IFA 2015: Už známe detaily TomTom Spark!

IFA 2015: Už známe detaily TomTom Spark!

Na výstavě IFA 2015 v Berlíně jsme měli možnost zapůjčit si hodinky TomTom Spark na půl dne aktivního testování. Podmíky byly ideální a kdo už tuto výstavu navštívil, ví, že obíhat ji se rovná sportovnímu výkonu na úrovni maratonu. A co jsme zjistili?
Hodinky TomTom Spark prošly řadou inovací. Nejdůležitější je 24/7 monitorování vaší aktivity včetně monitorování spánku. Ten jsme ale nestihli otestovat. Takto už nemáte jen klasické sportovní hodinky, ale i tzv. populární fitness náramek. Navíc si můžete nastavit individuální denní čí týdenní cíle.

V režimu sportovní aktivity, pokud tedy máte pomocí bluetooth rozhraní spárované hodinky TomTom Spark s nějakými sluchátky, dostáváte od virtuálního trenéra i audio pokyny a nemusíte tak sledovat samotné hodinky. Sluchátka jsou užitčná i pro zpříjemnění sportovní aktivity. U vyšších modelů můžete při tréninku poslouchat své oblíbené skladby, které jsou uložené na 3GB úložiští. Sice nám tato kapacita nedávala smysl, jelikož standardní flash úložiště jsou v kapacitách 2GB nebo 4GB,.... Předpokládáme, že 1GB prostoru výrobce vyhradil na samotný software a na ukládání vašich sportovních aktivít.

TomTom Spark

Hudbu do hodinek TomTom Spark dostanete při synchronizaci s PC pomocí iTunes nebo Windows Media Player. Hádám, že do budoucna bude možný i bezdrátový přenos pomocí bluetooth. Bezdrátově můžete synchronizovat Vaše sportovní aktivity s mobilním telefonem s iOS nebo Android. Na synchronizaci nadále zůstává aplikace TomTom MySports, která podporuje automatický export do dalších sportovních služeb, které Vám nejvíce vyhovují.

TomTom Spark tak doplňuje už existující modelové řady sportovních hodinek TomTom a budou dodávané ve 3 verzích:
Všechny hodinky řady Spark jsou s monitorováním 24/7 aktivity, multisport módem, GPS, nastavením cílů, bezdrátovou synchronizacií, monitorováním spánku, audio trénérem, voděodolností a vyměnitelným náramkem.
TomTom Spark - Toto je základní model a bude dodáván i ve variantě Cardio.
TomTom Spark Music - V hodinkách jsou už přednahrané skladby od Ministry of Sound. Budou dodávány ve variantě Cardio a ve variantě se sluchátky.
TomTom Spark Cardio + Music - To, co predcházející model, ale navíc má zabudovaný inovovaný menší cardio monitor na monitorování tepové frekvence srdce bez potřeby nosit hrudní pás.

TomTom Spark

U všech modelů máte možnost si zvolit i velikost řemínku, které výrobce TomTom rozdělil na mužskou a ženskou verzi, i když je u obou dostupná černá barva. U ženských je ale ještě k dispozici fialová varianta a u mužských hnědá. U mužských variant TomTom podstatně zvětšil řemínek tak, aby pasoval i na silnější zápěstí. 

Už nám nezbývá nic jiného, než čekat, kdy přijdou na sklad, abychom je mohli otestovat na plných 24 hodin.

comments powered by Disqus
comments powered by Disqus