GoPro kopíruje TomTom

GoPro kopíruje TomTom

Vypadá to tak, že nepsaný leader na trhu s akčními kamerami začíná kopírovat myšlenky od konkurence.  TomTom zdá se zjistil, že ne všechno je o hardware, ale o celkovém řešení. Hlavně o řešení finálního zpracování videa. Co vlastně GoPro zkopírovalo a narychlo vypustilo ven? A navíc nedokonalé?
TomTom před nedávnem totiž uvedl na trh akční kameru TomTom Bandit, kde je hlavní předností finální zpracování videa, které jsme popsali v našich předcházejících článcích. A na toto mnoho lidí slyší. Trápi t se doma na počítači s 2 hodinovým záznamem, kde ho potřebujete sestříhat přibližně do dvouminutové délky dá zabrat. A to nezmiňujeme amatéry, kteří se střihem nemají žádné zkušenosti. TomTom má pro tento problém řešení a dokáže vám sestříhat video do pár sekund.

A v čem vlastně GoPro kopíruje TomTom?
GoPro pro svoje kamery vydalo nový firmware a nové aplikace pro mobilní zařízení, které jakš takš zvládají střih videa. A ani to není střih, spíš ořezání videa z jednoho videosouboru. Na kameře si totiž označíte úsek, který chcete vystřihnout a nastavíte si délku. Ono se to pak uloží jako samostatný videosoubor. Dokonce označení daného momentu napodobuje TomTom.


To samé dáláte i v mobilu. Je to spíš parodia na střih videa. Taktéž dokáže jen z jednoho videosouboru vystřihnout určitý úsek a ten si uložit či sdílet. Nic víc, nic míň. 

Nepřehlédněte:
Co má pro nás schované TomTom pro rok 2016?

V TomTom Bandit jde dál a když chce GoPro kopírovat, bude muset vyvinout úplně novou generaci akčních kamer. Akční kamera TomTom Bandit má totiž v sobě zabudovaný Media Server, takže dokáže vytvořit pokročilejší úpravy, které vůbec nezatěžují mobilní telefon a jen výsledek ukládá na mobil. Navíc dokáže stříhat úseky z vícero videoklipů.


Dalšími úpravami je odstranění zvukových stop, případně přidání další zvukové stopy z vaší knihovny v mobilním telefonu, zobrazování přímo ve videu přetažení, rychlost, nadmořskou výšku a tep vašeho srdce. A tyto funkce TomTom stále aktualizuje.

Vypadá to tak, že GoPro bude muset zapracovat, aby zůstalo nepsanou jedničkou na trhu. TomTom už ho předběhl, i když to lidé ještě nestihli zaregistrovat, jelikož je tato novinka na trhu přibližně měsíc. Má téměř identické i hardwarové parametry jako GoPro, případně lepší. Např. taková světelnost objektivu je v GoPro F:2.8 a v TomTom F:2.4, což vám velmi pomůže při tmavých scénách, případně s lepším překreslením obrazu.

comments powered by Disqus