Audioknihy jsou skvělým společníkem pro běh

Audioknihy jsou skvělým společníkem pro běh

Zdravé tělo a zdravá mysl. To je cílem mnoha lidí. O tělo se staráme pomocí zdravého životního stylu, ke kterému neodmyslitelně patří sport, kde se pro mnohé stal vášní běh. O svou mysl se zase staráme jejím neustálým bystřením i relaxaxí při čtení různých knih či poslechu hudby. Proč to vše neskloubit dohromady?
Fanoušci běhu se dělí na mnoho skupin. Někteří si pečlivě hlídají a pilně měří svoje výkony s pomocí hrudního pásu nebo některých sportovních hodinek. Jiní běhají jen tak pro radost bez ohledu na to s kolika kilometry přiběhnou domů.

Stejně tak jako se do mnoha skupin dělí fanoušci běhu, tak se do mnoha skupin dělí i fanoušci hudby. Mnoho lidí nemůže být úplně spokojeno, pokud se jim doma z reproduktorů neline jejich oblíbený žánr. Jiní si jej dokonce nosí všude s sebou. Někteří lidé zase preferují ticho a klid, případně jejich duši více polahodí mluvené slovo.

Yurbuds Venture

Podle průzkumů společnosti TomTom se celosvětově věnuje běhu více jak 580 milionů lidí. Z toho 70% poslouchá při běhu různé nahrávky. Je jen přirozené, že tato aktivita láká lidi ke kreativitě a firmy k business aktivitám. Legendární americký výrobce sluchátek a reproduktorů JBL tak koupil značku Yurbuds, která díky svým unikátním běžeckým sluchátkům ovládla už více jak 40% amerického trhu.

Nepřehlédněte:
Otestovali jsme na vlastní kůži koloběžkosplav
Velkou výzvou se běh stal i pro TomTom, který integroval do svých nových GPS hodinek TomTom Runner mp3 přehrávač s bezdrátovým přenosem hudby do Bluetooth sluchátek. Nelze se tedy divit, že tématem už není jen z čeho optimálně přehrávat, jaká sluchátka jsou nejvhodnější, ale také co posloucháme. A není to jen hudba, ale také podcasty a například audioknihy.

TomTom Spark, TomTom Runner 2

Poslech audioknihy se stává u nás čím dál tím větším trendem, protože si začínáme uvědomovat jejich výhody a využíváme je tak častěji. V dnešní uspěchané a hektické době nemáme čas na čtení knih, tak proč nespojit více užitečných činností dohromady? Poslechem mluveného slova si člověk může zpříjemnit cestu městskou hromadnou dopravou, autem nebo i nudné žehlení a uklízení.

Audioknihy a jejich poslech při běhu může pro mnohé znamenat relax a další čas na to jak číst a vnímat literaturu. Samozřejmě, že pro někoho to může mít rušivý efekt z důvodu techniky a hlídání správného tempa. Ale jsou běžci, kteří si bez audioknih již neumí svoje pravidelné výběhy představit. Záleží také na oblíbeném žánru, který je nejlepší zvolit pro běh. Podle reakcí muži rádi běhají s detektivkou v uších a dámy mají raději něco klidného. Třeba povídky, historické a romantické příběhy. Také působí i hlas interpreta, který provází celou audioknihou.


Audioknihy jsou různě dlouhé, takže je ideální si zvolit audioknihu, která je dělena do více kapitol a běh si rozkouskovat anebo podle vytrvalců běhat tak dlouho, dokud audioknihu nedoposlechnete celou.

Nepřehlédněte:
Štefan Svitko testoval první TomTom Bandit na Slovensku
Není se co divit, že se aktivují k spolupráci značky které bojují o svého zákazníka. Tomtom Runner Music má už přednahranou hudbu od světoznámých DJ – Ministry of sound, ale lokalně už připravuje balíčky také s česko – slovenskou Audiotékou. Yurbuds by JBL už se spoluprácí začal v rámci podzimní běžecké sezóny 2015, kde ke každému zakoupenému sluchátku Yurbuds Inspire získal zákazník také audioknihy Forest Gump.

Audiotéka nabízí přes 2500 audioknih nejrůznějších žánrů, takže si opravdu vybere každý běžec. A Úplně nejlepší je si při výběhu poslechnout běžeckou audioknihu, která dodá nejen tempo, ale i tak nepostradatelnou motivaci, která i za deště a nečasu donutí nazout běžecké boty a vyběhnout právě s audioknihou.

Za první běžeckou audioknihu můžeme považovat Můj dlouhý běh. Přední český běžec Dan Orálek v ní popisuje, jak se dostal postupně k běhání. Bylo to od běžeckých začátků v kroužku až po   
úspěchy za hranicemi nejen naší země, ale často i na hranicích svých sil.

Audiokniha popisuje, jak se vypořádává s nejslavnějšími ultra maratony světa, jak Spartathlon či Badwater Ultra. Jaký je jeho trénink a jak se vypořádat se zraněními a bolavým nohami?

Nepřehlédněte:
Jukola 2015 - Když můžete přepsat historii
Zimný beh audiokniha

Díky knize Zrozeni k běhu se začalo o běhu více mluvit. Born to run – Zrozeni k běhu popisuje národ běžců, kteří mají tento pohyb již v krvi. Zapomenutý národ neskutečných běžců, kteří jsou považováni za tajemné a také šťastné běžce. Běhají v neskutečných podmínkách s minimálním vybavením, avšak s tajemstvím, které se snaží pochytit všichni běžci světa.  Audioknihu načetl Jaroslav Dušek.

Audioteka logo
comments powered by Disqus