IFA 2015: Už známe detaily TomTom Spark!

IFA 2015: Už známe detaily TomTom Spark!

Na výstavě IFA 2015 v Berlíně jsme měli možnost zapůjčit si hodinky TomTom Spark na půl dne aktivního testování. Podmíky byly ideální a kdo už tuto výstavu navštívil, ví, že obíhat ji se rovná sportovnímu výkonu na úrovni maratonu. A co jsme zjistili?
Hodinky TomTom Spark prošly řadou inovací. Nejdůležitější je 24/7 monitorování vaší aktivity včetně monitorování spánku. Ten jsme ale nestihli otestovat. Takto už nemáte jen klasické sportovní hodinky, ale i tzv. populární fitness náramek. Navíc si můžete nastavit individuální denní čí týdenní cíle.

V režimu sportovní aktivity, pokud tedy máte pomocí bluetooth rozhraní spárované hodinky TomTom Spark s nějakými sluchátky, dostáváte od virtuálního trenéra i audio pokyny a nemusíte tak sledovat samotné hodinky. Sluchátka jsou užitčná i pro zpříjemnění sportovní aktivity. U vyšších modelů můžete při tréninku poslouchat své oblíbené skladby, které jsou uložené na 3GB úložiští. Sice nám tato kapacita nedávala smysl, jelikož standardní flash úložiště jsou v kapacitách 2GB nebo 4GB,.... Předpokládáme, že 1GB prostoru výrobce vyhradil na samotný software a na ukládání vašich sportovních aktivít.

TomTom Spark

Hudbu do hodinek TomTom Spark dostanete při synchronizaci s PC pomocí iTunes nebo Windows Media Player. Hádám, že do budoucna bude možný i bezdrátový přenos pomocí bluetooth. Bezdrátově můžete synchronizovat Vaše sportovní aktivity s mobilním telefonem s iOS nebo Android. Na synchronizaci nadále zůstává aplikace TomTom MySports, která podporuje automatický export do dalších sportovních služeb, které Vám nejvíce vyhovují.

Nepřehlédněte:
Videorecenze TomTom Runner 2 / TomTom Spark
TomTom Spark tak doplňuje už existující modelové řady sportovních hodinek TomTom a budou dodávané ve 3 verzích:
Všechny hodinky řady Spark jsou s monitorováním 24/7 aktivity, multisport módem, GPS, nastavením cílů, bezdrátovou synchronizacií, monitorováním spánku, audio trénérem, voděodolností a vyměnitelným náramkem.
TomTom Spark - Toto je základní model a bude dodáván i ve variantě Cardio.
TomTom Spark Music - V hodinkách jsou už přednahrané skladby od Ministry of Sound. Budou dodávány ve variantě Cardio a ve variantě se sluchátky.
TomTom Spark Cardio + Music - To, co predcházející model, ale navíc má zabudovaný inovovaný menší cardio monitor na monitorování tepové frekvence srdce bez potřeby nosit hrudní pás.

TomTom Spark

U všech modelů máte možnost si zvolit i velikost řemínku, které výrobce TomTom rozdělil na mužskou a ženskou verzi, i když je u obou dostupná černá barva. U ženských je ale ještě k dispozici fialová varianta a u mužských hnědá. U mužských variant TomTom podstatně zvětšil řemínek tak, aby pasoval i na silnější zápěstí. 

Už nám nezbývá nic jiného, než čekat, kdy přijdou na sklad, abychom je mohli otestovat na plných 24 hodin.

comments powered by Disqus