Sportovní bluetooth sluchátka už pod 1000 Kč

Sportovní bluetooth sluchátka už pod 1000 Kč

Určitě mi dáte za pravdu, že při sportu nejsou moc žádoucí kabely vedoucí od sluchátek k nějakému zdroji hudby. Především většina sportovců používá telefon, který kromě přehrávání hudby většinou monitoruje vaši pohybovou aktivitu případně frekvenční tep, pokud máte navíc hrudní pás. Proto je někdy lepší zvolit bezdrátová sluchátka. Ale většinou se taková sluchátka pohybují v ceně přibližně  2700 Kč. Podívejme se na levnější alternatívu.
V nabídce se nám objevila sportovní sluchátka Vivanco Sport Air, kde je cena je přijmeně nastavena pod 1000 Kč. Nejprve jsem k nim přistupoval skepticky, ale překvapila. Po rozbalení mi velmi připomínala JBL Reflect Mini BT, ale ta zase stojí 2700 Kč. V balení najdete další dva náhradní gumové nástavce a USB kabel ukončený microUSB který slouží k nabíjení.

Vivanco Sport Air 35542

Vivanco Sport Air 35542

Spárování s telefonem Apple iPhone 6 proběhlo bez jakýchkoliv zádrhelů. Spíš jsem byl ale zvědavý na párování se sportovními hodinkami TomTom. Protože právě TomTom se Vás snaží odlehčit od nošení zbytečné elektroniky při sportu. Proto v nabídce najdete hodinky s přívlastkem Music, které obsahují 3GB na uložení vašich oblíbených skladeb. Na hodinkách ale nenajdete žiádný 3.5mm konektor na napojení sluchátek, všechno přehrávání probíhá bezdrátově pomocí rozhraní bluetooth. Už v minulosti sem se přesvědčil, že tyto hodinky nemají problém streamovat hudbu do jakýchkoliv sluchátek, přenosných reproduktorů, či dokonce domácího kina. To se potvrdilo i v případě sluchátek Vivanco Sport Air. Dokonce mám pocit, že párování proběhlo něak extrémně rychle, ale neměřil jsem to se stopkama v ruce.

Vivanco Sport Air 35543

Vivanco Sport Air 35543

Samotná sluchátka po zvolení správného nástavace drží v uších příjemně a po nějaké době máte pocit, jako kdybyste v uších nic neměli. Někteří recenzenti velmi kritizují, že sluchátka propouští okolní hluk, ale tak to je i u konkurenčních značek a je to spíš výhoda. Hlavně při běhu potřebujete udržet kontakt s okolím, aby vás náhodou něco nesrazilo. Opravdu se ptejte po sluchátkách, která neizolují okolí. Pro kvalitu zvuku to možná není to nejlepší, ale jde o vaši bezpečnost. A při sportu určitě nepotřebujete prvotřídní kvalitu reprodukce zvuku. 

Nepřehlédněte:
Miniaturní bluetooth sluchátka JBL Reflect mini BT
Vivanco Sport Air 35543

Vivanco Sport Air 35543

A nejdůležitější otázka, koupit sluchátka od ověřené značky Yurbuds nebo JBL nebo jít do těchto sluchátek Vivanco Sport Air. Je to na Vás. JBL o něco lépe hrají v případě, že máte netopíří uši, ale běžný zákazník, co se týče reprodukce hudby nepozná rozdíl. U JBL si připlatíte za delší výdrž (8 hodin vůči 5.5 hodinám) nebo že v případě JBL Reflect Mini BT má kabel reflexní povrch což zvyšuje Vaši viditelnost hlavně za šera či tmy, ale oboje Vám splní stejný primární účel.

Vivanco Sport Air 35543
comments powered by Disqus