Jak jsem testoval JBL Charge 2+

Jak jsem testoval JBL Charge 2+

Uplynulý víkend se nesl ve znamení extrémních hork, a už dva dny před víkendem jsem věděl, že ho strávím někde při vodě. To už jsme měli ve firmě na skladu voděodolný reproduktor JBL Charge 2+ a vzorky dalších voděodolných reproduktorů jako JBL Clip+, JBL Flip 3 a JBL Xtreme. Na test jsem od manažera značky dostal právě JBL Charge 2+. Rozhodl jsem se ho proto pořádně otestovat.
V sobotu jsem jen rozbalil reproduktor (ku podivu byl přibližně na 80% nabitý), sbalil věci a vyrazil na přírodní jezero v Petržalce - Draždiak. Obligátní powerbank od PQI k mobilu jsem tentokrát nebral, protože JBL Charge 2+ má i funkci nabíjení mobilních zařízení z univerzálního USB portu, a přibalil jsem jen lightning kabel k iPhone.

JBL Charge 2+
JBL Charge 2+

Párování přes Bluetooth proběhlo úplně bez problémů, tak jako na každém výrobku JBL. Stačí déle podržet na reproduktoru tlačítko Bluetooth, čímž se přepne do párovacího režimu (reproduktor to dá i zvukově najevo) a už v telefonu si najdete v seznamu daný produkt. Na třetinové hlasitosti reproduktor hrál celých 6 hodin a ze stavu nabití ubyla jen jedna kontrolka, což je přibližně 20% (udávaná výdrž je 12 hodin). Čím je hlasitost vyšší, tím se zkracuje doba přehrávání, ale není to nijak dramaticky. Při maximální hlasitosti to tipuju na nějakých 9 - 10 hodin přehrávání. Při lenošení u jezera, třeba na koupališti to bohatě stačí.

JBL Charge 2+

JBL Charge 2+

Samozrejme jsem se rozhodl otestovat i voděodolnost. Reproduktor jsem položil do blízkosti vody a nechal jsem ho tak. Stříkající voda s občasným štěrkem mu vůbec nevadila a ani na kvalitě reprodukce se to nijak neprojevilo. Tak jsem vystavil ještě víc vodě. Při krátkém úplném zalití vodou reproduktor hraje dál, ale tlumeně, protože voda působí jako izolant. To se v průběhu 30 sekund ale napraví, jen co voda odteče. Samotné zahrabání do štěrku mu vůbec nevadí. Jediné, na co jsem přišel až doma, úplně drobný štěrk se občas zachytí v samotné mřížce, ale není to nic, co se nedá vyřešit proudem vody. Ano, reproduktor se dá doma umýt normálně pod proudem vody. V jezeře jsem ho i oplachoval tak, jako když potřebujete vypláchat prádlo v tekoucí vodě :).

Nepřehlédněte:
Nejprodávanější reproduktory na Slovensku jsou od značky JBL
JBL Charge 2+
JBL Charge 2+

Po návratu od jezera jsem navíc reproduktor využil jako ozvučení doma ve sprše. I tam ho můžete použít, pěkně ve sprchovacím koutě, nebo položený na okraj vany.

JBL Charge 2+

Hned v pondělí jsem volal majiteli Vodáckého centra, jestli mi nepůjčí kajak, abychom tento reproduktor využili i na vodě. I tady prošel bez újmy na zdraví, ale až tady jsem si uvědomil jednu nevýhodu. Samotný zdroj hudby (telefon, mp3 přehrávač s bluetooth, atd...) také musí být voděodolný. Totiž dosah bluetooth je nějakých 10 metrů bez překážek. Což na splavu nedosahnete bez toho abyste si telefon nevzali s sebou. Takže ten si musíte zabalit také do nějakého voděodolného pouzdra, nebo si vzít takový, který je sám o sobě voděodolný.

JBL Charge 2+

JBL Charge 2+

Možná si říkáte, že takovýto reproduktor si brát na splav, je úplně zbytečné. Máte pravdu, ja si také raději užívám přírodu, ale na vícedenní splavy si ho beru s sebou. Buď ho využiju večer v kempu, nebo jen jako velký zdroj záložní energie nejen pro sebe, protože uvnitř je 6000mAh baterie. Určitě si ho budu chtít s sebou vzít i na dovolenou, ale uvidím, jestli mi ho manažer zapůjčí.

JBL Charge 2+

Tento produkt můžu jen doporučit a navíc je dostupný až v 5 barvách. Jen si neberte černou nebo bílou barvu, ale klidně se odvažte i do jiných barev. Na černých produktech je vidět prach a bílá barva se rychle zašpiní. Ideální je modrá, kterou jsem měl i já k testování, nebo třeba červená.
comments powered by Disqus