Kupujeme si sportovní hodinky TomTom

Kupujeme si sportovní hodinky TomTom

Pokud jste se rozhodli koupit si sportovní hodinky, určitě děláte nějaký sport pro Vaše zdraví. A je jedno či na amatérské nebo profesionální úrovni. A asi se chcete posunut dál, když uvažujete nad takovým pomocníkem. My Vám zase pomůžeme se správným výběrem.
Požadavky
Nejprve je potřeba určit si požiadavky. Co od nich očekáváte, k čemu mají být určené a co všechno mají obsahovat? Mnoho uživatelů je takových, že si raději připlatí za nějaou funkcionalitu, i když ji nevyužívají, ale řeknou si "co kdyby náhodou" a většinou stejně zůstane jen u té náhody. Takže toto je něco co je potřeba si dopředu ujasnit.

Vyberáme TomTom Runner 2

Co všechno v základě mají sportovní hodinky TomTom?

Nebudeme se už příliš zaobírat předcházející generací sportovních hodinek TomTom (pokud byste měli přeci jen o ně zájem a máte otázky, můžete nás kontaktovat přes diskusi pod článkem), ale zaměříme se jen na nejnovější generaci těchto hodinek. Jsou to konkrétně modely TomTom Runner 2 a TomTom Spark.

Jelkož tyto hodinky vyrábí společnost, která je průkopníkem v GPS navigacích, tak každý model, i ten najlevnější, obsahuje GPS čip pro sledování Vaší polohy a dokáže vypočítat i vaši rychlost. Tento čip je dostatečně rychlý a naladěný. Však několikaleté působení v oblasti automobilových navigací to musel vyladit do dokonalosti.

Nepřehlédněte:
Světový pohár Towerrunning: Vídeň-Brno-Bratislava
Dále je společným znakem všech modelů jejich voděodolnost. Neznamená to jen, že hodinky jsou odolné vůči potu a postříkání vodou, ale jsou opravdu voděodolné a můžete se s nimi sprchovat, koupat ve vaně, v bazénu či jezeře. Dokonce se můžete i potápět do 10m hloubky.

Vyberáme TomTom Runner 2

Toto jsou také vlastnosti, které většina lidí přehlédne a výrobce to ani nijak extrémně nevypichuje, protože to pokládá za standard.

Chci konkrétní sport
Ze začátku byly hodinky tohoto výrobce určeny jen pro běh. Další generací uvedli na trh dva modely, kde jedny byly určené jen pro běh a byly levnější a druhý model byl tzv. "multisport". S poslední generací hodinek výrobce zase hodinky skloubil a v základě jsou všechny Multi Sportovní. Podporují nasledovné pohybové aktivity: Běh, Kolo, Plavání, Běžecký pás, Posilovna, Cyklistický trenažér, Volný styl a Stopky. Navíc je v hodinkách zabudovaný i fitness náramek a v nastavení ho stačí aktivovat. Ten bude měřit Vaši celodenní aktivitu na základě pohybu rukou díky zabudovanému gyroskopu.

V čem jsou vlastně rozdílné?
Už dávno jsme pro Vás napsali článek v čem se liší modely TomTom Runner 2 od TomTom Spark. Tentokrát napíšeme, že taktéž v ničem, ale když si chcete přečíst konkrétní článek, tak prosím. Pojďme se podívat na opravdové rozdíly.

Nepřehlédněte:
Nejtěžší atletický závod světa v běhu do schodů
Vyberáme TomTom Runner 2

Pokud se blíže podíváte do nabídky, tak si všimnete, že hodinky mají přívlastky jako Cardio, Music nebo Cardio + Music. Tak se podívejme na tyto vlastnosti.

Cardio model
Ne, že by hodinky bez tohoto přívlastku neměřili frekvenční tep, to měří i základní modely, ale vyžadují doplňkové příslušenství v podobe hrudního pásu. Ne každý ho snese a hlavně ženy si stěžují, že je pod prsy odírá.Model s přívlastkem Cardio má zabudovaný čip na měření frekvenčního tepu přímo v hodinkách a měří tak tento tep přímo ze zápěstí. Měřího na jednoduchém princípu. Prosvětluje pokožku a snímá průtok krve a na základě této informáce dokáže spočítat tuto hodnotu. Osobně jsme to sami testovali souběžně s měřením pomocí lékařských přístrojů v ordinaci funguje to spolehlivě. Navíc, pokud se rozhodnete pro tento model, tak ve fitness režimu si můžete zapnout 24 hodinový monitoring tepu. Potom to po celou dobu, co nosíte hodinky na ruce, jednou za 10 minut zesníma váš tep a dostanete ve výsledku pěkný graf.

Vyberáme TomTom Runner 2

Music model
Navenek se tento model neliši od jiných modelů. Ale uvnitř je podstatný rozdíl. Tento model disponuje navíc 3GB prostorem pro Vaši hudbu. Pokud při sportování rádi posloucháte nějakou hudbu, už s sebou nemusíte vláčet nějaký přehrávač, či telefon, hodinky ho bohatě zastoupí. Jediné, co je třeba dokoupit, jsou jakákoliv bluetooth sluchátka. Jen tak je spojíte s hodinkami. Kromě této funkce získáte ještě jednu příjemnou vychytávku. Tou je audiotréner a navíc je lokalizovaný do češtiny. Ten Vás bude po dobu tréningu komandovat, že máte zrychlit nebo zpomalit (abyste si neuhnali infarkt) a informovat Vás zda vyhráváte nebo prohráváte. Oceníte ho hlavně v zimě, kdy hodinky budou na zápěstí schované pod vrstvami oblečení.

Cardio + Music
Jak už určitě tušíte, tento model, který je i nejdražší spojuje předchozí dvě vlastnosti.

Nepřehlédněte:
Iveta Putalová: Sportovní hodinky mi ulehčují trénink
Už víte které hodinky jsou přímo pro Vás? Pokud máte dotazy, nebojte se nás kontaktovat, nebo se zeptat přímo v diskusi pod článkem. Příště si povíme, jak hodinky správně nastavit, zaktualizovat a propojit s jinými sportovními aplikacemi a o sdílání výsledků na sociálních sítích. 

comments powered by Disqus