České ženy měsíc používaly a pak hodnotily sportovní hodinky TomTom

České ženy měsíc používaly a pak hodnotily sportovní hodinky TomTom

Léto je tu a s ním ještě větší chuť do sportování. Ve spolupráci s portálem zenysro.cz a jejich čtenářkami jsme se rozhodli podrobit GPS sportovní hodinky TomTom a běžecká sluchátka Yurbuds Inspire opravdu nezávislému testu a to osobami, které nemusí být žádnými vrcholovými sportovci. Některým ženám jsme poskytli hodinky, jiným jsme poskytli sluchátka a nechali jsme je testovat dle vlastních možností, potřeb a přání. A jaký je tedy jejich názor?

Dnes se tedy podíváme na názory žen k hodinkám TomTom. Měli jsme trochu obavy, zda sporttestery nebudou pro některé příliš technicky náročné, ale obávali jsme se zbytečně. Ohlasy byly vesměs pozitivní. Ženám se zamlouvala možnost měření tepu bez potřeby hrudního pásu a velký výběr z možností měření, které tyto hodinky nabízí. Oceňovaly možnost změřit si trasu a poskytnuté informace o tepu. Nejvíce se jim líbilo, že je hodinky vždy upozorní, jakou mají tepovou frekvenci a informují je, zda mají zpomalit či zrychlit pro potřeby budování kondice nebo hubnutí. Krystinecka89 řekla například toto:

 

“Vždycky jsem ráda běhala a stěžovala jsem si, že nehubnu. Bylo mi vysvětleno, že nehubnu, protože mám moc vysokou "tepovku". Hodinky jsou super v tom, že měří tep na zápěstí a nastavíte si na nich, zda chcete hubnout nebo budovat kondičku a podle toho vás hodinky upozorňují, zda máte zpomalit nebo zrychlit. Super, určitě doporučuji!”

Nepřehlédněte:
Víte, co je koloběžko splav?

 

Přidávají se i čtenářky Petualka a Krystys:

 

“Tyto supr nadupaný hodinky vám pomohou! Měří tep, rychlost, vzdálenost, čas, spálené kalorie, když se pohybujete venku, tak i trasu. Pro mě nejzajímavější údaj – srdeční tep, když se chcete udržet v určité zóně a odchýlíte se z ní, tak vás vibrací hodinky na to upozorní.”

Nepřehlédněte:
Osobnosti světové a evropské atletiky byli hosty naší prezentace na atletické Zlaté Tretře v Ostravě

 

Palec nahoru dávám možnému rozdělení tréninku do 5ti různých zón intenzity = zkrátka si nastavíte svůj CÍL a hodinky vás při cvičení upozorňují, zda přidat nebo zpomalit.”

 

Dále ženy také oceňovaly možnost sdílení údajů z hodinek s mobilem a počítačem. Všechny informace tak měly jako na dlani. Velké plus tedy přenosu dat i GPS a k tomu i jednoduchému a intuitivnímu ovládání. Petualka a Kolobka například říkají:

Nepřehlédněte:
Štefan Svitko testoval první TomTom Bandit na Slovensku

 

“Všechny aktivity jednoduše pomocí bluetooth synchronizujete se svým telefonem nebo počítačem a máte tak skvělý přehled o všech svých aktivitách. Plusem je i jednoduché a intuitivní ovládání.”

 

“Také mě zaujal přenos dat včetně GPS. Rychlý jasný přehled a to mi trenéři máme rádi. Dopouručila bych je dále pro každého, kdo chce se svým tělem něco dělat jako hlídač velmi praktické.:)”

 

            A abychom jen nechválili, máme tu i pár výhrad. Kolobka zmínila, že je potřeba si zvyknout na nabíjení a Janďulce73 se hůř zapínal řemínek a také jí nestačila výdrž baterie 8 hodin na celodenní výlet na kolo. Máme pro ni ale dobrou zprávu. Tomtom v nejbližší modelové řadě myslí i na tenké ženské ruce. Nechte se překvapit.

 

            Pokud se chcete sami podívat na hodnocení hodinek a komentáře k nim, navštivte stránky http://www.zenysro.cz/cs#!detail/testuj/9186/vsechna_hodnoceni


comments powered by Disqus