Co možná nevíte o GPS hodinkách, ale vědět byste měli

Co možná nevíte o GPS hodinkách, ale vědět byste měli

GPS hodinky se pomalu, ale jistě stávají součástí sportu. Pracujete na sobě a chcete vědět, jak se zlepšujete? Chcete mít dokonalý přehled o tom, kdy, kde, jak dlouho a v jakém tempu jste se pohybovali? Potom byste i vy měli mít na zápěstí svého malého trenéra.
Už dávno nejsou jen pro vrcholové sportovce
     O tom, že vrcholoví sportovci nejrůznějších funkcí sportovních GPS využívají, nemůže být sporu. Technika ke sportu v současné době patří a usnadňuje profesionálům tréninky. Ale nejen oni si hodinky oblíbili. Na zápěstí už je nosí kdejaký běžec či cyklista, který chce vědět, jak na tom je, jakou vzdálenost překonal, s jakou tepovou frekvencí a energetickým výdejem. Přesto nás GPS hodinky stále něčím překvapují, a jakmile se o ně jen chvíli nezajímáme, už se divíme, že o nich něco zásadního nevíme.

TomTom MultiSport Winter

Lokalizace se zrychluje a zpřesňuje
     S tím, jak se GPS hodinky neustále zdokonalují, se zvětšuje i snaha výrobců dosáhnout co nejkratší doby, kdy GPS hodinky určují naši polohu. Zatímco některým modelům to může trvat i dlouhé 3 minuty, jiné tento úkol splní za několik sekund. Například u hodinek TomTom je k rychlé lokalizaci využívána technologie QuickGPSfix se schopností předvídat pozice družic. Proto tyto hodinky jen tak něco nezastaví.

     Problémem je dosud u některých hodinek také nepřesná lokalizace. I tu se ale výrobci neustále snaží dovést k dokonalosti. Snad jednou nebude GPS signál rušen vysokými budovami a jinými překážkami.

Nepřehlédněte:
Kolik sportů podporují hodinky TomTom?
Měření srdeční činnosti – zapomeňte na obtěžující pásy
     Nepohodlný, mnohdy tlačící hrudní pás nejednoho sportovce odradil od monitoringu jeho činnosti. Moderní sportovní hodinky už ale mají integrovaný snímač tepové frekvence a srdeční aktivitu zjišťují přímo ze zápěstí, a to velmi přesně. Tepová frekvence je důležitá pro zpětné vyhodnocení aktivity a délky pohybu v aerobním či anaerobním pásmu.

TomTom MultiSport Winter

Moderní GPS hodinky jsou odolné
     Nemusíte se bát, že byste při sebemenším deštíku vylévali z hodinek vodu, která zatekla pod sklíčko, zatímco jste se snažili před zlověstně vypadajícím mrakem utíkat k domovu. Moderní sportovní hodinky bývají voděodolné a nevzdávají se ani v hloubce 50 m pod hladinou. Drobný déšť je tedy opravdu nezničí. Ba co víc – klidně je mějte na ruce i v mrazu. Některé modely, například TomTom MultiSport Cardio, i kdybyste zapomněli uprostřed zimy na verandě před vchodovými dveřmi, ráno se na vás budou plně funkční usmívat. Vždyť jejich provozní teplota je od -20°C do 60°C!

Nejlepší hodinky v kategorii do 10 000 Kč? Bezpochyby TomTom
     Onen zmíněný model TomTom MultiSport Cardio je z těch typů hodinek, které uspokojí sportovce, jenž nemůže GPS hodinkách obětovat víc než 10 000 Kč a je z takových hodinek tou nejlepší volbou. Vysoce kvalitní hodinky se všemi potřebnými funkcemi s přesným měřením tempa, vzdálenosti, tepové frekvence a jiných záležitostí, s perfektní grafikou přes celý displej a multiplatformovou kompatibilitou nemohou zklamat, ani kdybychom si to snad přáli.  

TomTom MultiSport Winter

Vyberte si hodinky, které vám za to stojí
     Někdo se samozřejmě dál dokáže hlídat s těmi nejobyčejnějšími sportovními a GPS hodinkami, jiní touží nějaké mít, ale musí slevit ze svých požadavků, aby si je mohli pořídit. Někteří si mohou dovolit naprostou špičku. Ať tak, či tak, důležité je uvědomit si, že mnohdy nepotřebujeme ty nejdražší GPS hodinky na trhu k tomu, abychom věděli všechno, co potřebujeme. Vybírejte proto tak, abyste byli spokojeni ve všech ohledech!
comments powered by Disqus