Koloběžka pomáhá při bolestech zad

Koloběžka pomáhá při bolestech zad

Pohyb na koloběžce představuje celkové procvičování většiny svalových partií a hlavně těch, které při běžném pohybu leží ladem a neustále degenerují. Navíc koloběžka je výborným pomocníkem v boji proti bolestem zad. "Jízda na koloběžce je velice vhodná pro posilování a tvarování svalů dolních končetin, zpevnění sedacích, zádových, bříšních svalů a svalů na bocich. To pomáhá i lidem trpícím bolesmi zad.", potvrzuje specialista na léčebnou a sportovní rehabilitaci MUDr. Kamil Ramík.
O způsobu nápravy bolavých zad rehabilitací na koloběžce se dočtete například  v časopise RUN.

Koloběh patří k pohybům, které můžeme, díky jejich povaze, brát jako rehabilitační a protahovací, při dodržování základních pravidel, jakými jsou mimo jiné střídání obou končetin, řádné rozcvičení před jízdoou atd. Člověk na koloběžce nesedí pasivně jako například na kole, ale vykonává pohyb celým tělem. Pohyb dolních, ale hlavně horních končetin uvolňuje a vyrovnává záda v pravidelném rytmu. Pří nároku směrem vpřed dochází k posunu celého těžíště k přednímu kolu. Při ukončení kroku se tělo a jeho těžíště nachází v zadní částí koloběžky. Paže jsou maximálně napnuté, noha vykonávající krok je natažená za jezdcem. Tělo vypadá, jakoby koloběžku právě dohánělo.

Studie koloběhu a jeho významu pro svalové partie včetně srovnání energetického výdeje s během a jízdou na kole zpracovala Mezinárodní asociace koloběhu (www.iksaworld.com).

Nepřehlédněte:
Jak na češtinu v aplikaci TomTom Bandit
Kolobežky Kostka

A jakou koloběžku pro běžný pohyb vlastně zvolit? S menšími koly, jako například KOSTKA HILL, nebo s většími koly, jako KOSTKA TOUR ? - otázka je velmi individuální - proto Vám rádi poradíme. Kdykoliv nás můžete kontaktovat na telefonu +420 724 417 090, nebo prostřednictvím e-mailu admin@vzdy.cz

Koloběžka představuje pomůcku pro handicapované osoby na každý den. Významně pomáhá s přemístěním z počátečního bodu do konečného cíle. Mnoho se o tom neví, ale koloběžky využívají i lidé s parkinsonovu nemocí. Paradoxem je, že tito lidé mají například kvůli své nemoci problém s chůzí, ale jakmile si do ruky vezmou koloběžku, mnoho lidí se nestačí divit. Velmi jim to pomáhá.
comments powered by Disqus