportovní účely, aby vám při žádné sportovní aktivitě nevypadly z uší a další dva nástavce, taktéž ve velikosti S a M, které jsou spíš na běžné nošení, ale i na sport v případě, že vám fixační trn příliš vadí. I tak sluchátka stále dobře drží na místě. Co se týká kabelu, je tak akorát dlouhý, abyste kabel vedli za krkem. Má i jednu bezpečnostní vlastnost a tou je reflexnost. To vám pomůže v případě, že chodíte běhat za šera až tmy.

JBL Reflect Mini BT

Co se týká výdrže sluchátek, tak ta je vynikající. V případe, že chodíte běhat 3 až 4 krát do týdne přibližně na hodinku, tak vám bude stačit si nabíjet sluchátka jedno za dva týdny. Výdrž je na úrovni přibližně 8 hodin, i když já jsem se dostal s těmito sluchátky i o půl hodiny dál.

JBL Reflect Mini BT

V ovladači hlasitosti je zaintegrovaný i mikrofon pro handsfree telefonování. Při běžném nošení určitě oceníte, při sportu už méně. Taky kdo chce poslouchat funícího sportovce? :) Osobně jsem je při sportu používal spolu s hodinkami TomTom Runner 2 Cardio + Music, kde spárování proběhlo úplně bezproblémově. S těmito hodinkami i tak nejdou použít žádná jiná sluchátka, než bezdrátová.

JBL Reflect Mini BT

Po počáteční nedůvěře vůči čistě bezdrátovým sluchátkům jsem si je oblíbil a možná si je nechám právě pro jejich dlouhou výdrž a nízkou hmotnost, jako vynikající bezdrátová sluchátka pro sport. Bonusem je už i voděodolnost s certifikací IPX 7  (chráněný proti krátkodobému ponoření do vody do hloubky 1m na 5s). Pro domácí použití a na cesty zůstanu u Harman/Kardon BT.

JBL Reflect Mini BT
comments powered by Disqus