JBL Everest 100 - sportovní sluchátka za stovečku

JBL Everest 100 - sportovní sluchátka za stovečku

JBL je členem skupiny Harman, kterou poznáte podle výrobků s logem Harman / Kardon. Tato třípísmenková firma se zaměřuje spíš na mladší publikum. Jejich Bluetooth sluchátka a reproduktory jsou typické mladistvím designem a často výraznějšími hloubkami. K top produktům řadíme převratný reproduktor JBL Xtreme, který by neměl chybět na žádné pořádné zahradní oslavě (nebo spíš párty).
Občas si chcete hudbu poslechnout soukromě, napřílad pri pohybové aktivitě nebo při cestování. A právě JBL Everest 100 je v takových situacích ideálním společníkem.

V poslední době sem se u Bluetooth sluchátek setkal se třemi moderními řešeními:
- špunty tradičně propojené kabelem, jako v dnešním případě
- špunty na kebelech vycházejících z plastové konstrukce Samsung Level U
- bezdrátové špunty z budoucnosti Samsung Gear Icon X

JBL Everest 100

Řešení Samsung Level U je asi nejšikovnější. Když vyndám z ucha jedno nebo obě sluchátka, mohu je na krku nosit i celý den a nespadnou. Letadlo přistane, hudbu tedy vypnu, oblékám se, na záda si dávam batoh, kontroly, hledání veřejné dopravy...a když už sedím v metru či autobusu, zase si dám sluchátka do uší a poslouchám dál. Problém je, že v kapse takové řešení zabírá hodně místa.  

Nepřehlédněte:
JBL – Reflect Response, Reflect Mini BT & Everest 100
Jako nejlepší nápad se zdají futuristická Gear Icon X. Každé sluchátko funguje samostatně, ovládáte je dotykovou plochou, klepete si tak po uších a užíváte si muziku, kterou máte rádi. Jenže, na jedno nabití vydrží hodinu a když mi jedno sluchátko náhodou vypadlo mezi vlakovými vozy a skoro mi odskočilo přes mezeru na kolejnice, pochopil sem, že toto není nic pro mě.

JBL Everest 100

A že nejraději vyndám z kapsy pomotaný kabel se dvěma výborně znějícími špunty na konci, s tradičním ovládáním pomocí trojice tlačítek a s lepší eliminací okolního hluku. JBL Everest 100 příjemně překvapila zvukem, který je bohatší a celkově heučí než Samsung Level U. Navíc, když sem si byl zaběhat a po pár minútách sem hudbu poslouchat nechtěl, ovinul sem Everest 100 jednoduše kolem prstů.

Bohužel, JBL Everest 100 nejsou voděodolná. Kvůli zvýšené odolnosti se raději podívejte po JBL Reflect Mini BT se stejným zvukem, výdrží i cenovkou. Už z názvu vyplývá, že nabízí navív i vysoce reflexní káblík, který se odráží od světel aut či kol.

Nesmím však zapomenout ještě na jednu důležitou věc - tvar sluchátek. Je třeba se naučit, jak je nasadit. Důkladně si musíte zvolit i jednu ze tří velikostí gumových nástavců a připravit se musíte i na tlačení v uších. Já sem je vždy vydržel nosit maximálně dvě hodiny. Potom sem je na chvíli musel vyndat. A vždy bylo rozumněší nenechávatje na krku, ale radši je smotat do kapsy. Protože už po pár minutách chůze či jiného pohybu vždy sklouzly na jednu stranu. Občas sem je zachytil v poslední chvíli před skluzem na zem. Naštěstí i na toto výrobce myslel a JBL Everest 100 vybavil drobným prvkem pro ukotvení obou sluchátek ve stylu náhrdelníku. Spolehlivost tohoto malého patentu je však v jistých situacích diskutabilní. Modelu JBL Reflect Mini BT však chybí úplně. A to je ještě horší.

Nepřehlédněte:
Recenze ultramaratonce: Sluchátka JBL Reflect Mini BT
JBL Everest 100

Cenovka těchto sluchátek je 2 680 Kč (99 eur). Uznávám, není to málo. Oproti mírně levnějším Samsung Level U však nabízí JBL Everest 100  lehčí přenášení v kapse, lehčí eliminaci okolních ruchů (což oceníte hlavně v letadle) a podstatně čistější a živější zvuk. Ten není probasovaný, ale pěkně vyvážený. Výraznější hloubky jsou však při pohybu ulicemi měst či cestování různými dopravními prostředky spíš žádoucí. 
A samozřejmě, že s JBL Everest 100 můžete i telefonovat.

Závěr
Za sebe mohu říct, že Everest 100 jsou asi nejlepší Bluetooth sluchátka, jaká jsem tento rok testoval. Zvuk odpovídá vyšší cenovce, tvar zase zabezpečí snížení ruchu okolí, což znamená poslouchání hudby na tišší hlasitoosti. Když si je však koupíte, dávejte si pozor na nošení na krku. Po vyndání z uší je raději strčte rovnou do kapsy nebo je jinak zaručeně ztratíte. K osmihodinové výdrží na jedno nabití nemám výhrady a to, že po dvou hodinách v uchu tlačí je vlasti u takto tvarovaných sluchátek úplně normální.

JBL Everest 100
comments powered by Disqus