Knihy s ochranou z audioteka.cz v hodinkách TomTom Runner2 a TomTom Spark

Knihy s ochranou z audioteka.cz v hodinkách TomTom Runner2 a TomTom Spark

Jak jsme začali spolupráci s akcemi pro Vás se serverem audioteka.cz, velmi mě zajímalo, zda tyto audioknihy budeme moci využít i v nejnovější generaci sportovních hodinek TomTom s přívlastkem Music. Specifikace k hodinkám totiž zmiňuje, že nedokáží přehrávat hudbu ve formátu mp3 s DRM ochranou. Jak jsem uspěl?
Najprve jsem konktaktoval server audioteka.cz a po výměně pár mailů mi byl poskytnut voucher na bezplatné stažení audioknihy. Server audioteka.cz si chrání soubory tzv. transakčním vodoznakem a osobně mi nebylo jasné, zda to sportovní hodinky TomTom zvládnou přehrát. Samotný nákup probíhal úplně jednoduše a tak jak jsem si představoval. Po uplatnění kódu jsem měl ve své poličce audioknihu, kterou jsem si vybral a to konkrétně   "40 dní pěšky do Jeruzaléma". Z této poličky jsem si stáhnul 525MB archiv ve formátu zip. Po rozbalení archivu jsem si přidal mp3 skladby do své knihovny iTunes.

40 Dní pěšky do Jeruzaléma

Jediné, co mě trochu zamrzelo, ale není to žádná extra chyba, je to, že přímo v mp3 souborech nebyl vložený přebal (ale za to byl jako samotné jpg soubory v archivu v různých velikostech) a definovaný žánr jako "audiobook". Ale pár kliknutí v iTunes to napravilo a zařadilo správně do knihovny.

Připojil jsem hodinky, spustil aplikaci TomTom MySports Connect a nechal nasynchronizovat audioknihu do hodinek. Ta proběhla bezproblémově. Zbýval už jen závěrečný test. Rozbalil jsem sluchátka Jam Fusion Buds a spároval jsem je s hodinkami, našel playlist s audioknihou a pustil.

Nepřehlédněte:
Videorecenze TomTom Runner 2 / TomTom Spark
Audiobook v hodinkách

Funguje! Super. Tak, kdo doteď váhal, a má rád audioknihy a příp. se rozhoduje, kterou variantu sportovních hodinek si koupí, tak toto je plus proč si radějij připlatit za verzi hodinek s přívlastkem MUSIC.

TomTom Runner 2 Music audiobook
comments powered by Disqus