JBL Reflect Contour - Hmatatelný pocit svobody pohybu

JBL Reflect Contour - Hmatatelný pocit svobody pohybu

Na letošní výstavě IFA byli spoločností Harman International představeny zbrusu nová bezdrátová sluchátka určené pro sportovce JBL Reflect Contour. Jedná se o nejmladšího sourozence už početné rodiny Reflect, v jehož označení se "ukrývá" vysoce reflexní pásek na odolné kabeláži sluchátek, díky němuž získáte další viditelný prvek v horších světelných podmínkách, pokud máte v oblibě večerní běhání, tak jako já.
Sluchátka vychází z konceptu staršího bratra Reflect Mini BT, který se pyšní oceněním EISA 2016 za nejlepší evropská mobilní sluchátka. Konstrukčně jsou "konturky" vylepšené o Dual-Lock design, který kombinuje patentované ergonomické ušní nástavce FREEBIT (v balení na vás čekají pro přesné přizpůsobení velikosti nástavců - S / M / L) a háčky vedoucí za ucho, aby bylo zaručeno bezpečné uchycení pro nerušený poslech. Ve zkratce, už ani aerobik, crossfit, jízda na kole nebo "vyvádění" na trampolíně pro ně není překážkou :) Odolnost vůči potu a dešti je u nich garantována stupněm krytí IPX5 a proto se nemusíte při workout-och vůbec šetřit, ale naopak se do cvičení pořádně opřít.

JBL Contour

Na kabelu je integrovaný 3 tlačítkový ovladač s mikrofonem a duální LED diodou s jehož pomocí provedete vícero funkcí:
- zapnutí/vypnutí sluchátek
- režim Bluetooth párování
- přidání a snížení hlasitosti
- přijetí a položení hovoru
- posunutí na následující nebo předešlou skladbu

V útrobách ovladače je ukrytá baterie s výdrží 8 hodin při plném dobití, která vám umožní v piánko rytmu odběhnout maratónek, a přes zabudovaný miko usb port je její nabití poměrně rychlé a jednoduché.

Nepřehlédněte:
TomTom Runner 2 vítězily na Mezinárodním maratonu míru
JBL Contour

Zkušenost
Bluetooth párování s telefonem proběhlo za pár sekund a vložená inteligence sluchátek vám po zapnutí podá hlasovou informaci o spojení s vaším zařízením a aktuálním stavu baterie. První nasazení sluchátek bylo velmi příjemným překvapením. Jednak si silikonové náušníky našly svoje přesné místo  a musím přiznat, že sem nečekal takový rozdíl v "bezrátovém" komfortu. Pocit volnosti byl při běhu až hmatatelný a podvědomě sem se usmíval. Dovolím si tvrdit, že většina běžců trénujících s hudbou se střetla u kabelové verze sluchátek s nepříjemně se lepícím a po těle cestujícím kabelem (kvůli potu), což má za následek vypadnutí sluchátek z uší nebo s problémem vytrhávání kabelu z přehrávače kvůi kmitajícím rukám. U bezdrátovek tytot problémy natrvalo odpadají. 

JBL Contour

5.8mm měniče mi předvedly vyvážený zvuk s dostatečným basem který mi vyhovoval a vynikl hlavně u Deep House (osobně oblíbeném žánru k běhu). A když si vzpomenu na konkrétnosti - Ed-ova Sheeran-ova - The A Team mě kytarovou smyčkou razantně podporovala ke správné kadenci, u Get Lucky od Duft Punk-u sem se opravdu cítil obdařený štěstím a když se z playlistu vynořila Fresh od Kool and The Gang, s přívalem energie se mi kopec na který sem se štveral zdál až příliš mírný :)

Na něktorém běžeckém fóru jsem zaznamenal výtku k bezdrátovým sluchátkům, že občas krátce přeruší skladby kvůli Bluetooth přenosu, mně se na celém playlistu "nezakopla" ani jednou a myslím si, že pro eliminaci tohoto jevu je potřba správný výběr sluchátek i přehrávače.

JBL Contour

Osobně mi u kontur chybí magnetické uchycení sluchátek o sebe, aby zůstala uchycená kolem krku po vyndání z uší jako je to například u sluchátek značky Yurbuds a uvítal bych automatické vypnutí sluchátek např. po 5min. nečinnosti pro úsporu baterie.
Konstruktéři JBL nezapomněli ani u Reflect Contour na lidi, kteří se sportu z jakéhokoliv důvodu vyhýbají, ale tento typ sluchátek by rádi vlastnili. Ti si je mohou přizpůsobit na běžné nošení. 

Nepřehlédněte:
Brutálně jsme zlevnili sportovní hodinky TomTom
A jaký dojem na mně konturky po testování zanechaly?.., že touží být zmáčené litry potu, chtějí být s vámi v momentě, kdy vám už dochází dech, aby vás povzbudili a plně respektují, že je bez lítosti po skončení tříhodinového tréninku hodíte do tašky plné spocených věcí a nebudete je pedantně ukládat do krabičky, vždyť přesně na to jsou ...
..tak si je užijte!

JBL Contour
comments powered by Disqus