Jak jsem díky technologii vydržel u fitness půl roku a co mi to přineslo

Jak jsem díky technologii vydržel u fitness půl roku a co mi to přineslo

Na začátku každého nového roku zaplavují fitcentra lidé, kteří si dali novoroční předsevzetí, že zhubnou, začnou cvičit nebo vytvarují postavu do plavek. Bohužel neméně početná většina z nich během týdnů, nebo několika mála měsíců, od svých cílů upouští a vrací se zpět k pohodlnému a nezdravému životnímu stylu. Existují však i výjimky potvrzující pravidlo. Těchto pár úspěšných jedinců nemusí mít zrovna sportovní nadání od Boha, stačí pouze, pokud začnou využívat moderní technologie. Jedním z nich je i Honza, o jehož úspěchu se v tomto článku dočtete.
„Klasické“ fitko mě nebavílo
Místní fitcentrum jsem - stejně jako zástupy dalších nováčků začal plný elánu navštěvovat někdy po Novém roce. Během několika mála týdnů jsem zhubl pár kilo a pásek si utáhnul o jednu dírku dál. Samotná sportovní činnost mě ale po nějaké chvilce přestala bavit. Ano, tušíte správně – mé počáteční nadšení bylo pryč ani ne za dva měsíce. Na druhou stranu mě však zaujalo, jak zkušenější sportovci používají během tréninku jakési „chytré hodinky“ v kombinaci s chytrými telefony a dalšími moderními vychytávkami, o nichž jsem doposud neměl sebemenší tušení. Osmělil jsem se proto, prohodil s kolegy z „fitka“ pár slov a prakticky okamžitě mě uchvátily možnosti moderních sporttesterů, jak se sportovní hodinky nověji nazývají. Zajímá vás, co mi moderní technologie přinesla? Prozradím vám to!  

Sporttester měří, aplikace si vše pamatuje
Dal jsem na radu zkušenějších kolegů a pořídil si sporttester s integrovaným senzorem tepu, který nabízí široké možnosti využití a je vhodný právě na indoor i outdoor sportování. Pro měření úspěchů padla volba na TomTom Multi-Sport Cardio, jež ve fitku používám v režimu „běžecký pás“. Velké překvapení mě čekalo po tom, co jsem si sporttester spároval se svým chytrým telefonem, do něhož jsem si nainstaloval aplikaci MySports. Tento krok byl zlomový k tomu, abych fitness propadl tělem i duší. Aplikace mi na displej telefonu pravidelně zobrazuje celou historii sportovních aktivit, řadu výsledků, ale i statistik a další doplňující informace. Nejen, že okamžitě vidím, kolik tréninků už mám za sebou, ale také mě správným způsobem provokují vynechané aktivity, což mě ještě více namotivovalo k poctivému plnění nastavených plánů. Navíc mohu sledovat, jak se postupem času zvyšují hodnoty spálených kalorií, uběhnuté vzdálenosti a další. Kromě toho však můžu data exportovat také do jiných aplikací, kde mě stoupající sloupečky v grafech výkonů burcují k ještě lepším výsledkům. Vedení záznamu o sportovních aktivitách ale samozřejmě není vše, na čem jsem postavil své úspěchy.

TomTom on hand

Jen pochopení svého těla vede k rychlému úspěchu

Hlavní předností mnohých sporttesterů, je velmi přesný senzor srdečního tepu, což se stalo mou velmi silnou zbraní. Využívám tzv. zón tepové frekvence, díky čemuž mám jistotu, že pravidelný trénink zaměřuji přesně na své potřeby. Konkrétně v březnu minulého roku jsem cvičil se zaměřením na zvyšování fyzické kondice a síly. Na sporttesteru stačilo nastavit zónu „sprint“ a na běžeckém pásu, nebo spinning kole cvičit vysoce intenzivní intervalový trénink (HIIT), přičemž mi sporttester hlídal 80% maximální tepové frekvence (MTF) a já si jen stopoval intervaly s nízkou a vysokou intenzitou.

Nepřehlédněte:
Jak využít sportovní hodinky při fitness? Máme pro vás několik tipů!
TomTom on hand

Ve skupině se to lépe táhne
Ačkoli všichni víme, že samochvála poněkud nevábně zapáchá, nemohu jinak, než se s vámi o dosažené výsledky podělit. Svého cíle, který spočíval ve zvýšení fyzické kondice pro přijímačky na sportovní školu, jsem dosáhl s výraznou časovou rezervou. Tím však můj fitness příběh po více než půl roce nekončí. Jako nadšenec do technologií - a teď i sportu, využívám kompatibilitu dat ze svého sporttesteru s dalšími oblíbenými aplikacemi. Originální aplikace od TomTom mi totiž umožňuje exportovat data do souboru nebo přímo do aplikací třetí strany. Díky tomu jsem se začlenil do početné komunity ve sportovně-sociální síti MapMyFitness, kde sdílím své úspěchy, čerpám motivaci z úspěchů svých přátel a ti mě i nadále povzbuzují k dalším výkonům. Sám jsem se tak přesvědčil, že využívání technologických vychytávek dává sportu nový rozměr a zároveň pomáhá ke zdolávání svých vlastních cílů.
comments powered by Disqus